Skocz do zawartości

Spalone zasilanie PCIe na karcie graficznej.


Recommended Posts

Witam 

Miałem zestaw na zasilaczu Forton 350 , niby miał zabezpieczenia jakieś.

Niedawno wyziąnał ducha i myślałem że to tylko zasilacz , zmieniłem zasilacz na OCZ 500W w pełni sprawny i podczas włączania z karty graficznej poszedł dym i wypaliło 2 piny od zasilania z płyty.

Czy jest wogóle możliwość że karta możę się zasilać tylko z gniazda 6pin które ma wbudowane dodatkowo czy karta poszła na wieczne łowy.  

Żadnego błedu w podpięciu nie popełniłem a zasilacz jest sprawny.

Karta to GTX 1650.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy jest wogóle możliwość że karta możę się zasilać tylko z gniazda 6pin które ma wbudowane dodatkowo czy karta poszła na wieczne łowy.

Karta jest zasilana przede wszystkim przez samo złącze PCIe, max 75W. Reszta jest dostarczana bezpośrednio z zasilacza przez 6-pin (75W) albo 8-pin (150W). Mogę się mylić bo piszę z pamięci, nie mam akurat czasu żeby sprawdzać. Jeśli z karty poszedł dym to dobrze to nie wróży :(

Link to post
Share on other sites

Dym poszedł tylko z pinów zasilających na karcie , stopiło sie i nie ma mowy juz o zasilaniu z PCIe. karta wygląda cała na OK oprócz tego. Ale jak nie ruszy na samym zasilaniu 6PIN no to mogę ją wyrzucić.

No to nie licz, że ruszy. Na 100% spaliło się coś jeszcze w elektronice - choćby przetwornice w układach zasilania. Albo dławiki. Albo spięcie poszło dalej i poszły pamięci. Albo chipset. Albo cokolwiek innego. Samo z siebie się nie spaliło, musiała być jakaś przyczyna.

Link to post
Share on other sites

Jest pewność bo pracuje pod nim komputer z GTX460.

Forton 350 dostawał w d... miałem już ostrzeżenie w postaci nadpalonego złącza  do zasilania dodatkowego procesora..

Tylko dziwna sprawa że komputer przestał reagować i  jak zmieniłem zasilacz na OCZ to wtedy wypaliło te piny.

Link to post
Share on other sites

Bo możliwe, że twoja grafa była już lekko uszkodzona przez poprzedni zasilacz a gdy dałeś drugi działający i trzymający napięcie nie wytrzymała i się spaliła. Całkiem możliwe, że cała twoja płyta główna jest też uszkodzona od tamtego zasilacza.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jest pewność bo pracuje pod nim komputer z GTX460.
 

to jeszcze żaden dowód. Forton zrobił zwarcie w OCZ nie zadziałały zabezpieczenia i masz komplet. 

 

To że Fortony to były kiedyś niezłe zasilacze to nie znaczy, że można na nich siedzieć 20lat z obciążeniami bliskimi granicznych.

 

Zrób fotki tego upalonego złącza na GPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

powiem tak, samo z siebie by się nie spaliło, musiałeś mieś zwarcie gdzieś wcześniej na karcie i stopiło się najsłabsze ogniwo, czyli styki. Co gorsza, nie wiesz, co karta zasilała z PCI-e, są karty co współdzielą zasilanie, np PCI-e 6pin + PCIe do dajmy pamięci, czy jakichś innych napięć. zanim cokolwiek z tym zrobisz, to trzeba najpierw coś zrobić z tym spalonym złączem i sprawdzić czy nie ma może zwarcia na którychś z pinów zasilających, lub czy 12V się zwiera z spalonym PCI-e. 

 

Później znowu trzeba popatrzyć co się zjarało na karcie i czy da się to naprawić...  

 

Ogólnie to zabawa bardziej hobbystyczna jeśli masz trochę starego sprzętu do spalenia, którego ci nie szkoda. 

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Karta po 3 miesiącach w naprawie gwarancyjnej Palit i odesłana.

Wpierw dostałem informację że naprawa tyle potrwa.

Po 3 miesiącach Karty nie naprawią ponieważ uznali że karta była podkręcana...

Co najlepsze to karta nie była podkręcana a po drugie ,takie coś jest chyba nie możliwe do osiągniecia nawet jakby była podkręcana.

Link to post
Share on other sites

Żeby prąd popłynął do sieci energetycznej to napięcie musi być wyższe chociaż o 1 Volt . A sąsiad też ma i też chce to podbija napięcie o kolejny 1 Volt   i jego sąsiad też i tak aż dojdzie do 253 Volt i nastąpi odłączenie awaryjne którejś instalacji bo nie może napięcie rosnąć w nieskończoność . Mam UPSa do Pieca CO który pokazuje ciągle napięcie i widzę co się dzieje, w słoneczne dni napięcie dochodzi chwilowo nawet do 250V i UPS obniża napięcie  do 230V.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3348381.html

http://solaris18.blogspot.com/2014/08/wzrost-napiecia-w-miejscu-przyaczenia.html

Edytowane przez jozek23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...