Skocz do zawartości

Brightness Flickering na monitorze MSI przy freesyncu


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio zaopatrzyłem się w taki produkt https://pl.msi.com/Monitor/OPTIX-AG32CQ

 

Wszystko jest super, poza jedną zauważalną rzeczą.

 

Gdy włączę Freesync i z karty kliknę gsync compatible w grach (nie wszystkich) zaczyna mrużyć monitor.

 

Nie jest to jakoś strasznie widoczne, ale irytuje. Zauważyłem, że dzieje się to przy ruchu myszką. Monitor podłączony jest poprzez DP dołączone do zestawu. (zamówiłem kabel 1.4 DP tak dla testu, będzie we wtorek).

specyfikacja PC w podpisie, a o to co próbowałem zrobić:

1. Wszelakie ustawienia grafiki, to wyłączyć tamto wyłączyć, nvidia control panel nie ma obecnie dla mnie żadnych tajemnic.

2. nie używam żadnych nakładek z discordów, nie mam geforce experience, komp świeżo po wczorajszym formacie, sterowniki do karty najnowsze (na starszych też był ten problem), biosu nie aktualizowałem od momentu jak aktualizacja dodawała support dla ryzenów 3xxx.

3. zmieniałem freesync range i częstotliwości odświeżania w programie CRU, dodawałem własną rozdzielczość 143hz, podnosiłem dolny range freesyncu,

4. próbowałem 3 różne kable DP (żaden 1.4)

5. wszystkie game mode tryby gry cuda z xboxa w windowsie wyłączałem, przyspieszanie sprzętowe też.

6. w OSD monitora, nie mam włączonego DCR,

 

Problem pojawia się np podczas siedzenia w lobby w CoD Warzone, gdy ruszam myszką to fpsy spadają o 20 i wtedy zaczyna się mryganko w tle tak na ciemno szaro, nie wygasza ekranu ani nic ale widac ze coś ewidentnie jest z odświeżaniem.


Nie wiem czy to kwestia matrycy VA i faktu, że jest Curved.Ogółem zauważyłem, że dzieje się tak przy odświeżaniu powyżej 60 hz gdy włączony jest freesync.

 

Z wyłączonym freesynciem - wszystko działa ideolo.

 

Nie wiem czy go oddać w piernik czy jeszcze jest na to ratunek :D

 

 


Mały update

Próbowałem także kabla DP 1.4 - ten sam rezultat. :(

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...