Skocz do zawartości

pytanie do posiadaczy RX-ów (5600/5700/xt)


Recommended Posts

zamierzam kupić kartę rx 5600xt od gigusia, model Gaming OC, czy nadal jest dużo problemów ze sterownikami? przyznam sie, że mam sporo starszych gier (tzw kupka wstydu) i nie chciałbym mieć sytuacji , że coś nie bangla albo wywala do windy/tudzież blue screenem przyświeca

Link to post
Share on other sites

Czemu MSI a nie Sapphire? Bierz Saphhire Pulse RX5700.

Z tego co wiem to po zakupie RX5600 trzeba aktualizować bios (chociaż być może jest to już nieaktualne).

 

Co do sterowników, ja nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów, siedzę na Sapphire Pulse 5700XT sparowane z intelem.

Edytowane przez k0zik
Link to post
Share on other sites

W przeciągu ostatnich 2 miesięcy na swoim 5700xt spotkałem się tylko z błędem złego nagrywania ekranu poprzez wbudowane narzędzie w sterownik. Ostatnia aktualizacja na szczęście wszystko naprawiła :) O jakie gry konkretnie Ci chodzi? Może którąś z nich mam w kolekcji, to wtedy mógłbym ewentualnie sprawdzić dla pewności.

Link to post
Share on other sites

nie MSI tylko Gigabyte Gaming, ten z 3 wentylami, oglądałem trochę filmów i jest całkiem cicho i chłodno, a kosztuje obecnie w promo 1339 zyli

 

@up

chodzi mi o stare Batmany (AA, AC, AO i AK), ogrywam gierki sobie alfabetycznie i do "B" doszedłem, na gtx1660 chodzi to ładnie w 1440p, ale wiem , że nvidia maczała w tych palce (physx) więc ciekaw jestem jak na amd będzie

 

bo myślałem też o jakimś rtx 2060, msi ventus albo palit dual (te same chłodzenie chyba co na moim gtx1660), ale... ray tracing na tym i tak kuleje bo za słaba, a za 1-2 lata może juz dostawać od rx 5600xt, bo wiemy jakie jest podejście nvidii do sterowników a jakie amd, i się okaże że taki rx 5600xt to konkurent dla 2060S

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

tego nie sprawdzałem ale miałem dropy  fps na  wiedźminie 3,generalnie to przekreśliło z platformy bo moc obliczeniowa ok tj.troche ponad gtx1080

 

Wedle znawców z benchmark to przez procesory ryzen 1i2 generacji ale bylo  to z cpu intela

 

dla mnie to przez nieogarnięte stany oszczedania energi  widoczne  szczególnie na 60 hz matrycy a  ze z ryzenem występuje  to czesciiej to nic w tym dziwnego bo jest wolniejszy


stare batmany  to ja grywam na  igpu.

 

Tutaj nie za wiele trzeba i gtx1660 to az nadto łącznie z batmanknight

 

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Nie rób jaj z rtx non super. Kompletnie nieopłacalne.

 

5600XT jest wręcz TONA za nieduże pieniądze i to dobrych producentów.

 

Ja miałem 3x karty RX i zero problemów. Raz tylko musiałem formata walnąć bo miałem windę kilkuletnią, która miała tysiąc różnych kart, płyt głównych i procków ;)

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

mi nie chodzi o to @janek20 , że mocy nie starczy tylko żeby nie było jakiś dziwnych przekłamań/błędów, batmany podałem jako przykład ale sporo  mam gier z lat 2005-2012 i wkurzyłbym się, jakby mi z jakimiś cuda się działy na nowej karcie ;)

Link to post
Share on other sites

a mam pytanie jeszcze o model Saphire Pulse, tam jest podobno jakiś switch do przełączania trybu silence i performance (czy coś takiego) - czy jak bym musiał wgrywać nowy bios (bo podobno i takie karty sie trafiają ze starym mniej wydajnym biosem) to trzeba to ruszać czy zostawić jak jest?

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

chodzi mi o stare Batmany (AA, AC, AO i AK), ogrywam gierki sobie alfabetycznie i do "B" doszedłem, na gtx1660 chodzi to ładnie w 1440p, ale wiem , że nvidia maczała w tych palce (physx) więc ciekaw jestem jak na amd będzie

Ja ograłem je na rx 5700 xt bez problemów. 

Link to post
Share on other sites
na gtx1660 chodzi to ładnie w 1440p

 

ale sporo  mam gier z lat 2005-2012 i wkurzyłbym się, jakby mi z jakimiś cuda się działy na nowej karcie

 

@k0chan, skoro jest jak piszesz wyżej, skoro Ci wszystko bangla, to po co wgl chcesz zmieniać tego GTXa?  :D Wiadomo, ma Pan luźną kasę to róbta co chceta, nie mój interes. Tak tylko pytam :)

 

edit

 

Wiesz, jak wszystko bangla i jesteś zadowolony, to może już poczekaj na nową generację kart

Edytowane przez bartekmustach
Link to post
Share on other sites

no pisałem o starszych grach , że spoko banglają - nowe w 1440p 75hz to już na palcach jednej ręki można wyliczyć co w 75 fpsach na 1440p chodzą na gtx1660 i to nawet nie w ultra tylko w kombinowanych ostro ustawieniach

 

a dlaczego wymieniam? bo jeszcze teraz nie stracę tak duzo na sprzedaży swojej obecnej karty, ale jak wyjdą amperki to zamiast 700-750 to trzeba będzie poniżej 600 wystawiać

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

zamierzam kupić kartę rx 5600xt od gigusia, model Gaming OC, czy nadal jest dużo problemów ze sterownikami?

Ja w żadnych grach problemów nie miałem.Raz tylko w jednej nie działało DX12, trzeba było ściemę wybrać numer 11.

Link to post
Share on other sites

a mam pytanie jeszcze o model Saphire Pulse, tam jest podobno jakiś switch do przełączania trybu silence i performance (czy coś takiego) - czy jak bym musiał wgrywać nowy bios (bo podobno i takie karty sie trafiają ze starym mniej wydajnym biosem) to trzeba to ruszać czy zostawić jak jest?

Pulse od początku dostał biosy z 14Ghz, więc 0 problemu.

 

Zresztą wbij na stronę producenta https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-radeon-rx-5600-xt-6g-gddr6

Sam zauważ na dole, że mają 2 pliki silent i performance mode.

Link to post
Share on other sites

@up

to chyba się późno obudziłeś, bo na wszystkich portalach po premierze biosy były z opóźnieniem dla tych kart, a obecnie cały czas sprzedają karty z wolniejszymi zegarami - wystarczy poczytać opinie osób co kupiły z takich sklepów jak morelki czy x-kom

a co najlepsze, w opisie karty jest tak jak napisałeś, ale rzeczywistość jest zgoła inna ;)

 

btw, zamówiłem tego szafirka, co prawda droższy o 60 zyli od gigabyte-a, ale poczytałem trochę o nim, popatrzyłem na filmiki i mi sie strasznie spodobał, bardzo cicha bestia, może w końcu nie będę sie musiał bawić obrotami ;)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

@tak, czekam z niecierpliwością bo już wczoraj mój gtx poleciał do klienta i siedzę na gt630 obecnie :E (człowiek zapomniał, ze na takich kartach kiedyś tysiące godzin spędził na giercowaniu, a teraz YT fullhd się przycina :D)


karta już zainstalowana - kurde cicha ,  myślałem że wentyle się zacięły jak w Wieśka grałem :D (w wieśku skok w 1440p o 30-40 klatek w stosunku do 1660tki, ale co najważniejsze było 50-60 a jest 80-90, a przy tych spadkach do 50 trochę było czuć rwanie)

w BF5 też w końcu w 1440p można pograć na ultra

testuje dalej, na razie zrobiłem jej UV na 0.940 i boost na 1820 (tyle max), zobaczę czy w ogóle jest sens o te 40 podnosić (stock ma 1780 , choć w specyfikacji było 1750)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

No, i jeszcze ten z generowaniem obrazu w niższej rozdzielczości a następnie upskalowaniem (?) do wyższej (wspomagane SI) - przydatne, gdy mamy monitor 4K lub 3440x1440 i grafika nie wyrabia w natywnej - wtedy takie np 75% z 4K nie wygląda jakoś o wiele gorzej a FPSy idą w górę. 

 

Swoją drogą jak już o tym mowa to wczoraj ogarnąłem DSR po raz pierwszy na GeForcsie u siebie. W CSGo (bo w czym innym :D) masa moich znajomych gra 1920x1440 (4:3) i zawsze się dziwiłem o co to całe halo, przecież w 1440p (natywnym) obraz jest o wiele wyraźniejszy... No więc na rozciągniętym 4:3 (full screen, bez pasów po bokach) modele postaci są co najmniej o ~1/4 "szersze" (przez co o wiele łatwiej trafić - i to różnica jest SPORA), ale obraz jest ciut rozmazany; natomiast na 2880x2160 (4:3 z 4K) jest po prosu czad! Co ciekawe, wspomniane 2880x2160 z DSR jest na moim monitorze (2560x1440) wyraźniejsze niż 2560x1980 z DSR... Zaczynam rozumieć po co ludzie do gier typu CSGo biorą monitory 4K 144Hz  :peace:  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ściągnąłem tego trixxa, w ogóle nie chce wystartować (wersja 6.8) :(

na razie używam msi afterburner, podobno sie gryzie z watmanen czy jak tam ta nakładka sie nazywa na sterowniki , ale na razie nic nie zauważyłem

a tak nawiasem, wersja którą kupiłem ma na pudełku napisane Overclocked i  jest to wersja z wgranym szybszym biosem i dodatkowo ustawiona na 1780 (nie 1750) i ma napięcie 0,987v (normalnie jest 1.050v)

oczywiście z uv poleciałem jeszcze niżej , na 0,9v, dodatkowo machnąłem ramy z 1750 na 1850mhz

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...