Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć ! 

 

Bardzo często słyszę, że albo laptop będzie wydajny, albo będzie chłodny - coś za coś.

Niestety, ale moje poszukiwania i przeglądy testów potwierdziły tę smutną tezę  :(

 

Dlatego właśnie dzisiaj godzę się na kompromis między wydajności a kulturą pracy i poszukuję złotego środka. Jak myślicie jakie były by to parametry ? Chodzi mi głównie o GPU i CPU bo to one najbardziej się grzeją i może jakieś preferencje co do kadłubka.

 

Jestem ciekawy waszych pomysłów ! 

Link to post
Share on other sites

Podrzuć jakiś konkretny budżet, żeby coś doradzić z konkretnych modeli. To, co pierwsze wpadło mi do głowy (zakładając, że szukasz lapka do gier) to Acer Predator Helios 300 z 9750h i 1660Ti. W werdykcie po szczegółowej recenzji nie skarżą się na hałas czy nadmierne temperatury. Jestem ostatnio mega zaciekawiony tym laptopem, bo mogło się okazać, że w niedalekiej przyszłości potrzebowałbym czegoś mobilnego o dobrych parametrach

Link to post
Share on other sites

Mój budżet to maks 5k. Niestety, ale z informacji, które uzyskałem i7 9550h bez undervoltingu w żadnym laptopie z dedykowaną grafiką nie osiąga mniej niż 80 stopni przy stres testach dla GPU + CPU. Jeśli masz jakiś link do testów tego acera to chętnie poczytam.

 

Doszły mnie słuchy, że laptopy MSI z grafiką 1050 i procesorem i7 8750h osiągały wyniki poniżej 80 stopni w stres testach. Grafika mało satysfakcjonująca, ale jestem skłonny na takie ustępstwa kosztem dobrych temperatur.

 

Dodam jeszcze, że choć laptop ma być wydajny to nie będzie służył głównie do gier. Ponad podstawowym zastosowaniem zależy mi na płynnej obsłudze transmisji live (program OBS), zmontowaniu podstawowego filmu w full HD - DaVinci Resolve i dodatkowo od czasu do czasu jakaś gierka (od tego głównie mam PC). 

Edytowane przez hbert132
Link to post
Share on other sites

https://www.notebookcheck.net/Acer-Predator-Helios-300-Laptop-Review-A-modern-gaming-laptop-with-a-Turing-GPU.441292.0.html
Tutaj podrzuciłem Ci link do testu. Ale on prawdopodobnie nie był chłodzony w żadnej inny sposób niż przez swoje chłodzenie tylko i wyłącznie. Moim zdaniem do tych wszystkich laptopów nieprzeznaczonych tylko do internetu, potrzebna jest dobrze dobrana podkładka chłodząca, która nie będzie wiała jednym dużym wenetylem, a raczej kilkoma mniejszymi, które można ustawić prosto we wloty powietrza do lapka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...