Skocz do zawartości

Laptop - renderingi, praca graficzna, multitasking


Recommended Posts

Zbyt długo zwlekałem z poszukiwaniem laptopa dla dziewczyny, który bardzo potrzebny jest jej na studia i jako "partner geek" jestem odpowiedzialny za finalną decyzję. Nie chciałbym nic przeoczyć i trafić w nieodpowiedni produkt dlatego zwracam się z prośbą do użytkowników forum.

 

Szukamy laptopa nowego, w przedziale cenowym 7-8 tyś zł, którego głównymi atutami są MOBILNOŚĆ i KOMFORT PRACY. Powinien być możliwie jak najlżejszy, do 15 cali, min. FHD, matryca koniecznie z dobrą gamą i jasnością (IPS? matowa). Jego głównym przeznaczeniem jest wykonywanie renderingów i operowanie programami Adobe ale dobrze gdyby chodziły na nim mniej wymagające tytuły gier. Laptop NIE MOŻE wyglądać jak poligonalny projekt auta Elona Muska i mieć cheesy podświetlenia RGB spotykanego często w laptopach "gamingowych", bo po prostu wstyd się z czymś takim pokazać, czyli powinien mieć neutralny design. Użytkowany będzie głównie w pomieszczeniach. Koniecznie z systemem, standardowo Win X Home. Na pewno nie mniej niż 16gb ramu i na pewno nie mniej niż 1TB pamięci łącznie.

 

Jednym z pierwszych pomysłów była przenośna stacja robocza ale okazało się, że siła pociągowa i mobilność nie idą w parze. Doszedłem pewną drogą do Dell'a inspiron'a 15 "najlepszego laptopa 2019" dla grafików ale im więcej o nim czytałem tym mniej mnie interesował. Zbooki odstraszały cenami, a ostatnio zatrzymaliśmy się na Asus'ie ROG Zephyrus G14* (Ryzen 7 4800HS, 16 GB RAM, RTX 2060 Max-Q, 1TB SSD z IPSem 120hz i ciekawym wyglądem) ale szczerze mówiąc z moim doświadczeniem to nadal jest strzał w ciemno.

 

Posiadam ograniczoną wiedzę jeżeli chodzi o sprzęt, wiekszość podłapuje na bieżąco szukając informacji w internecie ale postaram się nadążyć.

Oboje jesteśmy otwarci na dyskusje i propozycje i chociaż wstępnie zapadła decyzja na laptop wspomniany wyżej to jej podoba się wersja biała, która ma matryce EWV (co mnie zupełnie wytrąciło z równowagi, bo przeczytałem, że takie panele to po prostu podrasowane TNki, czyli zupełne przeciwieństwo tego czego szukamy).

 

* https://www.x-kom.pl/p/568105-notebook-laptop-140-asus-rog-zephyrus-g14-r7-4800-16-1tb-w10x-anime-matrix.html

Link to post
Share on other sites

Cześć!
Pomyślcie na Acer ConceptD, oferuje naprawdę dużo. Ma bardzo jasną matrycę IPS, solidne podzespoły i prosty wygląd, na którym Wam zależy. Jego obudowa jest wykonana z aluminium. Może warto wybrać nieco większą przekątną ekranu dzięki czemu praca będzie nieco przyjemniejsza.
Zerknij na stronę x-komu jest tam teraz naprawdę solidna promocja na niego w ciemnym kolorze (w moim guście ładniejszy i praktyczniejszy niż biały). Kod Rabatowy znajdziesz na głównej stronie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...