Skocz do zawartości

FX-Audio DAC-X6 Optyk (Toslink) czy USB?


Recommended Posts

Witam pięknie,
no właśnie, czy któryś z tych transportów (USB, Optyk) przy klasycznym połączeniu PC => DAC

jest wyraźnie lepszy, zalecany?

 

Przewertowałem trochę "internetu" (pomijając miejsca w których dyskutowano o wpływie kabla USB na "napowietrzenie sceny") i nie mam jednoznacznej odpowiedzi.
Większość niby skłania się ku USB ale raczej w trochę poważniejszych sprzętach, z drugiej strony optyk eliminuje ewentualne elektryczne zakłócenia.
W FX-Audio za USB odpowiada Savitech SA9023A, widziałem był używany w tanich konstrukcjach ale czy to jest coś sensownego czy klasyczny paździerzyk, nie wiem.
Na mój słuch nie zauważyłem specjalnie różnicy pomiędzy USB a optykiem, przy czym nic powyżej stereo 24/44.1 mnie nie interesuje.

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie slyszysz to bez znaczenia. Optyk stanowi separację wiec w stosunku do usb odcina śmiecie przynoszące się po masie. Wada w przypadku x6 jest podwójna konwersja z tego co pamiętam wiec może to wzmagac jitter. Nie mniej skoro nie słychać to o co kruszyć kopie...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
pomijając miejsca w których dyskutowano o wpływie kabla USB na "napowietrzenie sceny"

Jak gdzieś trafiam na takie dyskusje to linkuje ten test:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/kimber-kable-do-high-end-usb-cables-make-a-difference.11272/

Porównanie kabla za 60$ z kablem za 5$ z  użyciem DAC'a z górnej półki Topping D90. Wynik? 12 razy droższy kabel i... absolutnie żadnej różnicy. 

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...