Skocz do zawartości

Dylemat - flagowiec / chińczyk, nowy / nieco starszy - 2k


Recommended Posts

mój budżet : 1500 - 2000
gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : bez znaczenia, polski sklep lub europejska dystrybucja będzie dodatkowym atutem
nowy czy używany : nowy lub po zwrocie, ale wciąż nowy
preferowany rozmiar wyświetlacza : bez znaczenia
preferowany system mobilny : bez znaczenia
do czego będę używać urządzenia : zdjęcia oraz nagrywanie video, yt, internet, jakieś aplikacje bankowe, płatności, allegro itp. w nic nie gram
najważniejsze wymagania : najważniejszy jest dla mnie aparat czyli zdjęcia oraz nagrywanie video, no i żeby nie zamulał oczywiście :D 

Telefon kupuję na dłużej - 3-4 lata przynajmniej

 

Tak jak wyżej, w głównej mierze zależy mi na aparacie w zasadzie to nawet bardzie na video niż na zdjęciach. Z tego co się zorientowałem to powinienem szukać czegoś z optyczną stabilizacją obrazu (czy niekoniecznie?), bo cyfrową to raczej większość już ma. Jestem też świadom, że to w głównej mierze oprogramowanie robi robotę a nie pixele w aparacie. 

Przejrzałem internet i mam kilka modeli na oku, proszę o weryfikacje co będzie najlepszym wyborem.

Lub oczywiście wszelkie inne sugestie mile widziane.

 

- Google Pixel 3 - na pierwszy rzut Pixel od Googla (liczę, że mieszczę się w budżecie lub może 3a?), jak wiadomo, optymalizacja oraz aplikacje na niego stworzone wymiatają i aparat robi tutaj konkretną robotę. Telefon już 2 letni (marzec 2019) więc jeszcze jakieś aktualizacje i poprawki pewnie będzie dostawał przez jakiś czas, pytanie jak długo. Ewentualnie Pixel 4a chyba ma się niedługo pojawić. ~2000 zł

 

- Huawei P20 Pro - flagowiec z marca 2018. Huawei przoduje w mobilnych aparatach więc na pewno jest bardzo dobrze pod tym względem. Bardziej obawiam się tego, ze już mamy połowę 2020 więc telefon jest trochę stary i pewnie niedługo skończy mu się wsparcie (podobnie jak wyżej, ale jest tańszy). ~1500 zł

 

- Huawei P30 - w różnych miejscach porównywany z P20 Pro, w wielu aspektach wygrywał, ale nie posiada optycznej stabilizacji. Na jego korzyść przemawia to, że jest nowszy i chyba trochę szybszy, ale ma za to słabszą baterię ~1500 zł

 

Huawei Honor 20 Pro - to chyba chińska kopia Huawei P30 Pro, nieznaczne różnice? W miarę świeży ~2000 zł

 

Huawei P30 Pro - chyba najlepszy telefon w zestawieniu, ale niestety cena znacznie powyżej budżetu, ewentualnie mogę liczyć że na czarny piątek cena spadnie w okolice 2000~? :D

 

- Poco F2 Pro - tutaj całkiem świeży telefon i bardzo mocne parametry, cena zachęcająca i ogólnie to chyba bardzo mocne parametry. Zdaje się, że telefon byłby dla mnie najlepszym wyborem gdyby nie brak optycznej stabilizacji obrazu

 

Bardzo proszę o rozjaśnienie nieco sytuacji i nakierowanie czego szukać i czym się kierować. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tego co się zorientowałem to powinienem szukać czegoś z optyczną stabilizacją obrazu (czy niekoniecznie?)

optyczna stabilizacja przydaje się do kręcenia wideo i wtedy takie filmy wychodzą zwyczajnie lepiej, do zdjęć nie ma znaczenia, klawiatur porównywał x3 superzooma z optyczną stabilizacją i poco bez i jak zdjęcia wychodziły podobnie, tak wideo już na poco znacznie gorzej, także możesz go od razu skreślić

Link to post
Share on other sites

optyczna stabilizacja przydaje się do kręcenia wideo i wtedy takie filmy wychodzą zwyczajnie lepiej, do zdjęć nie ma znaczenia, klawiatur porównywał x3 superzooma z optyczną stabilizacją i poco bez i jak zdjęcia wychodziły podobnie, tak wideo już na poco znacznie gorzej, także możesz go od razu skreślić

No właśnie tego się spodziewałem, dzięki za dobitne potwierdzenie.

 

Internet szepcze że trzeciego będzie premiera pixela 4a poczekaj aż podadzą cenę może uda się wstrzelić w twój połap cenowy co do p30 pro to fakt telefon jest bardzo dobrą ofertą tylko już niestety trzeba dać więcej

Pixel 3 now byłby złym wyborem jak byś dorwał do 1500 zł

Też po cichu liczę na Pixela 4a, że się załapię, ewentualnie tego Pixela 3 celuję w ~1500

 

Wyczytałem gdzieś na forach, że ludzie są niezadowoleni z aparatów w Honorze 20 Pro więc też zostaje skreślony, podobnie jak Poco. P30 też nie posiada optycznej stabilizacji więc skreślam.

 

Zostaje:

Pixel 3 ~1500

Pixel 4a ~2000

P20 Pro ~1500

P30 Pro ~(tutaj jakaś spora promocja i dobra okazja, więc raczej nie biorę pod uwagę)

 

Coś możecie podpowiedzieć odnośnie powyższych lub ewentualnie coś konkurencyjnego? Coś od Samsunga? Albo z chińczyków? 

Link to post
Share on other sites

BBK electronics. Czyli One+, OPPO, Realme. Tu szukaj czegoś na poziomie. Huawei przez bana to historia. A Xiaomi i ich porypana nakładka pełna reklam to porażka.Jakiś one plus 7 ?

 

Lub

 

 

Edytowane przez AudiAWX
Link to post
Share on other sites

Audi on chce nagrywać Filmy na YouTube oneplusy się kompletnie nie nadają fakt nie ma jeszcze testów oneplus Nord ale to też dużo mówi bo jest po premierze a wszyscy YouTuberzy mają embargo.

GCam to też nie jest rozwiązanie bo potrafi się wykrzaczyć albo nie zapisać filmu czy zdjęcia sam używam właśnie na oneplus 7 dlatego ciężko polecić komuś kto chce telefon dla aparatu

Ej a może chcesz Samsunga Galaxy S10e ? Ma stabilizację i dobra jakość zdjęć filmów używałem chwilę poleciłem też 2 ziomkom i dalej używają

https://dragonist.pl/smartfony-i-telefony/smartfon-samsung-galaxy-s10e-g970f-128gb-czarny-black-1556.html

Niecałe 2k w tej chwili

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak kolega wyżej S10 lub dołożyć do P30pro.

 

Na resztę w kwocie 2000 szkoda kasy poprostu, w tym budżecie nic dobrego nie ma.

A jakbym miał wywalić dwa tysie na szajs to wolałbym do świnki schować.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Lite w sumie dobra propozycja zobacz porównanie na YouTube czy są jakieś różnice na niekorzyść którejś z wersji S10 a s10 lite (wersję S10 ,e,+ mają ten sam aparat główny jak co)

Była premiera Pixel 4a 350 dolarów najlepsza opcja jaką masz w tej cenie teraz tylko trzeba czekać na dostępność

Link to post
Share on other sites

Lite w sumie dobra propozycja zobacz porównanie na YouTube czy są jakieś różnice na niekorzyść którejś z wersji S10 a s10 lite (wersję S10 ,e,+ mają ten sam aparat główny jak co)

https://youtu.be/9IrYptW3UfE

https://youtu.be/9IrYptW3UfE

Była premiera Pixel 4a 350 dolarów najlepsza opcja jaką masz w tej cenie teraz tylko trzeba czekać na dostępność

No właśnie co do samsunga to nie jestem przekonany opiniami w internecie, dużo osób narzeka na wyświetlacz, który stosunkowo często ulega awarii.

 

Właśnie widziałem premierę pixela 4a, też doszedłem do wniosku że to chyba będzie najlepsza dla mnie opcja. Wyczytałem gdzieś że nie ma potwierdzenia ze pixel 4a ma ncf, ale to chyba bardziej niż oczywiste, że będzie miał system płatności?

Oneplus nord i 7/7t rozumiem, że dla pixela 4a nie stanowią konkurencji?

Link to post
Share on other sites

No właśnie co do samsunga to nie jestem przekonany opiniami w internecie, dużo osób narzeka na wyświetlacz, który stosunkowo często ulega awarii.

Właśnie widziałem premierę pixela 4a, też doszedłem do wniosku że to chyba będzie najlepsza dla mnie opcja. Wyczytałem gdzieś że nie ma potwierdzenia ze pixel 4a ma ncf, ale to chyba bardziej niż oczywiste, że będzie miał system płatności?

Oneplus nord i 7/7t rozumiem, że dla pixela 4a nie stanowią konkurencji?

Pixel 4 ma podobne parametry co 7t pro.

Pixel 4a to bieda edyszyn.

 

Za to mają najlepszy system na rynku.

Link to post
Share on other sites

Tak jak krecik napisał 4a to biedna wersja czwórki ale z tym samym aparatem i bebechami które wystarczają na 2020r żeby bezstresowo urzywać ja to widzę tak

Oneplus 7t bardzo szybki telefon, słaby aparat, nie zamuli przez 3 lata, aktualizacje

Pixel 4a za******y aparat, szybkość na ten rok ok przyszły pewnie też dalej nie wiadomo, aktualizacje, dobra cena

Link to post
Share on other sites
Pixel 4a za******y aparat, szybkość na ten rok ok przyszły pewnie też dalej nie wiadomo, aktualizacje, dobra cena

to software aparatu jest świetny, nie aparat, jak op chce nagrywać telefonem filmy, to pixel 4a nie jest żadnym wyborem

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...