Skocz do zawartości

Randomowe restartowanie systemu


Recommended Posts

Wiem dlatego wydrukuję screena z temp., zawiozę tę "dobrą" płytę główną do x-komu i oddam na gwarancję a włożę sobie na razie stara dobra MSI gaming 5  :rotfl: z i5. 

 

Teraz sobie jeszcze poczytałem o tym że dużo osób ma podobne temp. i niektórzy np nie mieli termopadów na heatsinkach(say what!!!). Za taką cenę to chyba płacimy tylko za markę. Pisałem również do Asusa, do dzisiaj brak odzewu. 

 

Jeżeli uda się jakimś magicznym cudem oddać daną płytę to chyba znów zaufam MSI. Boję się jedynie że oddam ją na gwarancję a oni nie stwierdzą żadnej nieprawidłowości i podsumują jedynie: 

 

tenor.gif?itemid=15280147

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

Że co?! Za to coś wypatroszonego płacić kupę kasy bo logo producenta?! Głupota. 

 

Te temperatury są za wysokie i to nie jest normalne, powinni to uznać bez problemów. 

 

Jestem tego samego zdania, kiedyś myślałem że ASUS to naprawdę dobra firma i może ja miałem po prostu pecha, nie wykluczam tego, jednak czytając coraz więcej tematów na zagranicznych forach (najczęściej) zdaje sobie sprawę, że chyba nie ja jedyny tak uważał, ale zobaczymy co to będzie.

Aktualnie zbieram się do wyjazdu za granice i nie mam zbytnio czasu żeby to jeszcze dzisiaj załatwić, więc po powrocie i rozstrzygnięciu sprawy dam znać czy się udało. Dziękuję jeszcze raz za pomoc i trzymam kciuki że wszystko skończyło się tym upragnionym happy endem ;).

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?112679-Temp-Sensors-Strix-X570-e

https://www.hwinfo.com/forum/threads/asus-rog-strix-x570-gaming-e-temp-2-and-temp-5-readings-under-motherboard-real.6124/

 

Tak jak pisałeś wiele osób ma identyczny problem i coś z tymi czujnikami jest chyba nie tak. Ciekawe że nawet na forum Asusa nikt się oficjalnie nie wypowiedział :D Myślę że te restarty mają jakąś inną przyczynę. Testowałeś na wyłączonym XMP?

Link to post
Share on other sites

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?112679-Temp-Sensors-Strix-X570-e

https://www.hwinfo.com/forum/threads/asus-rog-strix-x570-gaming-e-temp-2-and-temp-5-readings-under-motherboard-real.6124/

 

Tak jak pisałeś wiele osób ma identyczny problem i coś z tymi czujnikami jest chyba nie tak. Ciekawe że nawet na forum Asusa nikt się oficjalnie nie wypowiedział :D Myślę że te restarty mają jakąś inną przyczynę. Testowałeś na wyłączonym XMP?

 

Właśnie testuje na razie dobrze ale ostatnio też już było dobrze :rotfl: .

Dałem offset -0.05 na procku i na sztywno SOC 1.0 na razie temp. w okolicach 80. 

Niby ok, jednak nie wydałem tych pieniędzy żeby sobie wszystko na minimalnych latało bo jednostka się przegrzewa(nice :facepalm:), a ja siedzę jak na bombie tykającej. Pracuję również na moim PC, więc wizja straty moich danych nie za bardzo mi się podoba. Dlatego myślę o przeniesieniu jak się uda na inna firmę powyżej moje pomysły 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam, 

 

mała aktualizacja. Płyta oddana na gwarancję ze względu na przegrzewanie i niestabilne napięcia. 

W tym czasie okazało się że nie było to głównym problemem, a była nim karta graficzna.

 

Montując swój stary setup przez jeden dzień wszystko było ok, po czym dnia następnego znów problem czarnego ekranu i randomowego restartu. Jeszcze pozwoliłem sobie na wymiana przewodu, ale  nie pomogło, dopiero przełączenie  na integre. Zero problemów. Randomowe wyłączanie przebiegało troszkę inaczej jednak ciągle to ten sam problem o którym jest cały ten wątek.

Co dokładnie się z nią stało nie wiem mając więcej czasu postaram się ją rozkręcić i zerknąć co tam się zadziało.

 

W tym momencie oczekuję na powrót płyty z gwarancji, jak i na premierę nowych kart graficznych, gdyż muszę zastąpić moją już leciwą jak i uszkodzoną 390. Dobrze pracowała do końca swoich dni ale chyba miała dosyć już presji  :rotfl:.

Link to post
Share on other sites

Czyli grafa zrobiła bunt bo chciała odejść na emeryturę? :P

Na to wygląda, w końcu każdemu się należy odpoczynek, a ja przez te lata trochę nadwyrężyłem termin ciężka praca u niej  :rotfl:, a sesje po 16h się zdarzały  :x

 

Wiem, że nie ma co z fusów wróżyć, więc czekam na nowe modele, ale na dzień dzisiejszy czysto teoretycznie do 3440x1440 jaką grafikę byście polecili ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Ponownie zgłaszam się z aktualizacją.

Sprzęt wrócił z gwarancji, procesor wymieniony na nowy z małymi przeprosinami za trudności. Asus stwierdził natomiast że zrzut ekranu z temp. ma się nijak do rzeczywistości i wszystko działa jak należy. Zwrot towaru bez naprawy. Najwidoczniej trzeba to zaakceptować (póki co) i sprawdzić działanie, jednak mocno ogranicza mnie aktualnie czas, więc jak mi się już uda to dam znać. Tym czasem pojawiły się nowe karty graficzne od NVIDIi i moje pytanie. Czy jest sens pchać się z rtx 3080 (najlepiej 20gb ale 10gb też nie pogardzę) do procesora 3800x z pamięciami Viper 3800 cl15??? Monitor 3440x1440

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...