Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Laptop MSI ge73 dostał Blue screena I już się nie podnosi. Przy starcie wyskakuje komunikat że automatyczna naprawa systemu nie przyniosła skutku.

...\system32\logfiles\srt\srtTrail.txt

Konsola I przywracanie systemu też nie reagują.

Dysk na Win10 to bodajże Samsung EVO

HDD na resztę danych

Link to post
Share on other sites

Da się to jakoś sprawdzić przed wysłaniem do serwisu? Zainstalować ewentualnie Windowsa na dysku hdd I wtedy sprawdzenic co I jak ? Jeszcze człowiek specjalnie dopłaca do tych rzekomo lepszych dysków serii evo I tu taki klops

https://photos.app.goo.gl/1DQwBEFDRCPtHnvN9

W konsoli niby dysk SSD jest widoczny I ma status OK. Niewiem sam

Link to post
Share on other sites

moment,  to jakiś błąd czy miałeś 351MB wolnego na hdd i słownie zero miejsca na ssd? może złapałeś jakiegoś syfa który zapełnia dysk do odcinki.

 

Miałeś tam jakieś ważne dane? jak nie to zrób sobie świeżą instalkę na USB przez media creation tool i postaw system od nowa. formatując SSD.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj dostałem crasha grając w grę.

2 dni wcześniej też był jeden crash Ale system wrócił do sprawności. Innych problemów nie było

SSD byl zapelniony w ok 65 procentach A hdd lacznie moze w 20 procentach. Potwierdza to oprogramowanie którym udało mi się zrobić wgląd w dyski ten od Windowsa bodajże. Ale dziwi mnie na SSD brak folderu z Windowsem I masa błędów odnośnie próby przywrócenia tego systemu czy to z USB czy utworzonego kiedyś punktu przywracania. A mam na SSD trochę ważnych papierów I format to ostatecznośc dlatego piszę tutaj może ktoś coś. Gdzieś czytałem że może to być też wina pamięci RAM. Już sam niewiem

Link to post
Share on other sites

Dyski SSD nie lubią być zbyt mocno zapełnione bo spada im wydajność. Jak masz możliwość to zrób kopie zapasowe tych plików. 

 

A mam takie pytanie, nie bawiłeś się programem do zarządzania dyskiem i partycjami?

Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites

 

 

Dyski SSD nie lubią być zbyt mocno zapełnione bo spada im wydajność

W tym przypadku nie ma problemu z wydajnością.

 

Podłączyć dysk pod inny komputer. W razie dalszej widoczności partycji RAW zrobić kopię i odzyskać dane. Dane nie odzyskuje się bezpośrednio z uszkodzonego dysku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...