Skocz do zawartości

"Define 5 of Wood" - kontynuacja niedokończonego projektu


Recommended Posts






   "Define 5 of Wood"

 

116576113_2677929875793002_3445459258436

 

     Niegdyś próbowałem swoich sił w przeróbkach komputerów, tzw. moddingiem. Udało mi się, po rozmowach z firmami, nawiązać współpracę jedną z nich oraz rozpocząć pewien projekt. Był to wtedy Fractal Design, od której dostałem obudowę Define R5 w białej kolorystyce. Jak pamiętam mod nazwałem: "Fractal Define R5 White Mod", możecie poczytać o nim na stronie: http://forum.benchmark.pl/topic/227156-fractal-design-define-r5-white-mod/?hl=%2Bfractal+%2Bwhite. Projekt nie doszedł do skutku z braku budżetu (brak pracy = brak pieniędzy). Przyznam się, że jest "głupio". Fractal dostarczył obudowę, poniósł koszty a ja z braku kasy nie ukończyłem modu 1f614.png. Mam nadzieję, że mi wybaczą. Wracając do sedna, postanowiłem po latach wrócić do projektu, lecz z głową pełną nowych pomysłów oraz innej wizji wyglądu Define R5 1f600.png. Mogę zdradzić pewien szczegół, że w modzie zastosuję elementy wykonane z drewna. Moim zdaniem (oczywiście to moje zdanie) drewno połączone z białym kolorem obudowy super będzie wyglądać 1f609.png. Na bieżąco będę umieszczał na facebook'u (o nazwie profilowej umieszczonej w podpisie) oraz na stronie: http://forum.benchmark.pl/forum/54-worklog/, każdą nową zmianę lub nawet drobną przeróbkę obudowy. "Nowy" projekt (po podpowiedzi jednego z użytkowników facebooka) postanowiłem nazwać: "Define 5 of Wood".

 



Pozdrawiam i do usłyszenia,

Paweł (LitlleModified)





Edytowane przez pawel92
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

...Wracając do tematu modu, która wersja lepsza. Jest to panel na górną część obudowy. Połączenie drewna i pleksi :)

 

2LBBAp9m.jpg    UyN1Jy6m.jpg 


....Obecna specyfikacja komputera. Po latach od ostatnich przeróbek sporo się zmieniło. Chociażby przeszedłem na platformę Intela (i5 8400) z AMD (FX 8350). To dla spory przeskok. Nie przedłużając, poniżej przedstawiam obecne wnętrzności komputera:

 

PROCESOR: Intel Core i5-8400 2.80GHz

PŁYTA GŁÓWNA: MSI Z370 SLI PLUS 

PAMIĘĆ RAM: 4x4 Gb 2400MHz HyperX Fury CL15

KARTA GRAFICZNA: Gigabyte 1050ti 4Gb Windforce OC 

ZASILACZ: SilentiumPC Vero M1

DYSK HDD: Seagate Barracuda 7200.11 1000 GB

CHŁODZENIE CPU: Cooler Master MasterAir MA620P

OBUDOWA: Fractal Design Define R5

Edytowane przez pawel92
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Małe przygotowanie do zmiany frontu obudowy ;) Niedługo wstawię, także krótki poradnik jak stworzyć podświetlenie LED RGB do obudowy z wykorzystaniem gniazda JRGB na płycie głównej :)

120740018_2732490543670268_2644657100693

Edytowane przez pawel92
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Kolejne przygotowania od projektu do wykonania ;)

 

Projekt górnej części, który został niegdyś przegłosowany :)

 

cXdBM3ll.jpg

ASc23Cjl.jpg

 

MQ9KdDjl.jpg

 

 

Oraz front

 

lOnycyOl.jpg4NBx6TPl.jpg

 

Wszystko wycięte laserem przez firmę Lasermania w mojej Miejscowości.

 

Oczywiście to nie koniec prac nad wyżej wymienionymi elementami.

 

Przy okazji natrafiłem na ciekawe wentylatory od SilentiumPc 3x140mm, model Corona HP RGB.

vYXqC5bl.jpg

 

Wl8hdDml.jpg

 

EDRov9el.jpg

 

fLbdJ5Yl.jpg

 

Niedługo kolejne zdjęcia z prac...


"Żegnaj stare, witaj nowe" 1f609.png - kilka zdjęć przed zmianami.
 
p.s. Przepraszam za jakość zdjęć - wykonane telefonem.
 
yvUfgzrl.jpg
 
HsXblovl.jpg
 
94vgnkGl.jpg
 
KhA9znel.jpg
 
jmlTs9sl.jpg
 
MUdSN7Tl.jpg
 
6e0oiasl.jpg
 
 
 
...oraz wstępne prace przy Fractalu z "małą" pomocą Dremel'a, model 3000.
 
I42ydw7l.jpg
 
XhI8W52l.jpg
 
o08t9N9l.jpg
 
QRNFsbol.jpg
 
jxaVmLXl.jpg
 
Niedługo ciąg dalszy...
 
Edytowane przez pawel92
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...