Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Klawiatura membranowa RGB - może Razer Cynosa V2?

membranowa rgb razer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 wodego

wodego
  • Zapaleniec

• 1336 postów

Napisano 31 lipiec 2020 - 23:24

Czas wymienić klawiaturę. Obecna klawiatura to Logitech G613 - bezprzewodowa mechaniczna.

Antyreklama:

Jeśli ktoś chciałby kupić tą klawiaturę, to gorąco odradzam.

Pierwsza sprawa:

- wybudzenie klawiatury przez rok czasu nie było możliwe klawiszem control (shift i innymi podobnymi). Czytam sobie jakiś tekst, chcę skopiować ctrl+c - nie da rady. Control trzeba nacisnąć 2x, żeby klawiatura się obudziła. Było to bardzo wkurzające. Ale... to niesamowite... po roku wyszła aktualizacja naprawiająca ten błąd i zaczęło działać. No dobra, czyli wada już nieaktualna.

- po ponad dwóch latach pojawiły się podwójne kliknięcia klawiszy. Klikam p, a wyskakuje pp. No, to już jest przegięcie. Niby przełączniki o wytrzymałości w milionach, a tu takie kwiatki. Coraz więcej klawiszy ma podwójne kliknięcia. Jak tu na benchmarku pisać posty? To nie jest jakaś pojedyncza wada mojej klawiatury, bo bardzo złe opinie (o dwukliku) czytałem na innych forach.

Koniec antyreklamy.

Klawiatura poszła w ciemny kąt, wyciągnąłem starą klawiaturę Logitecha, która to cierpi na "ciasne klawisze". Mianowicie kiedyś klawisze chodziły normalne, a teraz jakby ocierały się o siebie i trzeba użyć większej siły, żeby je wcisnąć - szczególnie pod lekkim kątem.

Dlaczego membranowa? Nie potrzebuję mechanicznej, gdzie niektórzy polecają smarowanie klawiszy jakimiś środkami. W pracy w trudnych warunkach pracują membranowe i... pracują latami, zero zacięć o podwójnym kliku nie ma mowy, a nikt je nawet nie próbuje czyścić.

Czego szukam?

- klawisze normalnej wielkości (nie low profile),

- przewodowa tym razem,

- podświetlenie RGB, bo ładnie wygląda,

- przyciski do głośności, mute,

- OSD na ekranie,

- klawiatura do pisania - gram na padzie.

Wyczytałem, że właśnie pokazano Razer Cynosa v2 i do niej się przymierzam. Może ktoś poleci coś podobnego? Steelseries?

• 0

#2 Elomin

Elomin
  • Dyskutant

• 213 postów

Napisano 01 sierpień 2020 - 07:40

też nie tak dawno posiadałem ..zasadniczo to posiadam (gdzieś leży) klawiaturę logitech orion spark, wytrzymała okres gwarancji + kilka miesięcy i zaczęły lawinowo pojawiać się dwu-trzykliki a po pewnym czasie klawisze te po kolei przestawały w ogóle reagować na wciśnięcie .... nigdy więcej tego badziewia

od niecałego roku mam też mechanika - Sharkoon SGK3 - mogę polecić ale, jednakże dość krótko ją posiadam abym mógł mówić o wytrzymałości 

• 0

#3 zxccxz

zxccxz
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 01 sierpień 2020 - 08:28

Potwierdzam,nigdy więcej logitecha,g910 też te same problemy,niech was ręka boska chroni przed tym szajsem,firma dziad,a oprogramowanie jeszcze gorsze,koniec gwarancji i śmietnik.

• 0

#4 wodego

wodego
  • Autor tematu
  • Zapaleniec

• 1336 postów

Napisano 01 sierpień 2020 - 20:43

W takim razie dodam kolejne niepolecane modele Logitecha:

- MK700 - to ta z "ciasnymi klawiszami" czyli klawisz ociera się o ściankę podczas wciskania szczególnie pod lekkim kątem.

- K520 - j.w., tylko efekt jest mniej odczuwalny.

Jeśli chodzi o myszki od w/w firmy, to nie mam żadnej opinii krytycznej. Mam 3 różne bezprzewodowe, baterie zmieniam raz w roku albo i rzadziej. Jedynie w dwóch wymieniałem mikrostyki, ale jak dla mnie to normalne w myszkach mających więcej jak 5 lat.

Pytanie do osób mających dowolną klawiaturę Razer z przyciskami głośności lub potencjometrem: jest tam OSD czyli wyświetlanie na ekranie? Daję mute i na ekranie pojawia się przez chwilę przekreślony głośnik, zmniejszam głośność i jest pasek głośności czyli OSD.

• 0

#5 Loki1997

Loki1997
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano dziś, 07:22

W k

W takim razie dodam kolejne niepolecane modele Logitecha:

- MK700 - to ta z "ciasnymi klawiszami" czyli klawisz ociera się o ściankę podczas wciskania szczególnie pod lekkim kątem.

- K520 - j.w., tylko efekt jest mniej odczuwalny.

Jeśli chodzi o myszki od w/w firmy, to nie mam żadnej opinii krytycznej. Mam 3 różne bezprzewodowe, baterie zmieniam raz w roku albo i rzadziej. Jedynie w dwóch wymieniałem mikrostyki, ale jak dla mnie to normalne w myszkach mających więcej jak 5 lat.

Pytanie do osób mających dowolną klawiaturę Razer z przyciskami głośności lub potencjometrem: jest tam OSD czyli wyświetlanie na ekranie? Daję mute i na ekranie pojawia się przez chwilę przekreślony głośnik, zmnam głośność i jest pasek głośności czyli OSD.

W mojej klawie kiedy używasz potencjometru bądź innych klawiszy multimedialnych na ekranie pojawia się nakładka z Windowsa, która pokazuje mi jaka piosenka jest teraz na Spotify lub Youtube i poziom głośności :) Osobiście mam BlackWidow elite jak na razie jestem z niej zadowolony, ale korzystam z niej za krótko, żeby wydać ostateczny werdykt.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: membranowa, rgb, razer

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych