Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,
 
Potrzebuje rad, 3 lata temu złozyłem sobie taki zestaw:
Procesor: Ryzen 5 1600
karta graficzna : Nvidia geforce gtx 1070ti
Zasilacz : be quiet! Straight Power 10 800W
Płyta główna : Asus PRIME X370-PRO
Pamięć: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz
2x Dysk SSD GoodRam 240 GB 2.5'' SATA III
 
Zamierzam w listopadzie grać w Assasin Creed Valhalla,
do tej pory w Oddysey byly male dropy ale zle nie było dało sie grac dosc dobrze 50~60 klatek na full detalach trzymało :)
Co byście wymienili w aktualnych podzespolach by byly bardziej "nowoczesne"? Czy jeszcze poczekać :) dodam ze gram na monitorze full hd 144hz Monitor Samsung LC24FG73FQUXEN
Celuje by te minimum 60 klatek na full w nowych grach jednak był.

 

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie procek, tym bardziej, że możesz to zrobić "od ręki". R5 3600 pozwoli twojemu 1070ti rozwinąć skrzydła.

Nie wiem w jakiej wersji masz tego 1070ti ale przeważnie można je było jeszcze ładnie wykręcić do poziomu 1080.

 

Co prawda, prawdopodobnie końcem roku premiera zen3 ale u Ciebie wiązałoby się to ze zmianą mobo, ceny też pewnie będę nieco wyższe bo intel w coraz większych tarapatach.

 

Szukaj jakichś promek na 3600

Link to post
Share on other sites

ta grafe mam:

ASUS GeForce GTX 1070 Ti ROG STRIX GAMING

i bawilem sie w podkrecenia i trzyma mi poziom 1080  :) jestem z niej zadowolony dobre chlodzenie ma.

 

a dysk bo powiem ze te 2 mi sie zapychaja a to byly czasy gdzie bylo to wszystko strasznie drogie :P

myslalem na nvme ale nie wiem czy to sens .

Link to post
Share on other sites

NVME jest tylko parę procent lepsze od zwykłego SSD w wczytywaniu leveli w grach. Dokup sobie: https://www.ceneo.pl/89853120

Zależy ile kaski chcesz wydać, ale wymieniałbym CPU na 3600x: https://www.ceneo.pl/83359727

Do tego chłodzenie: https://www.ceneo.pl/93699899

Wymienił bym kartę na pokroju 3070 (trzeba poczekać na premierę, ale myślę, że warto)

 

// Niekompetencja

// Polecanie komuś 2TB SSD na SATA gdzie ~250zł taniej mamy dużo szybsze i dobre modele na NVMe to głupota

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

@up dopłata do 3600X imo nie warta 150zł.

Jak się trafi dobra sztuka to zrobi 4,5@core i zamiecie tego X-a, co do grandia jak najbardziej. 

 

 

 

Wymienił bym kartę na pokroju 3070 (trzeba poczekać na premierę, ale myślę, że warto)

 

Czy warto to się jeszcze okaże ;)

 

 

 

myślałem na nvme ale nie wiem czy to sens .
 

W samych grach różnice wciąż niewielkie (ładowania ofc) natomiast sam system nieco bardziej represywny, 

W tej chwili to już nie są róże różnice ostatnio była promka na x-komie na SX8200 pro 512gb, rozglądaj się:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...