Skocz do zawartości

Recommended Posts

@BlackCoffe Tak lewus jestem.

witajcie w klubie.

 

Nie wiem w jakich czasach się wychowaliście ale na szczęście ja już w tych że problemu z tego nie robiono. Bo wcześniej to ponoć ciemnogrodzie biło dzieci po rękach linijkami, wyrwałbym nogi z dupska.

 

Pamiętam jak na wywiadówce moja mama zbierała pochwały za mój najładniejszy charakter pisma w klasie - ale było to coś w stylu "Patrzcie leworęczny a jak ładnie pisze"... jakby k... miało to mieć cokolwiek do znaczenia. 

 

Wywierało to jakieś na człowieku takie dziwne piętno, że to jest takie nienormalne... 

 

Tymczasem....

https://www.leworeczni.pl/pl/i/Slynni-leworeczni/24

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moja żona i 2 synów są leworęczni a 3 synek jeszcze za młodu bo 2/5 roku. Żona jeszcze z czasów gdzie tępiono lewą rękę tak że w zasadzie pisze i lewą i prawą. Średni synek znowu ma skrzyżowanie czyli lewa ręka dominuje a z nią odwrotnie to prawa gra pierwsze skrzypce. Ponoć skrzyżowanie nie jest dobre. I może powodować jakieś problemy ale z czym to nie wiem .

Link to post
Share on other sites

Może wolniej uczyć się pisać i czytać i mieć kłopoty z koordynacją ręka-oko.


 

 

Nie wiem w jakich czasach się wychowaliście ale na szczęście ja już w tych że problemu z tego nie robiono

U mnie w sumie też nie, były pojedyncze przypadki na szczęście. 

Link to post
Share on other sites

@@MariuszB35PL, Nie ma co się przejmować na zapas, specjalistą nie jestem trzeba by to skonsultować, ale wydaje mi się ze grunt to nie narzucać mu na siłę która ma co robić.

 

 

 

Asia, niezależnie jak poprawisz obrazek i tak będzie brzydko bo jesteś leworęczna"

Znajdź, oblej kwasem - wiem że masz dostęp.  Cholera moja żona jest nauczycielką mam nadzieję, że tak nie mówi, dowiem się - ja wyżej wyślesz mi kwas. 

 

żarcik... nie wiem może nie miała nic złego na myśli ale takie rzeczy się zapamiętuje - to nieprawda, że leworęczni źle piszą czy malują to jest MIT.

 

W takim razie co na tej liście robi Da Vinci?

 

Charlie Chaplin
Tom Cruise
Alexander Wielki
Jimi Hendrix
Sting
Robert de Niro
Kurt Cobain
Bill Clinton
Bob Dylan
Marilyn Monroe
Tomasz Jefferson
Phil Collins
Juliusz Cezar
Keanu Reeves
Whoopi Goldberg
Leonardo da Vinci
Nicole Kidman
Bruce Willis
Joanna d'Arc
Pierce Brosman
Martina Navratilova
Napoleon Bonaparte
Pele
Alan Turing
Mark Twain
Paul McCartney
Fryderyk Nietzsche
Ludwig van Beethoven
Dan Ackroyd
David Bowie
Benjamin Franklin
Winston Churchill

 

Napoleon, Juliusz Cezar czy Churchill też jakoś nie potrzebowali praworęczności

 

btw.  a Hendrix to mój ulubiony artysta. 

 

no i w końcu.... Keanu Reeves, zgarną kasę za CP2077? proste lewą reką.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Wiesz, ta nauczycielka miała swoich pupilków i tylko oni byli najlepsi, najładniej piszący, rysujący itd.

 

Ale powiem Ci, miny znajomych jak widzą, że kroję prawą ręką - bezcenne :D [cóż, nie było wtedy noży dla leworęcznych, tak samo nożyczek]. Za to w przypadku myszki komputerowej jestem oburęczna :)

 

Podobno osoby leworęczne lepiej wychodzą z udarów i wylewów bo u nas komunikacja między półkulami mózgu jest większa :)

Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem leworęczny, ale czytam i dziwię się, żę w ogóle to może być dla kogoś problem. Mi to się w głowie nie mieści.

 

To samo mam to innych ras, orientacji seksualnych - w życiu pracowałem z różnymi ludźmi i homo i mańkutami i jeszcze bardziej "dziwnymi". Przeważnie byli bardzo dobrymi pracownikami, dobrymi znajomymi - nie mam z tym problemu.

 

Wydaje mi się, że najwięcej mordę drą ci, którzy nawet takich ludzi na co dzień niegdy nie spotkali.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Wiecie, że ten temat pożyje kilka godzin i zdechnie? 
 

wiemy:P, ale chętnie posłucham wypowiedzi "mańkutów" jak to zwykło się na nas mówić jeszcze jakiś czas temu.

 

 

 

myszki komputerowej jestem oburęczna  

no widzisz a ja mychę trzymam w prawej, swego czasu w CS'a najgorzej mi nie szło. 

 

Problemu z nożami jakoś wielkiego nie miałem, może trafił mi się z jeden taki "dla praworęcznych". Natomiast kiedyś miałem obieraczkę do ziemniaków którą nie szło lewą ręką nic zrobić, teraz są już takie które działają w obie strony.

Link to post
Share on other sites

Groźby śmiertelne na forum, tego jeszcze nie było.

Widzisz, nowość! :P:D 

 

 

 

Natomiast kiedyś miałem obieraczkę do ziemniaków którą nie szło lewą ręką nic zrobić, teraz są już takie które działają w obie strony.

Na całe szczęście są bo wcześniej to nożem trzeba było sobie radzić :) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja nie jestem leworęczny, ale czytam i dziwię się, żę w ogóle to może być dla kogoś problem.

dziś już chyba nie, ale uwież mi że jeszcze z 20-25 lat temu w szkole były takie stare wygi rodem z PRL które kazały mi na lekcji próbować pisać prawą - bo jak to lewą. Na szczęście miałem młodą wychowawczynię prosto po szkole to ich tam prostowała szybciutko.

Link to post
Share on other sites

no widzisz a ja mychę trzymam w prawej, swego czasu w CS'a najgorzej mi nie szło. 

 

Sporo rzeczy prawą robię  :menda:

 

Co do CS'a to też byłem zaprawiony w boju, ale zauważyłem, że jednak prawa ręka, a w szczególności palce są jednak te 25-30% wolniejsze niż lewa przy np. pestkowaniu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wiesz, ta nauczycielka miała swoich pupilków i tylko oni byli najlepsi, najładniej piszący, rysujący itd.
A to zawsze tak jest, choćby nie  byli nie wiadomo jak uzdolnieni, ale dupowłazy najlepsze. Mojej mamy rodzice są leworęczni i nie ma tragedii, chociaż dziadek opowiadał jak nauczycielka za to lała po głowie, to poszedł mojego dziadka ojciec do szkoły i już była potulna :D
Link to post
Share on other sites

U mnie jest jakoś dziwnie... Ogólnie jestem leworęczny i właściwie nigdy nie powodowało to problemów w szkole. Jedynie zdziwienie, zaskoczenie, ale nikt nie próbował naprawiać mnie. Zarówno długopis, jak i myszka w lewej ręce, naprawdę fajna sprawa. Szczególnie, gdy ktoś przejmuje moje stanowisko komputerowe. Siada i... Hm? Jak to tak? Jednak moja lewa ręka ma bardzo poważny problem z nożyczkami i w tym jedynym temacie prym wiedzie prawa ręka... Nie potrafię tego zrozumieć, może to jakaś specjalizacja? Forma buntu?

 

^^

Link to post
Share on other sites

Nożyczki są profilowane i dlatego masz problemy. Są też nożyczki dla leworęcznych, nawet mam takowe, ale tak się przyzwyczaiłam do krojenia prawą, że nie umiem się przestawić ;)

A to zawsze tak jest, choćby nie byli nie wiadomo jak uzdolnieni, ale dupowłazy najlepsze. Mojej mamy rodzice są leworęczni i nie ma tragedii, chociaż dziadek opowiadał jak nauczycielka za to lała po głowie, to poszedł mojego dziadka ojciec do szkoły i już była potulna :D

Kiedyś podobno wiązano lewą rękę do pleców czy krzesła by uczniowie nie mogli pisać lewą ręką.
Link to post
Share on other sites

A ja oburęczny jestem, lewą nie umiem tylko pisać... :D

...co ciekawe, przy strzelaniu z broni palnej, z krótkiej strzelam lepiej na prawą rękę, z długich na lewą. Może dlatego, że mam lewe oko wiodące.  ;)  I ogromnego plusa przy zmianie długa -> krótka i na odwrót.  :D

Edytowane przez zaroowka
Link to post
Share on other sites

Też jestem lewus i dobrze mi z tym :] Co więcej w LO w klasie miałem 4 Rafałów i wszyscy byli leworęczni. :rotfl: Nikt tego nie tępił ani się temu nie dziwił. Bo jeszcze w podstawówce to zdarzały się nieraz akcje, że ktoś się dziwił jak to można pisać lewą a nie prawą a tu się okazuje, że można. Minus jest taki, że ma się zawsze umazaną łapę od długopisu :-> Był taki okres, że miałem ochotę się "przestawić" na prawą rękę ale łatwo powiedzieć a gorzej zrobić. Jedyny plus tego całego przestawiania to taki, że nauczyłem się operować myszką prawą ręką ale i tak nie ma tej szybkości reakcji co lewą, natomiast o pisaniu prawą to mogę zapomnieć. Kompletnie nie czuję w niej pisaka, tak jakbym trzymał coś obcego w ręce czym nie potrafię operować :rudolph:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ręka umazana długopisem to znak rozpoznawczy mańkutów :D

Mnie na początku było trudno było podwójny klik myszką a nauczyciel informatyki z podstawówki nie umiał tego zrozumieć. Teraz bez problemów operuje myszką i lewą i prawą ręką :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...