Skocz do zawartości

Wymiana CPU AMD 2700x na ?? Mam kilka pomysłów ale potrzeba pomocy.


Recommended Posts

Witam chyba czas już powoli zmienić mojego dość leciwego "Cepa" ;)

Mam czterech faworytów:

Ryzen 3900XT , 3900X , 3800XT oraz 3950X.

Komputer służy głównie do oglądania Netflixa ;) oraz do gier.

Zastanawiałem się mocno nad 3950X ale nie dość że cena wysoka to i utrzymać to w normalnych temperaturach będzie trudne by trzymało boost cały czas.

Ale co powiecie o reszcie ?

3800XT ma najszybszy boost ale za to tylko 8 rdzeni .... więc chyba odpada, zresztą dokładając 100zł mam 3900X a ten ma już 12 rdzeni.

... 12 rdzeni i tu robi się dziwnie bo dokładając 400zł mam 3900XT ale czym on się różni po za 100MHz więcej w trybie boost ??

 

I tak oto dochodzimy do 3950X najdroższy w zestawieniu ma 16 rdzeni ale jest jednocześnie "najwolniejszy" ze wszystkich w trybie boost. Nie sądzę bym w grach wykorzystał wszystkie jego zalety a kasa już jest spora ...

 

Co myślicie 3900X czy warto dopłacać do 3900XT za 100MHz? 

 

Link to post
Share on other sites

@RsNeo czekasz cierpliwie do września/października na premierę Ryzen 4000 (Vermeer) i wtedy kupujesz.

 

Na palcach jednej ręki policzę Ci gry, gdzie 3900x/xt/3950x wypada szybciej niż 3800xt - i w każdej z tych gier różnice są pomijalne (czyt. nie zobaczysz ich bez miernika kl/s na ekranie).

Względem 3800xt zaś o wiele ciekawiej wygląda (pod względem opłacalności) 3700x, bo te 300 MHz SC boost i 150-200 MHz MC boost również w większości przypadków jest niedostrzegalne w grach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...