Skocz do zawartości

Canon MF643Cdw laser , kolor , dom


Recommended Posts

Dzień dobry , 

 

Szukam drukarki do użytku domowego , sporadycznie wydrukować tekst , niekiedy jakieś kolorowe broszurki, bardzo rzadko zdjęcie 

 

Do tej pory miałem wszystko atramentowe i problem z zasychaniem 

 

czy ten Canon będzie dobrym wyborem ? 

 

Szukam sprzętu do kwoty 1300zł 

Link to post
Share on other sites

Niestety kolor w takim przedziale cenowym będzie bardzo drogi w eksploatacji mało wydajne tonery  to minimum 183 pln za toner czarny na 3300 wydruków i 3 tonery kolorowe (jeden 183 pln na 2200 wydruków)

 

Producent zapewnia te dane przy 5% pokrycia więc drukowanie zdjęć 100 % pokrycia na tej drukarce zrobi ok 150-200 kartek A4.

Równoważąc 4 kolory tonerów wychodzi ok 700-800 zdjęć A4 za bagatela 730pln a pytanie jaka bedzie jakość tych tonerów.

Oryginały canona czarny = 300 pln kolor prawie 400) więc cena wzrasta do 1500 PLN używając tonerów oryginalnych.

 

jednak do domu radziłbym druk monochromatyczny a zdjęcia/broszury podejść do drukarni i problemu z zaschniętym atramentem nie będzie, z dodatkowych opcji co potrzebujesz bo np sama drukarka z tonerem na 7k stron ( toner razem z bębnem +/- 80 pln) koszt  (drukarki uzywanej) 350-400 pln cena wzrasta przy potrzebie skanowania/kserowania, ale znajdą się też ekonomiczne modele.

Edytowane przez Teshi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale autor tematu nie będzie drukował samych zdjęć. To jeden z modeli, które chciałem kupić - według testów ma bardzo dobrą jakość wydruków, koszty eksploatacji oczywiście nie powalają, ale wymiana tonerów co jakiś czas powinna być tańsza niż wymiana całej drukarki gdy zaschnie tusz w głowicy. Ja kupiłem Xeroxa 6515dn, ale jeszcze za wcześnie, żebym wyrobił sobie zdanie na jego temat (poza tym że z "obiecanej" na pudełku pięcioletniej gwarancji nici bo promocja skończyła się w 2018 roku, ale są też pozytywy - wniesienie 40kg pudła na 4 piętro to niezły trening) ;)

Poza tym odbitka 20x30 w labie to koszt 2zł, według Twoich wyliczeń wychodzi 1zł - dla mnie nieźle (jakość pomijam bo laser generalnie nie służy do druku zdjęć).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...