Skocz do zawartości

Klawiatura membranowa RGB - może Razer Cynosa V2?


Recommended Posts

Czas wymienić klawiaturę. Obecna klawiatura to Logitech G613 - bezprzewodowa mechaniczna.

 

Antyreklama:

Jeśli ktoś chciałby kupić tą klawiaturę, to gorąco odradzam.

 

Pierwsza sprawa:

- wybudzenie klawiatury przez rok czasu nie było możliwe klawiszem control (shift i innymi podobnymi). Czytam sobie jakiś tekst, chcę skopiować ctrl+c - nie da rady. Control trzeba nacisnąć 2x, żeby klawiatura się obudziła. Było to bardzo wkurzające. Ale... to niesamowite... po roku wyszła aktualizacja naprawiająca ten błąd i zaczęło działać. No dobra, czyli wada już nieaktualna.

 

- po ponad dwóch latach pojawiły się podwójne kliknięcia klawiszy. Klikam p, a wyskakuje pp. No, to już jest przegięcie. Niby przełączniki o wytrzymałości w milionach, a tu takie kwiatki. Coraz więcej klawiszy ma podwójne kliknięcia. Jak tu na benchmarku pisać posty? To nie jest jakaś pojedyncza wada mojej klawiatury, bo bardzo złe opinie (o dwukliku) czytałem na innych forach.

Koniec antyreklamy.

 

Klawiatura poszła w ciemny kąt, wyciągnąłem starą klawiaturę Logitecha, która to cierpi na "ciasne klawisze". Mianowicie kiedyś klawisze chodziły normalne, a teraz jakby ocierały się o siebie i trzeba użyć większej siły, żeby je wcisnąć - szczególnie pod lekkim kątem.

 

Dlaczego membranowa? Nie potrzebuję mechanicznej, gdzie niektórzy polecają smarowanie klawiszy jakimiś środkami. W pracy w trudnych warunkach pracują membranowe i... pracują latami, zero zacięć o podwójnym kliku nie ma mowy, a nikt je nawet nie próbuje czyścić.

 

Czego szukam?

- klawisze normalnej wielkości (nie low profile),

- przewodowa tym razem,

- podświetlenie RGB, bo ładnie wygląda,

- przyciski do głośności, mute,

- OSD na ekranie,

- klawiatura do pisania - gram na padzie.

 

Wyczytałem, że właśnie pokazano Razer Cynosa v2 i do niej się przymierzam. Może ktoś poleci coś podobnego? Steelseries?

Link to post
Share on other sites

też nie tak dawno posiadałem ..zasadniczo to posiadam (gdzieś leży) klawiaturę logitech orion spark, wytrzymała okres gwarancji + kilka miesięcy i zaczęły lawinowo pojawiać się dwu-trzykliki a po pewnym czasie klawisze te po kolei przestawały w ogóle reagować na wciśnięcie .... nigdy więcej tego badziewia

 

od niecałego roku mam też mechanika - Sharkoon SGK3 - mogę polecić ale, jednakże dość krótko ją posiadam abym mógł mówić o wytrzymałości 

Link to post
Share on other sites

W takim razie dodam kolejne niepolecane modele Logitecha:

 

- MK700 - to ta z "ciasnymi klawiszami" czyli klawisz ociera się o ściankę podczas wciskania szczególnie pod lekkim kątem.

- K520 - j.w., tylko efekt jest mniej odczuwalny.

 

Jeśli chodzi o myszki od w/w firmy, to nie mam żadnej opinii krytycznej. Mam 3 różne bezprzewodowe, baterie zmieniam raz w roku albo i rzadziej. Jedynie w dwóch wymieniałem mikrostyki, ale jak dla mnie to normalne w myszkach mających więcej jak 5 lat.

 

Pytanie do osób mających dowolną klawiaturę Razer z przyciskami głośności lub potencjometrem: jest tam OSD czyli wyświetlanie na ekranie? Daję mute i na ekranie pojawia się przez chwilę przekreślony głośnik, zmniejszam głośność i jest pasek głośności czyli OSD.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

W k

 

W takim razie dodam kolejne niepolecane modele Logitecha:

 

- MK700 - to ta z "ciasnymi klawiszami" czyli klawisz ociera się o ściankę podczas wciskania szczególnie pod lekkim kątem.

- K520 - j.w., tylko efekt jest mniej odczuwalny.

 

Jeśli chodzi o myszki od w/w firmy, to nie mam żadnej opinii krytycznej. Mam 3 różne bezprzewodowe, baterie zmieniam raz w roku albo i rzadziej. Jedynie w dwóch wymieniałem mikrostyki, ale jak dla mnie to normalne w myszkach mających więcej jak 5 lat.

 

Pytanie do osób mających dowolną klawiaturę Razer z przyciskami głośności lub potencjometrem: jest tam OSD czyli wyświetlanie na ekranie? Daję mute i na ekranie pojawia się przez chwilę przekreślony głośnik, zmnam głośność i jest pasek głośności czyli OSD.

W mojej klawie kiedy używasz potencjometru bądź innych klawiszy multimedialnych na ekranie pojawia się nakładka z Windowsa, która pokazuje mi jaka piosenka jest teraz na Spotify lub Youtube i poziom głośności :) Osobiście mam BlackWidow elite jak na razie jestem z niej zadowolony, ale korzystam z niej za krótko, żeby wydać ostateczny werdykt.
 

Link to post
Share on other sites

deathstalker razer essential - przyciski z dodatkowymi akcjami nie mają żadnego extra OSD w OS (wyłączenie głośności nie objawia się żadną ikoną).

 

Trochę mnie przerażasz info o awaryjności klaw o Logi, bo miesiąc temu kupiłem G915...

Link to post
Share on other sites

 

 

od lat używam Razer DeathStalker Chroma

Źle nie wygląda, ale wolę wysoki profil. Poza tym już nie w sprzedaży.

 

 

Trochę mnie przerażasz info o awaryjności klaw o Logi, bo miesiąc temu kupiłem G915

Nie martw się. Dwa lata wytrzyma :)

 

Wróciłem z urlopu, ta tytułowa jeszcze nie jest dostępna. Jak będzie w sklepach, to poczekam na testy.

Link to post
Share on other sites

Którego wziąłeś, czarnego v4? Które przełączniki? Red może? Pisz proszę - nawet na PW - jak wrażenia gdy przyjdzie, bo ja za tego swojego G915 dałem miliony monet (a i tak mam towar z drugiej ręki, z niepewną gw) więc mógłbym szybko pogonić póki jeszcze działa i przytulić tego Kejczerona :o

Link to post
Share on other sites

Dobra, bierem tego Razer Cynosa v2, bo już się pokazał w sklepie. Wysłałem tylko zapytanie czy jest to na pewno wersja UK, bo zdjęcie na stronie tylko poglądowe.


Mam już tą klawiaturę (Razer Cynosa V2).

 

Pierwsze wrażenie, klawisze są mniejsze od poprzedniej klawiatury (szerokość/wysokość). Wziąłem suwmiarkę i okazało się, ze są identyczne. Po prostu podświetlenie optycznie je zmniejsza. Jest lekka, zgrabna, z przodu ścięcie powoduje, że nie odczuwam braku podkładki pod nadgarstki. Indywidualne podświetlenie RGB ustawiłem oczywiście na stałe, ale kolory dałem różne na klawisze funkcyjne, klawiaturę numeryczną i takie tam. Ładnie to wygląda.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...