Skocz do zawartości

Spadek prędkości światłowodu poprzez LAN


Recommended Posts

Witam, od kilku tygodni posiadam światłowód 500 Mb/s. Router Asus RT-AX56U. 4 porty LAN zajęte przez PC, laptop oraz 2 dekodery. Od samego początku na moim PC miałem na sztywno prędkość ~480 Mb/s. Niestety nagle spadł mi transfer do około ~280 Mb/s i nie mogę go przekroczyć. Dodam, że taka prędkość jest nawet, gdy odłączę wszystkie urządzenia od routera poza PC. Najdziwniejsze jest to, że od początku na telefonie przez Wi-Fi mam prędkości na poziomie 400 Mb/s w pomieszczeniu z routerem. Zmieniłem kabel na oryginalny dołączony z routerem, ale zmian też nie ma. Wygląda to tak, jakby coś z góry ograniczało przepustowość na moim urządzeniu. Oprogramowanie routera też zostało wgrane najnowsze.

Link to post
Share on other sites

Właśnie sprawdziłem, i z pominięciem routera w ogóle nie mam połączenia bezpośrednio po wpięciu kabla.

Pamiętam, że po zmianie routera też nie miałem połączenia, bo dostawca przypisywał adres do danego urządzenia, więc pewnie przez to nie mogę wpiąć do kompa.

Edytowane przez chester43
Link to post
Share on other sites

Pożycz czysty laptop z kartą sieciową 1 gb i podłącz go do routera kablem , po odłączeniu reszty.

 

Zmierz prędkość i wtedy będzie wiadomo czy to twój komp czy dostawca leci z Tobą w kulki.

 

Ja bym stawiał jednak na twojego kompa że coś z nim nie tak.

Link to post
Share on other sites

Tak, już to sprawdzałem. Poza tym, odkąd ta prędkość spadła na kompie, to i tak nic nie zmieniałem. Sprawdzę później na tam laptopie, bo to w sumie teraz wiele mi wyjaśni.

Właśnie sprawdziłem prędkości na laptopie z gigabitową kartą. Wynik po kablu oraz Wi-Fi jest niemalże identyczny: 295/50, czyli to samo co na moim PC.

Edytowane przez chester43
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...