Skocz do zawartości

Freeze ekranu zapętlony dźwięk i restart pc


Recommended Posts

Witam serdecznie mam problem ze starymi tytułami gier. Ostatnio ogrywałem mass effect 1, 2. Czasami jakiś freeze gry, dźwięk się zapętlał i komputer się resetował. Jednak przy 3 części jest jakaś tragedia. Dosłownie 5-10 minut i kaplica. Podobny problem miałem z wieśkiem 1. Próbowałem wielu rzeczy, jak bawienie się w ustawieniach nvidii, opcje wydajności i zasilanis, redukcja grafiki na 800x600. Nawet pobrałem pirata z torrentow. Nic nie pomaga.

Moja specyfikacja

Psu: bq dark power 11 550W Platinum(nowy około miesiąca)

Mobo: aorus x470 ultra gaming

GPU: GTX 980 ichill herculez x4

CPU: Ryzen 3 1200

Ram: 2x8gb hyperx predatory chyba 3333mHz

Temperatury w grze to około tyle co w przeglądarce. Zużycie podzespołów na poziomie 20-30%. Proszę o jakieś rady panowie/panie.

Edytowane przez Ziomboy451
Link to post
Share on other sites

Ta sama liczba przy C5 i C6 oznacza, że dysk powoli umiera, zrób kopie danych i szykuj się do kupna nowego. Tak jak napisał pendzel_3, odłącz go i zobacz czy będą problemy.

 

A tak przy okazji, jeżeli masz Windows 10 to tu może być przyczyna twoich problemów bo 10 ma duże problemy ze starszymi grami, to znany i powszechny problem bo musi wtedy emulować starsze windowsy.

Link to post
Share on other sites

Piszesz....

 

 

 

 

To znaczy że w nowych problem nie występuje?

 

Zrób logi w MSI afterburner i wrzuć na jakiś hosting. 

 

btw. na HDD 1TB masz bad sektory i to sporo.... odepnij go tymczasowo i sprawdź efekty.

Nie występuje w nowych, nic na nic nie mam w sumie spróbuje go odpiąć i zobaczymy.

i spróbuje zrobić logi z msi AB, tylko jak mi sie pc resetnie to klapa będzie, czy można jakoś ustawić zeby zapisywał w czasie rzeczywistym?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...