Skocz do zawartości

Mesh na sprzęcie od różnych dostawców. Router + wzmacniacz.


Recommended Posts

Cześć,
od jakiegoś czasu jestem podpięty pod światłowód. Jednak delikatnie mówiąc router, który dostarcza usługodawca jest bardzo marny. Po kablu prędkość jest zgodna z tą oferowaną. Jednak Wi-fi to kompletna porażka...

Na stanie mam wzmacniacz sygnału D-Link DAP‑1620. Nie zależy mi na jakimś bardzo drogim sprzęcie. Chciałbym dokupić router Tp-link archer c6 ac1200 do przesyłania sieci bezprzewodowej - na routerze dostawcy internetu wyłączyć Wi-fi.
Oba routery posiadają funkcję Mesh, jednak każda jest od innego producenta. Na wzmacniaczu jest: D-Link EXO a na routerze: OneMesh. Czy da radę uruchomić Mesh na takiej konfiguracji sprzętowej? Czy do stosowania tej technologii potrzebny jest sprzęt jednego dostawcy? 

Ewentualnie polecicie jakiś fajny oraz w podobnej cenie router z D-Link'a, który będzie obsługiwał taką samą sieć Mesh?

Edytowane przez piopp
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Daj sobie spokój z tym wzmacniaczem D-Linka, bardzo słaby sprzęt i średnio sprawdza się do tego co ma robić.

Nie napisałeś jaki obszar i gdzie chcesz pokryć tym WiFi, a to może być kluczowe w tym temacie.

Jeżeli to mieszkanie, to proponuję TP-Linka C80 bezpośrednio podłączonego do modemu, a dostawcy internetu zlecić ustawienie sprzętu w tryb bridge.

Mesh zadziała tylko na urządzeniach tego samego producenta, D-Link i TP-Link forsują tutaj swoje własne rozwiązania.

Odpowiedni ruter powinien Ci zapewnić zasięg w całym mieszkaniu, jeśli to dom, to zawsze można wtedy kombinować z innymi konfiguracjami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...