Skocz do zawartości

Nadeszły upały i 2060S się poci..


Recommended Posts

Witam Asus Dual Evo OC rev 2.0 2060 SUPER, zaczął mi się bardzo pocić w te upalne dni, osiąga aż 82st. Wszystko zamknięte w Armisie AR6X w środku 6 wentylatorów 120mm, obudowa wyczyszczona więc obieg powietrza jest dobry. Jest się czym przejmować czy po prostu 2060s już tak mają że osiągają takie temperatury i wszystko jest wporządku? Reklamować? 

Link to post
Share on other sites
Normalna sprawa jak kupiłeś tani model "Dual". Reklamowac nie ma co. Działa? Działa. Jak się zepsuje to zareklamujesz, ale 80C nie robi wrażenia na kartach.
Wypadał w sumie w testach lepiej od Palitow Gainwardow MSI w cenie do 2k zł gdy go kupowałem, nie wiem jaka jest bezpieczna granica temapratury 2060S, za konkretny model 2060S można kupić niszowy 2070S. Można coś z tym zrobić czy po prostu tak jak piszesz całkowicie to olać i używać? Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Ta obudowa też jakoś przewiewna nie jest. Pewnie po zdjęciu panelu szklanego ci spadnie :)Jak mi z 77 do 72*C.
Mówimy o bocznym czy frontowym? :) Nie bardzo bym chciał go zdejmować żeby do środka nie leciało syfu dużo :) Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Link to post
Share on other sites
82st jak na budżetowe chłodzenie i upały to tragedii jeszcze nie ma. Taktowanie trzyma czy zrzuca?
W GPU TWEAK II jest oznaczone że temp do jakiej ma dobijać niby max to 83st tzn psize tam tak "Temperature Power Targer 83st" więc nie wiem czy chodzi tutaj o temperaturę jaka ma osiągać tą kartą czy o max temperature po przekroczeniu której zbije zegary Edytowane przez Miskovsky
Link to post
Share on other sites

w msi afterburner mozesz ustawić wyzej ten target. ja dodam ze w msi 2080 duke po zmienie pasty temp spadły o 12 stopni. karta miała 74stopnie na 80% wentylatorach a po zmianie pasty na grizzly ma 62 w max stresie na 80% wentyli. to jest chore. 

Tragedii nie masz bo pewnie  w pokoju masz z 25 a w testach przy 20 stopniach karta miała 74stopnie
plus lepsza obudowa

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites
w msi afterburner mozesz ustawić wyzej ten target. ja dodam ze w msi 2080 duke po zmienie pasty temp spadły o 12 stopni. karta miała 74stopnie na 80% wentylatorach a po zmianie pasty na grizzly ma 62 w max stresie na 80% wentyli. to jest chore.

Tragedii nie masz bo pewnie w pokoju masz z 25 a w testach przy 20 stopniach karta miała 74stopnie

plus lepsza obudowa

Tylko jakie ten target ma zastosowanie?
Link to post
Share on other sites

Wypadał w sumie w testach lepiej od Palitow Gainwardow MSI w cenie do 2k zł gdy go kupowałem, nie wiem jaka jest bezpieczna granica temapratury 2060S, za konkretny model 2060S można kupić niszowy 2070S. Można coś z tym zrobić czy po prostu tak jak piszesz całkowicie to olać i używać?

Możesz pokazać ten test?

 

Zwykle Duale to są najsłabsze modele nie licząc jednowentylatorówek i turbin. Potem jest Expedition. Potem TUF. Potem Strix.

 

Ogólnie nie ma nic takiego jak graniczna temperatura tych kart, ja bym to olał jak nie dobija do 90C. Miewałem jakieś stare grzałki 770GTX pamiętam, latały zawsze na 85C.

 

Co do power limitu i limitu temperatur to możesz obniżyć, tylko co z tego. Karta będzie pracowała wtedy np na pół gwizdka i rzeczywiście będzie zimniej, ale i mniej wydajnie. Możesz podkręcić obroty wentylatora ręcznie tak samo, to już prędzej coś pomoże, ale będzie głośniej.

 

Spytaj supportu asusa czy karta wytrzyma temp jakie osiągasz, powiedza ze jest to within limit i ok.

 

Zmiany pasty nie polecam bo możesz gwarę stracić. Nie wiem czy Asus pozwala na otwieranie kart. Wielu producentów nie pozwala, plombuje itd.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Ogólnie nie ma nic takiego jak graniczna temperatura tych kart, ja bym to olał jak nie dobija do 90C

90°C byłoby bardzo widowiskowe, gdyż karta odcięłaby zasilanie, a obraz zniknął. Limitem temperaturowym dla Turingów jest 88°C.

Link to post
Share on other sites

BIOS Internals

GPU Device Id: 0x10DE 0x1E07 Version: 90.02.30.00.4C RTX2080TI VB Ver 90.02.30.00.AS03 Copyright © 1996-2019 NVIDIA Corp. GPU Board Connectors 1x USB-C 2x DisplayPort 2x HDMI Board power limit Target: 300.0 W Limit: 360.0 W Adj. Range: -67%, +20% Thermal limits Rated: 84.0C Max: 88.0C Memory Support GDDR6, Samsung GDDR6, Micron GDDR6, Hynix Boost Clock: 1800 MHz

 

 

Pomijam ze z ryzenem 2700 to taki 2080ti dobije do 200 to jest  duzo

Link to post
Share on other sites

BIOS Internals

GPU Device Id: 0x10DE 0x1E07 Version: 90.02.30.00.4C RTX2080TI VB Ver 90.02.30.00.AS03 Copyright © 1996-2019 NVIDIA Corp. GPU Board Connectors 1x USB-C 2x DisplayPort 2x HDMI Board power limit Target: 300.0 W Limit: 360.0 W Adj. Range: -67%, +20% Thermal limits Rated: 84.0C Max: 88.0C Memory Support GDDR6, Samsung GDDR6, Micron GDDR6, Hynix Boost Clock: 1800 MHz

 

 

Pomijam ze z ryzenem 2700 to taki 2080ti dobije do 200 to jest  duzo

 

Bios mnie nie interesuje aby tylko karta wystartowała. Bo on już nie steruje Power Limitem, no dobra będąc dokładnym to steruje ale w innym zakresie. Finalnie zrobiłem podobnie jak tu: 

https://www.overclock.net/forum/69-nvidia/1714864-2080-ti-working-shunt-mod.html

Co mi dało 1.625 * 300 = 487.5 wat , 585W przy 120%. Moja karta pracuje z limitem ustawionym sztywno na 90% co daje okolice 450Wat. Taktowanie rdzenia to stałe ( i o to chodziło ) 2070MHz a pamięci 7400MHz nie trzymam stałego OC karty w czasie grania a zostawiłem tę robotę samemu biosowi i jego trybowi BOOST. I jak widać radzi sobie całkiem nieźle. Oczywiście na pomiarach wskazuje głupoty i trzeba sobie przeliczać poprzez liczbę 1.625.

W większości gier to jednak wciąż karta mnie czasami ogranicza nie radząc sobie z rozdzielczością 4k - troszkę szkoda bo liczyłem że da radę ;)

Ale wracając do tematu i zadając sobie pytanie "Czy było warto modować kartę ?" odpowiem że nie, nie dało to prawie nic po za ogromnymi temperaturami i nagłymi jej skokami. Tak jak schodki temp. na Ryzenach.

Zdaję sobie sprawę że 2700X nie jest idealnym procesorem do 2080Ti ale jak go kupowałem to szybszych nie było... dziś są ale szkoda mi kasy na 3900x bo niedługo premiera nowszych i może coś z 4xxxX zakupię. Dziś OC już tak mnie nie ciągnie jak dwa lata temu, raczej wolę ciszę i stabilność blaszaka.

Edytowane przez RsNeo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...