Skocz do zawartości

Świeżo złożony komputer - czarny ekran brak sygnału


Recommended Posts

Cześć. Dopiero co złożyłem komputer i już problem... .

Mianowicie po włączeniu komputera na ekranie TV jest czarny ekran, nic się nie wyświetla. 

Specyfikacja:

- procesor AMD Ryzen 5 3600

- płyta główna Gigabyte B450M DS3H

- karta graficzna Gigabyte 1660 SUPER OC 6GB

- pamięć ram G.SKILL Aegis 2x8GB 3200 Mhz

- dysk M2 oraz HDD

- zasilacz SilentiumPC Vero L3 600W

 

Dodam, że po długim naciśnięciu na guzik obudowy, komputer powinien się wyłączyć a tu nie reaguje.

 

Po wyjęciu całkowitym pamięci ram, brak jakichkolwiek sygnałów dźwiękowych.

 

Nie wiem czy tak ma być jako ozdoba ale po włączeniu na płycie głównej świeci pasek na pomarańczowo.

0e2b9f9d14d863e88695698d51494ac3b04cca91

Edytowane przez stalowekk
Link to post
Share on other sites

Jeśli wszystko poskładałeś dobrze, to na 99% płyta ma BIOS nie obsługujący Ryzen 3000.Zazwyczaj na stronie produktu w sklepie jest taka informacja np. X-kom: "Do prawidłowego działania płyty głównej z procesorami AMD Ryzen 3000, opartymi na architekturze Zen2, wymagana jest aktualizacja BIOS/UEFI do najnowszej stabilnej wersji."

lub przy procku "Do prawidłowego działania procesora z płytą główną, wyposażoną w chipset A320/B350/X370/B450/X470, wymagana jest aktualizacja BIOS/UEFI do najnowszej stabilnej wersji."

Link to post
Share on other sites

Nie mam przekonania co do przedmówców. Sam kupiłem płytę której bios trzeba było zaktualizować 9MSI) + Ryzen 3600 i dało się to bez problemu zrobić. Mimo nieobsługiwanego CPU komputer się uruchamił i do BIOSu szło wejść.

PS nie wydaje mi się żeby to był problem, ale kiedyś sam miałem PC spięty z telewizorem Samsunga i bywało że startował z czarnym ekranem 

Link to post
Share on other sites

Zadzwoń do sprzedawcy i zapytaj. W opisie płyty na stronie producenta, jest dość wyraźnie napisane jaki numer biosu jest niezbędny do tego procesora. Oczywiście może też być jak pisze Justbizun, ale ponieważ nie znasz numeru biosu, to nic nie wiesz. Moim zdaniem może ci pomóc serwis komputerowy...

Link to post
Share on other sites

Jeszcze wczoraj rozebrałem komputer i złożyłem na nowo. Właczam i siup, dymek z miejsca sekcji zasilania procesora. Na to wychodzi, że płyta się spaliła. Pytanie co poszło nie tak, komputer złożony zgodnie ze sztuką bo nie robię tego pierwszy raz. I pytanie co teraz robić, czy zasilacz mógł się do tego przyczynić? Dodam, że wszystkie podzespoły nowe, wczoraj odpakowane.

Czy w takim stanie płytę sklep przyjmie w ramach gwarancji?

Jakie kroki podjąć by nie spalić kolejnej płyty głównej którą zamierzam kupić.

4add0b4d4c0ea9f82f61c87ebe0587df912c5475

Edytowane przez stalowekk
Link to post
Share on other sites

No to już po płycie, ale to bardzo dziwne albo płyta miała jakieś fabryczne zwarcie albo PSU, Cpu też się mogło oberwać.

w każdym razie nie podłączał bym niczego pod ten zasilacz bez uprzedniego dokładnego sprawdzenia.


Jesteś pewien że na siłę nie wcisnąłeś wtyczki PCI-E 8pin do 8pin EPS? fizycznie jest to ciężkie ale wiem że nie ma rzeczy niemożliwych.

Link to post
Share on other sites

No to już po płycie, ale to bardzo dziwne albo płyta miała jakieś fabryczne zwarcie albo PSU, Cpu też się mogło oberwać.

w każdym razie nie podłączał bym niczego pod ten zasilacz bez uprzedniego dokładnego sprawdzenia.Jesteś pewien że na siłę nie wcisnąłeś wtyczki PCI-E 8pin do 8pin EPS? fizycznie jest to ciężkie ale wiem że nie ma rzeczy niemożliwych.

Dziś sprawdzę zasilacz bo do nowej płyty to strach podpiąć.

Może zadam dziwne pytanie, jak wspominałem podzespoły nowe. Jeżeli został mi dostarczony uszkodzony zasilacz to kto ponosi za to odpowiedzialność jeżeli reszta elementów również się uszkodzi? Ja bo ja go składałem?

Edytowane przez stalowekk
Link to post
Share on other sites

No to już po płycie, ale to bardzo dziwne albo płyta miała jakieś fabryczne zwarcie albo PSU, Cpu też się mogło oberwać.

w każdym razie nie podłączał bym niczego pod ten zasilacz bez uprzedniego dokładnego sprawdzenia.Jesteś pewien że na siłę nie wcisnąłeś wtyczki PCI-E 8pin do 8pin EPS? fizycznie jest to ciężkie ale wiem że nie ma rzeczy niemożliwych.

Jeszcze sobie sprawdziłem czy jest opcja wpiąć odwrotnie przewody PCI-E a EPS i stwierdzam, że nie ma takiej możliwości, kompletnie nie mogę i nie da się odwrotnie wpiąć przewodów niż Bozia przykazała.

Link to post
Share on other sites

Jakie kroki podjąć by nie spalić kolejnej płyty głównej którą zamierzam kupić.

 

Najlepiej weź wszystkie graty do jakiegoś serwisu i poproś o sprawdzenia. Mi to uratowało życie jak komp przestał działać i samodzielnie nie byłem w stanie sprawdzić, która część padła (a okazało się, że procesor). Za 50 pln sprawdzili wszystko na wszelkich możliwych konfiguracjach w godzine. Oszczędność czasu, kombinowania.

Czy wentylatory procesora i obudowy działają i na jakich obrotach?

 

 

Słuszne pytanie. U mnie przy uwalonym procesorze kręciły się na maksa od startu i wszystkie LED swieciły. Jak było u Ciebie?

Link to post
Share on other sites

Najlepiej weź wszystkie graty do jakiegoś serwisu i poproś o sprawdzenia. Mi to uratowało życie jak komp przestał działać i samodzielnie nie byłem w stanie sprawdzić, która część padła (a okazało się, że procesor). Za 50 pln sprawdzili wszystko na wszelkich możliwych konfiguracjach w godzine. Oszczędność czasu, kombinowania.

 

Słuszne pytanie. U mnie przy uwalonym procesorze kręciły się na maksa od startu i wszystkie LED swieciły. Jak było u Ciebie?

Wentylatory kręciły się spokojnie, ująłbym to tyle o ile :D

Zasilacz sprawdzony, jest w pełni sprawny. Winowajcą okazuje się sama w sobie płyta główna, pytanie dlaczego :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...