Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Ile lat przetrwa dzisiejszy smartfon?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adamo88

Adamo88
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 01 sierpień 2020 - 08:59

Hej, posiadam od 4 lat Sony Z3 Compact. Niestety właśnie zaczął się psuć dotyk. W niektórych częściach ekranu nie reaguje on na dotyk, co prawdopodobnie będzie postępować. Stało się to dość nagle i bez żadnego specjalnego powodu. Nie spadł mi, nie zamoczył się, nic. Staję więc przed wyborem nowego smartfona, ale jestem zgredem, który nie rozumie jak można co roku wymieniać telefon. Sony miał wytrzymać 5 lat w moim założeniu. Wytrzymał równo 4 lata. Trudno, drogi nie był, bo 1400zł za cztery lata to powiedzmy rozsądny stosunek.

Teraz staję przed wyborem małego smartfona i jeśli mam zapłacić więcej niż za Soniaka to oczekuję też, że przeżyje odpowiednio dłużej.

Moje typy to S10e oraz iPhone SE 2020.

Powiedzcie mi tylko jedną rzecz. Czy S10e wytrzyma 5 lat? Bo jak mam dać 2/3 swojej pensji za telefon to oczekuję trwałości, a z tej znany jest bardziej iPhone niż Samsung. Boję się też "celowego postarzania produktu", bo jak podejrzewam Soniak właśnie dlatego się chrzani. Szczególnie, że na OLX po kolei ludzie wystawiają go z tą właśnie awarią.

iPhone SE 2020 - niestety wadą jest dla mnie brak AMOLEDa, ponieważ potrzebuję "czarnej czerni" nocą kiedy używam podczas obserwacji nieba programów symulatorów map nieba. LCD tutaj niestety mimo maksymalnego zmniejszenia jasności nadal psuje adaptację oka do ciemności. Widziałem AMOLED w akcji i byłem w szoku jak znacząca jest różnica. Oczywiście Sony Z3 ma LCD i od biedy byłbym w stanie nadal z tym żyć, ale wolałbym jednak pójść z duchem czasu.

Podsumowując jestem w stanie zapłacić za S10e, ale pod warunkiem, że wytrzyma minimum 4 lata, najlepiej 5 lat. Czy realnie są na to szanse?

• 0

#2 raiders

raiders
  • Gaduła

• 334 postów

Napisano 01 sierpień 2020 - 10:02

Czy wytrzyma.... To zależy od użytkowania ale nie ma co się oszukiwać obecne smartfony są jak jednorazówki jak tel wytrzyma 2 lata to już bdb wynik. Zresztą producenci średnio co 2 lata wypuszczają następcę poprzedniego modelu i klient ma kupić nowy model tak to działa. Także musisz sam zdecydować czy warto. Ja się przekonałem że nie ma sensu wydawać więcej jak 1500zl na tel. Kumpel z pracy ma iphona 11 chyba pro tel za 5k dwa miesiące po zakupie i wyjeciu z pudełka trafił na gwarancję bo dotyk padł prawa strona dół (ćwiartka) reagowała jak chciał na dotyk. Tel. niby naprawiony wrócił to po czasie problem z odblokowaniem i tel i odebraniem połączeń.

Użytkownik raiders edytował ten post 01 sierpień 2020 - 10:10

• 0

#3 Lord_Krecitsqa

Lord_Krecitsqa
  • Nałogowiec

• 1991 postów
  • Miejscowość:Bielsko-Biała

Napisano 01 sierpień 2020 - 11:20

Mam P9 light z folią na wyświetlaczu .
Nie dzwonione ale jako router służy.
  • 0
i7-4790k 4400mhz MSI_z97g5; 16gb_tridentX-2400 ASUS STRIX 1080ti 11gb M2_Samsung_961+SSD,Phantex_350x,Raijintek<p>https://www.3dmark.com/3dm/25780419https://www.3dmark.com/3dm/34157590<p><p>https://www.3dmark.com/3dm/36269596

#4 KwantowyYebaka

KwantowyYebaka
  • Amator

• 50 postów

Napisano 01 sierpień 2020 - 17:02

W Samsungu od zawsze był problem z wypalaniem się ekranu więc co do tego że s10e wytrzyma to loteria mi osobiście ekran w s7 padł po roku kumplowi w s8 w pół roku a szefowi w s9 artefakty jakieś wyszły jak ustawia maksymalnią jasność.
Obecnie większość ludzi bierze ekrany od Samsunga więc prawdopodobnie w tej chwili już to nie robi dużej różnicy
Apple też zresztą ma ekrany od Samsunga
W Samsungu masz opcje ładowanie bezprzewodowe w razie jak by ci padło wejście po kablu i większą baterie niż ten iPhone do tego lepszy aparat i ekran z małą dziurą do tego wejście na kartę sd
  • 0

#5 Elomin

Elomin
  • Dyskutant

• 210 postów

Napisano 01 sierpień 2020 - 18:20

ja nie wiem jak Wam telefony padają co dwa lata i częściej, moje HTC działa bezproblemowo od ponad 6ciu lat, nic nie zwalnia nic się nie tnie ...heh

no tak ...ten zostawi telefon na słońcu przez pół albo cały dzień, tamten umrozi w aucie bo zapomniał i jest jak jest ... a z telefonem trzeba obchodzić się trochę jak z jajkiem to i posłuży odpowiednio długo

• 0

#6 KwantowyYebaka

KwantowyYebaka
  • Amator

• 50 postów

Napisano 01 sierpień 2020 - 19:56

Tak by było idealnie tylko że dla większości ludzi najwidoczniej telefon to narzędzie jak młotek czy śrubokręt zj**ie się to się wymieni.
Wiesz mi zawsze padały ekrany a od mechanicznych uszkodzeń mam etui Spigen slim armour I szkło na ekran
jak często ładujesz to może też port się zj****ć
  • 0

#7 wodego

wodego
  • Zapaleniec

• 1332 postów

Napisano 01 sierpień 2020 - 20:23

Galaxy S1 miałem 5 lat. Sprzedałem ze względu na procesor jednordzeniowy, który bardzo już odstawał w wydajności. Ładowałem do niego custom romy, dzięki czemu dało radę poprawić jego wydajność i przedłużyć funkcjonalność. Galaxy S4 - też mam już 5 lat. Niedawno wymieniłem baterię i to oryginalną (po tylu latach w sprzedaży!).

Powiedzcie mi tylko jedną rzecz. Czy S10e wytrzyma 5 lat? - nie ma odpowiedzi na to pytanie. Jeden egzemplarz wytrzyma, drugi nie.

• 1

#8 Lord_Krecitsqa

Lord_Krecitsqa
  • Nałogowiec

• 1991 postów

Napisano 01 sierpień 2020 - 20:47

S7 wytrzymał cztery. Musiałem zmienić konfigurację IO na cfg bo bateria padła. Po tym zabiegu znów trzyma 4 dni :)
  • 0

#9 030366

030366
  • Arch Elitist ;]

• 517 postów
  • 3DMark 06:“:(){ :|: & };:”

Napisano 02 sierpień 2020 - 11:55

Proponuję odpowiedzi poszukać tutaj: http://wrozbita-maciej.pl/

A tak bardziej serio, to na tak postawione pytanie nie da się w żaden sposób odpowiedzieć. Jednemu "padnie" dwa dni po gwarancji, drugi będzie używał 10 lat i nic się nie zepsuje. Loteria.

• 1

#10 raiders

raiders
  • Gaduła

• 334 postów

Napisano 02 sierpień 2020 - 19:29

ja nie wiem jak Wam telefony padają co dwa lata i częściej, moje HTC działa bezproblemowo od ponad 6ciu lat, nic nie zwalnia nic się nie tnie ...heh

no tak ...ten zostawi telefon na słońcu przez pół albo cały dzień, tamten umrozi w aucie bo zapomniał i jest jak jest ... a z telefonem trzeba obchodzić się trochę jak z jajkiem to i posłuży odpowiednio długo

Powiem tak  .. kiedyś (lata 90)  wymieniało się tel bo był postęp  technologiczny  , obecnie wymienia  się   tel bo się psują   czy to z winy użytkownika czy  z winy samego wykonania /producenta .

Druga sprawa jak i do czego używa  się tel .

Na  swoim przykładzie moge  powiedzieć ze używam  tel  służbowo  u mnie priorytetem jest aby tel trzymał  minimum 36h na baterii  ja non stop siedzę  na  firmowym  mailu czy rozmowach   do tego  dochodzi  prywatne   użytkowanie  poczta,www.

Przy  takiej  intensywności  to  żadna bateria  nie wytrzyma dłużej  jak  1,5-2 lata  to raz  .

Druga sprawa  to  wytrzymałość   ekranu /dotyk   już nie  w  jednym  modelu padł   mi dotyk     kilka razy zdarzyło  mi się zie mając  tel  kieszeni  zahaczyłem o drzwi  auta przy wsiadaniu  czy o biurko i efektem był zbity  wyświetlacz ..

Owszem  można kupiuć tel i obchodzić  się   z  nim jak  z jajkiem to posłuży 5-10lat ,ale obecnie tel to podstawowe   narzędzie wielu osób bardziej  podstawowe  niż laptop czy PC . Bo z smartfona   zrobisz to samo co  z  laptopa   a gabaryt  i  cena  mniejsza.

Użytkownik raiders edytował ten post 02 sierpień 2020 - 19:30

• 0

AMD Ryzen 5 2600+SPC Fortis 3 / MSI B450 Gaming PLUS /Palit RTX2060 Gaming OC / G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)/Seasonic Focus plus gold 550W/SSD GoodRam Iridium Pro 240GB+ Crucial MX500 500GB+ WD Blue 500GB / SPC Regnum RG4 Pure Black /Windows 10 64bit /SPC Gear GK530 Tournament Kailh Red + DM1 PRO   ASUS VG289Q +PS4Pro

#11 Lord_Krecitsqa

Lord_Krecitsqa
  • Nałogowiec

• 1991 postów

Napisano 02 sierpień 2020 - 19:59

Wybacz koluniu ale jak rzucasz telefonem , wpychasz w każdą wolną szparę, podpinasz podczas jazdy autem, to nie ma szans żeby telefon wytrzymał lata.
Ja mam drugi miesiąc jeszcze oryginalna folia żelowa na wyświetlaczu.
  • 0
i7-4790k 4400mhz MSI_z97g5; 16gb_tridentX-2400 ASUS STRIX 1080ti 11gb M2_Samsung_961+SSD,Phantex_350x,Raijintek<p>https://www.3dmark.com/3dm/25780419https://www.3dmark.com/3dm/34157590<p><p>https://www.3dmark.com/3dm/36269596

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych