Skocz do zawartości

Po złożeniu zestawu brak reakcji


Recommended Posts

Złożyłem sobie komputer ten co mam w sygnaturze. Wszytko podłączane dobrze, karta graficzna świeci, podpięte zasilanie cpu 4+4 oraz główne 24piny. Problem w tym gdy chce uruchomić nawet na krótko to jest brak reakcji, nic kompletnie nic. Zasilacz sprawny bo jeszcze dziś działał. Z ciekawości podłączyłem ładowarkę do USB i zaczęło mi ładować telefon. Z ramami jak i bateria kombinowalem. Macie jakieś pomysły na rozwiązanie problemu? Niepokoi mnie ta blaszka z tylu obudowy od chłodzenia bo jest oparta na tych metalowych pręcikach ale miedzy nimi jest plastikowa podkładka na całości.

Link to post
Share on other sites

To raczej ok, może coś powyginales montując cpu?

Tak naprawdę jak nic nie widzimy co i jak jest poskładane to ciężko doradzać. Ja rozłożyłbym wszystko i poskładał od nowa. Najlepiej z 1 kością Ramu i w biosie zresetuj ustawienia wyjmując bateria na kilka minut.

Link to post
Share on other sites

Cpu zapiął się lekko i nie miał wygietych pinów. Zrobię tak jak mówisz, zwłaszcza że to nie pierwszy raz kiedy składam kompa. Baterie to już nawet podmienilem heh. Powiedz mi jeszcze co by się działo jakby było zwarcie gdzieś na płycie?

Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie to pasuje, że potrzebna jest aktualizacja BIOSu

W takim przypadku to ruszyły by chociaż na moment wentylatory na chłodzeniu i karcie. Komp raczej po chwili by się wyłączył po błędzie w POST'cie po braku odpowiedzi od CPU, ale na przycisk Power powinna być jakaś reakcja. W pierwszej kolejności sprawdź, czy nie ma czasem zwarcia na rewersie płyty głównej. Może zamontowałeś jakiś niepotrzebny kołek na tacce i zwiera jakieś styki.

 

 

Powiedz mi jeszcze co by się działo jakby było zwarcie gdzieś na płycie?
 

Dokładnie działo by się to co u Ciebie, zabezpieczenia z automatu odcinają zasilanie.

Edytowane przez bartekmustach
Link to post
Share on other sites

W sumie nic dziwnego w moim przypadku zawsze jak coś robię dobrze i zgodnie ze "sztuką" to zawsze coś się pierdzieli  :/ Pewnie trafiam na same kobitki i ciężko się od nich odgonić  :menda:  

Edytowane przez lisu7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...