Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Prośba o pomoc w doborze telewizora (do 3-3,5k) + soundbar (do 1,2k)

telewizor soundbar

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 megale_s

megale_s
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 04 sierpień 2020 - 10:34

Witam serdecznie,

Postanowiłem się przesiąść z leciwego już LG (32cali) na coś lepszego. Zastanawiałem się nad samym telewizorem w kwocie do 4000zł, pomysł padł w trakcie o zmniejszeniu widełek i dokupieniu soundbara.

Wymagania: 55-60cali (raczej 55cali), WiFi, SmartTV, Bluetooth, 4K, nagrywanie filmów na zewnętrzny nośnik (pendrive/dysk przenośny), HDR, świetna jakość obrazu :)

Budżet na telewizor: do 3500zł,

Budżet na soundbar: do 1200zł,

Propozycja która wertowana była pewnie tutaj na forum już kilkakrotnie i ku której się skłaniam to Sony Bravia KD-55XF9005 bądź Samsung QLED QE55Q7FN. Z tego co widzę jest najczęściej polecanym sprzętem w tych widełkach.

Oczywiście wysłucham i rozważę inne propozycje.

Pytanie moje jak to wygląda w końcu z tymi soundbarami?

Z tego co widzę proponowany soundbar to Sony XT-XF9000. Aczkolwiek jest drogi jak na mój budżet (~2000zł). Większość z nich ma łączność po Bluetooth i propozycja telewizora choćby powyższego egzemplarza spełnia wymagania podłączenia bezprzewodowego. Czy możliwość zakupienia soundbar'a innej marki (np. Denon / Philips / JBL) nie będzie kolidować z zaproponowanym przeze mnie, bądź przez was telewizorem? Jak wygląda same podłączenie, kompatybilność (czy będą problemy czy ich brak), czy warto bardziej pomyśleć o przewodowym czy bezprzewodowy również daje radę.

I tak jestem świadom tego, że nie każdy miał możliwość sprawdzenia konkretnego telewizora z innej marki soundbarem więc nie ma możliwości porównania - pytam ogółem.

Dziękuję serdecznie za pomoc.

Użytkownik megale_s edytował ten post 04 sierpień 2020 - 11:51

• 0

#2 don mirasso

don mirasso
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 26 sierpień 2020 - 22:43

Ja bym na Twoim wybrał Sony, widziałem obraz w 4K na Netlixie w warunkach domowych i jest naprawdę kozak, mercedes.

matryca 100Hz robi dobrą robotę, do tego masz androida co dzis naprawdę sie przydaje.

tu masz dobrą cenę:

https://tiny.pl/71j3m

jesli chodzi o soundbara to nie musi być sony tv + sony soundbar, dobra alternatywą jest JBL.

moc 300W w zupełnosci wytarczy ale przede wszystkim duzy głośnik basowy co zrobi wszytko abys miał wrażenia jak w kinie.

takie podłaczenie będzie super

https://tiny.pl/71j3g

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: telewizor, soundbar

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych