Skocz do zawartości

Kawa - zamiennik konkretnej :P


Recommended Posts

Cześć,

 

Takie pytanie dosyć oryginalne jak na to forum pewnie, ale... :P

 

Kojarzy ktoś taką "kawę" (wyrób kawopodobny pewnie to jest :P ) jak Kopiko Java Coffe 3 in 1?

Takie coś sprzedawane w saszetkach "na raz"?

Pytanie mam takie czy zna ktoś prawdziwą kawę o podobnym smaku (wiadomo, że tu jest cukier itp, ale pomijając to - chodzi mi tu raczej o sam aromat kawy - brązowy cukier sam sobie mogę kupić :D  )

 

Pozdrawiam :D

 

Link to post
Share on other sites

Chyba wiem o jaki smak Ci chodzi, są takie wynalazki jak kawy mielone aromatyzowane, kiedyś moja żona to przynosiła od psiapsiółek bo to sprzedawane jest pocztą panftoflową tak samo jak perfumy... 

 

https://fmprodukty.pl/kawa-herbata


@up aktualizacja: dostałem info z pierwszej ręki że jest jeszcze coś zbliżonego ale tańsze "sati".

 

https://allegro.pl/kategoria/kawa-kawa-mielona-74033?string=kawa%20sati&bmatch=baseline-product-eyesa2-engag-dict45-sup-1-5-0717

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Te Kopiko jeszcze są przecież dostępne, w marketach czasem widuję. Bardzo to lubiłem za młodu ale po pewnym czasie nie wiem czy mi zbrzydło czy uznałem, że jak i tak jest tam prawie sam cukier to równie dobrze mogę pić zwykłą kawę z cukrem trzcionowym i wychodzi taniej niż te saszetki.

Jak dla mnie najlepszym odpowiednikiem będzie Honduras Marcala.

Edytowane przez buszi
Link to post
Share on other sites

Kup sobie normalną kawę (najlepiej ziarnistą) i pogódź się z faktem, że smaku jakiegoś syntetycznego badziewia nie będziesz w stanie odwzorować w domowych warunkach. To Kopiko ma tyle wspólnego z kawą, co najtańsze parówki z Biedry z mięsem.

Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że to się powtarza w ostatnich latach coraz częściej:

 

"ale te chleby są sztuczne i niedobre, zjadł bym taki ręcznie robiony na zakwasie pieczony w piecu z kamienia->dostaje taki chleb, kasa, smak, tekstura->następny dzień biedra, baltonowski"

 

"ale te piwa są jak woda, zero smaku, ale bym się takiego kraftowego napił->dostaje, kasa, smak, rzyganie po 3->następny weekend biedra, Lech"

 

"ale będę piła herbatę, taką zieloną zdrową z indii->kasa, herbata, smak-> biedra, lipton"

 

"mleko ze sklepu, biała woda, chcę od krowy->rolnik, kanka, kufa to śmierdzi_>mlekowita

 

"sztucznie pompowana szynka ze mięsnego na antybiotykach, fuj, takie od masarza najlepsze->masarz/rolnik, szynka, panie co to za żyłki jakieś, białe to tłuste tutaj->mięsny polędwica sopocka"

 

Kawa albo smakuje jak kopiko albo jest dobra.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

@up, żywność wysoko przetworzona musi mieć intensywny i przyjemny smak, bo inaczej ludzie by tego nie kupowali po prostu. Gdyby np. burger z McDonalda smakował jak zwykły schabowy, a cola jak domowy kompot, to nikt normalny by nie płacił 35 złotych za zestaw takiego śmieciowego żarcia :rotfl:

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites
Gdyby np. burger z McDonalda smakował jak zwykły schabowy, a cola jak domowy kompot,

...i do tego jeszcze było to robione jak normalny schabowy i kompot to jechałbym raz na jakiś czas bez wahania bo coraz ciężej w moim mieście o normalną, smaczną domową kuchnię. 8-)  

 

Btw. odnośnie tej kawy to ta o której pisałem to normalna Arabica z 1,5-3% domieszką aromatów, a nie rozpuszczalny wynalazek typu  " 3in1 ".

 

Skład przykładowej saszetki napoju kawowego „3 w 1” wygląda następująco:

  • cukier
  • syrop glukozowy
  • kawa rozpuszczalna 10,3%  :rotfl:
  • utwardzony tłuszcz roślinny (zwykle całkowicie utwardzony tłuszcz z ziaren palmowych)
  • odtłuszczone mleko w proszku
  • regulatory kwasowości (E 340 ii, E 451 i, E 452 i, E 331 iii)
  • białko mleka
  • tłuszcz roślinny, emulgatory (E 471, E 472 e)
  • aromaty
  • substancja przeciwzbrylająca (E 551)
  • stabilizator (E 339)
  • sól
Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

 

 

...i do tego jeszcze było to robione jak normalny schabowy i kompot to jechałbym raz na jakiś czas bez wahania bo coraz ciężej w moim mieście o normalną, smaczną domową kuchnię.
Istnieje coś takiego jak bary mleczne. Można  tam zjeść uczciwy obiad za naprawdę śmieszne pieniądze :)
Link to post
Share on other sites

 

 

Istnieje coś takiego jak bary mleczne. Można  tam zjeść uczciwy obiad za naprawdę śmieszne pieniądze

Wiem, stołowałem się nieraz, niestety ostatnie które zostały zeszły na psy po całości i serwują kupę a nie jedzenie, w dodatku w cenie takiej samej lub droższej niż nieraz w dużo lepszych klasowo lokalach.

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

 

...i do tego jeszcze było to robione jak normalny schabowy i kompot to jechałbym raz na jakiś czas bez wahania bo coraz ciężej w moim mieście o normalną, smaczną domową kuchnię. 8-)  

 

Btw. odnośnie tej kawy to ta o której pisałem to normalna Arabica z 1,5-3% domieszką aromatów, a nie rozpuszczalny wynalazek typu  " 3in1 ".

 

Skład przykładowej saszetki napoju kawowego „3 w 1” wygląda następująco:

  • cukier
  • syrop glukozowy
  • kawa rozpuszczalna 10,3%  :rotfl:
  • utwardzony tłuszcz roślinny (zwykle całkowicie utwardzony tłuszcz z ziaren palmowych)
  • odtłuszczone mleko w proszku
  • regulatory kwasowości (E 340 ii, E 451 i, E 452 i, E 331 iii)
  • białko mleka
  • tłuszcz roślinny, emulgatory (E 471, E 472 e)
  • aromaty
  • substancja przeciwzbrylająca (E 551)
  • stabilizator (E 339)
  • sól

 

O damn. To jest katastrofa. 3 źródła cukrów prostych rafinowanych, w tym 2 na pierwszym miejscu i jeszcze te tłuszcze utwardzone. Jak ktoś chce pracować na zawał serca to trafił w punkt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...