Skocz do zawartości

Lenovo Z51-70 - dxgi_error_device_removed


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: Laptop Lenovo Z51-70 (i5-5200U, Radeon R9 M375, 8gb ramu, mx500 250 gb)

2.System operacyjny: Windows 10 Home 64-bit

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: brak

4.Używany program antywirusowy: Bitdefender

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Zaktualizowałem Windowsa do wersji 2004, przeinstalowałem sterowniki grafiki.

6.Informacje dodatkowe:

 

Hej, laptop Lenovo Z51-70 od jakiegoś czasu freezuje się podczas grania. Czasami wyskakuje okienko z błędem dxgi_error_device_removed, a czasami komputer nie odpowiada i trzeba go zresetować.
Problem występuje tylko przy grach, w Crysisie 3 max po 5 minutach, czasami od razu po wejściu do menu. W Valorancie rzadziej ale też się zdarza.

 

Próbowałem odtworzyć błąd podczas syntetycznego obciążenia ale nie udało się (kilka razy, po ponad 1h occt + furmark). Zainstalowane wszelkie updaty systemu, sterownik grafiki przeinstalowany (wersja 20.7.2).

 

Czy to problem sterowników, czy może hardware już siada ? Z góry dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Wygląda to na problem z dedykowaną kartą graficzną, możliwe, że pada.

Pokaż screen z HWMonitora bądź HWInfo64 po ok 10 min gry (jak nie da rady to chociaż po 5).

Edit:

 

Tutaj jednemu userowi udało się to naprawić:

 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-experience/14/150018/dxgi-error-device-removed/

Link to post
Share on other sites

Bo się zastanawiam nad taką sprawą, masz mało jak na teraźniejsze giercowanie pamięci RAM i system musi się posiłkować pamięcią wirtualną zabieraną z dysku twardego. Twój dysk nie jest za duży i może stąd są te freezy. 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, jeśli problemy wystąpiły niedawno to można zrzucić na upały. Zasugerowałem procka ale dxgi error to sugeruje problemy z grafiką. Z góry przyznaje że moim zdaniem laptopy do gier to abominacja i nie udzielam się w tym wątku więcej. Zwłaszcza jeśli chodzi o budżetówkę z prockiem U

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie coś dzieje z kartą dedykowaną lapka, dodatkowo jest on niewiele młodszy od mojego więc i wiek daje mi się we znaki. Temperatury też są podwyższone. A przede wszystkim ten laptop nie został stworzony do gier i kolejne aktualizacje gier będą to tylko potwierdzać.

Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites

Pasta wymieniona, laptop wyczyszczony, a temperatury praktycznie bez zmian :/
Dzięki wszystkim za pomoc, pewnie poczekam na chłodniejszy dzień i zobaczę czy wtedy problem będzie występował. To nie mój laptop więc nie do mnie należy decyzja o zmianie sprzętu, ale pogadam o tym ze znajomą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...