Skocz do zawartości

Single vs dual rank


Recommended Posts

Hej,

Właśnie zamieniam moje vipery4 3400 hynix C die na cruciala ballistix 3600 micron E die. Pierwsze są single rank, a drugie dual. Czytałem na forum bodajże tutaj, ze single rank są lepsze - ale benchmarki pokazują właśnie ze duale są lepsze - tylko zależy bo w grach widziałem spadek płynności frametime na dual ranku. Czy dobrze robię zmieniając te pamięci? Micron lepszy sylikon ma na pewno, a 2x dual rank podobno jest najlepszym wyborem ale.. nie wiem :D

Link to post
Share on other sites

Dual ma lepszą wydajność ale z reguły gorzej się podkręca, nie patrz za bardzo na benchmarki bo przełożenie na realne zastosowania mają prawie żadne, różnica pomiędzy 3200 a 3600 to jest z reguły 1-2 fps czyli coś czego nie zauważysz nigdzie poza samym testem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już od dawna DR nie jest dla Ryzena żadnym problemem, podobnie jak 4 moduły SR, można spokojnie brać tylko trzeba uważać co się kupuje, odradzam Goodram IRDM Pro 3600 w wydaniu 32GB bo słabo współpracuje z Ryzenem.

Link to post
Share on other sites

Do Ryzena? Kto ci tak powiedział?

Na reddicie tak piszą i masz tu test:

https://www.google.co.uk/amp/s/www.tomshardware.com/amp/reviews/amd-ryzen-3000-best-memory-timings,6310-2.html

 

Jest użyte 4x single rank ale to chyba to samo co 2x DR?

Dual ma lepszą wydajność ale z reguły gorzej się podkręca, nie patrz za bardzo na benchmarki bo przełożenie na realne zastosowania mają prawie żadne, różnica pomiędzy 3200 a 3600 to jest z reguły 1-2 fps czyli coś czego nie zauważysz nigdzie poza samym testem.

No okej, czyli nie ma co się bać dual rank w takim razie - bałem się ze będzie gorzej nie lepiej

Już od dawna DR nie jest dla Ryzena żadnym problemem, podobnie jak 4 moduły SR, można spokojnie brać tylko trzeba uważać co się kupuje, odradzam Goodram IRDM Pro 3600 w wydaniu 32GB bo słabo współpracuje z Ryzenem.

Dokładnie to zamówiłem te

BL2K8G36C16U4B

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na reddicie tak piszą i masz tu test:

https://www.google.co.uk/amp/s/www.tomshardware.com/amp/reviews/amd-ryzen-3000-best-memory-timings,6310-2.html

 

Jest użyte 4x single rank ale to chyba to samo co 2x DR?

No okej, czyli nie ma co się bać dual rank w takim razie - bałem się ze będzie gorzej nie lepiej

Dokładnie to zamówiłem te

BL2K8G36C16U4B

Może się nie znam ale to co kupiłeś to są SR, moduły DR to raczej 16GB a nie 8GB.

Kupiłeś dwa zestawy po 16GB?

Jeżeli chodzi o strawność dla kontrolera to w przypadku płyt z daisy chain lepsze jest 2x16GB, z kolei te z t-topology łatwiej łykną 4x8GB.

Edytowane przez Mst74
Link to post
Share on other sites

Może się nie znam ale to co kupiłeś to są SR, moduły DR to raczej 16GB a nie 8GB.

Kupiłeś dwa zestawy po 16GB?

Nie nie, jeden zestaw 2x8. I tak, zdaje się ze są to SR aczkolwiek informacje brane stad: https://www.guru3d.com/articles-pages/ballistix-elite-3600-mhz-16gb-dual-channel-ddr4-review,2.html

Nie są to chyba te same kości.

 

Znalazłem jeszcze na morele takie same i są dwustronne - ale to nie będzie DR (czy się mylę?)

Link to post
Share on other sites

Te na Guru są też SR, aczkolwiek to wersja Elite a więc te droższe Ballistixy.

Jak chcesz DR to szukaj wersji 2x16GB.

Nie to, ze chce - po prostu bałem się ze DR będą miały o wiele gorsze %low ale skoro to SR to niewazne.. zmieniam tylko hynixa C na microna E tak naprawdę
Link to post
Share on other sites
Jak to? Tam nie ma micronow E die, plus bede przechodził z 3400 na 3600 przy cl16 na obydwu?

A dobra, dalej są.. rzeczywiście przy OC - ale po to robię te 1:1 zamianę żeby po prostu ustawić XMP, nienawidzę podkręcania

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...