Skocz do zawartości

Problem z dręczącymi blue screenami.


Recommended Posts

Witam,

 

od jakiegoś czasu borykam się z blue screenami na laptopie Lenovo G710 (i3 4100M, HD 4600/820M, 8GB RAM, 1TB SSHD), z tego co udało mi się wyczytać jest to ten sam kod, lecz za każdym razem inny plik go "powoduje", zdarzyło się, że pliki się powtórzyły, poniżej załączam zdjęcie z owymi blue screenami. Co może być tego powodem? 

 

uIW0aYk.png

Link to post
Share on other sites

Błędy są całkowicie losowe co może sugerować problem z ram, przegrzewanie CPU lub zimne luty na płycie głównej. Jeśli pada chipset to łatwo nie będzie. Dlatego wykonaj test ram(mem test) sprawdź czy sprzęt się nie przegrzewa, bateria musi być sprawna jeśli nie jest odłącz ją. Musisz wykluczyć system jako przyczynę usterki więc najlepiej będzie zainstalować świeży system lub wstawić inny sprawny dysk i postawić na nim świeży system. Aktualizacja bios wskazana.   

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Błędy są całkowicie losowe co może sugerować problem z ram, przegrzewanie CPU lub zimne luty na płycie głównej. Jeśli pada chipset to łatwo nie będzie. Dlatego wykonaj test ram(mem test) sprawdź czy sprzęt się nie przegrzewa, bateria musi być sprawna jeśli nie jest odłącz ją. Musisz wykluczyć system jako przyczynę usterki więc najlepiej będzie zainstalować świeży system lub wstawić inny sprawny dysk i postawić na nim świeży system. Aktualizacja bios wskazana.   

 

Właśnie, zapomniałem wspomnieć, rok temu była dodana kość RAM, co prawda inna jednak działało do tego czasu, nawet i w dualu, w MemTest nie wykazało żadnych błędów lecz będę powtarzał na osobnych kościach.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ok, kość dotarła, zamontowałem i na razie wszystko w porządku, jednak temperatury się nie zmieniły, wyczyściłem nawet chłodzenie od środka które było zaklejone taśmą (lub czymś podobnym) trochę temperatury zeszły jednak dla mnie to wciąż wysokie, GPU: 88C, CPU: 91C

Link to post
Share on other sites

Ja wiem że ta pasta nie należy do najlepszych ale powinna spełniać swoje wymogi, co do tej kości którą miałem, włożyłem do starszego laptopa która ma DDR3 zwykłe, wczoraj ładnie chodziło, dzisiaj blue screen 0x0000000A  :P Więc ewidentnie kość walnięta.

Link to post
Share on other sites

Ta kość mogła się uszkodzić gdyż pracowała dostając za małe napięcie. Kup też inną pastę termoprzewodzącą bo jak widać twoja nie daje rady.

 

Ta kość była w jeszcze innym laptopie i były zniekształcenia grafiki wraz z zacięciem się systemu, więc z nią były już wcześniej problemy, jednak w innym (czyli w tym) było wszystko dobrze więc zostawiłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...