Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od kilku dni zmagam się z BSODami na win10, najczęściej z podaną przyczyną "irql not less or equal" i "kernel security check failure". Nietypową rzeczą w tym problemie jest to, że rano gdy włączam komputer dostaje BSOD bądź po prostu freeze komputera, czasami minucie, czasami po godzinie, ale maksymalnie kilka razy. Od pewnego BSODa mam spokój na reszte dnia, moge wtedy odpalić przeglądarke, mase programów jak spotify czy discord, grę a nawet dwie na raz, innymi słowy zero problemów. Problem wraca następnego dnia rano. Zrobiłem format i zainstalowałem system na nowo, zaktualizowałem wszystkie sterowniki i tego dnia nie było żadnych problemów ale następnego dnia sytuacja zaczeła się powtarzać. Zrobiłem windowsowy test na pamięć który jedynie wykazał mi "memtesterror" więc będe musiał raczej go powtórzyć. odczytałem też plik dump z informacją o BSOD i jest napisane "caused by driver ntoskrnl.exe". Komputer był kupiony jako całościowy zestaw (acer predator g3-710, nie miałem na to wpływu, był to prezent) i komponenty nie wydają się na zbyt solidne, więc podejrzewam RAM, ale nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego blue scrreny bądź freezy (obraz staje, dzwięk się zapętla) występują tylko na początku, a przez reszte dnia moge do woli obciążać komputer. Nie jestem zbyt ogarnięty w sprawach IT więc nie wiem co mógłbym podesłać do pomocy rozwiązania problemu więc zdam się na waszą pomoc i postaram się podesłać wszystko co potrzebne. Z góry dziękuję za każdą pomoc

Moja konfiguracja:

I7-6700 (bez K)
nvidia gtx 980
DDR4 2133mhz 2x8gb CL15
SSD 128gb Liteon
HDD 1T WD
zasilacz 500w Liteon

Edytowane przez yoshideru
Link to post
Share on other sites

Co do testowania memtest+ to każda kość min 4 pełne przebiegi a nie ja się utarło 2 i po problemie.

 

Ja już trafiłem na 4 zestaw kości które sprawiają problemy na memtest przechodzą pięknie 3 cykle a na 4 a nawet 5 cyklu zaczynają sypać błędy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...