Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zwracam się do was z pomocą.
Nie wiem jaką płytę główną wybrać... szukam i szukam.
Mógł by ktoś pomóc? Polecić jakąś?
 
Specyfikacje mojego komputera:
 
PROCESOR
i5-2320 (Sandy Bridge)
ALE
Zakupiłem i5-3570K (Na Ivy Bridge), więc kieruje się by była kompatybilna z i5-3570K (Ivy)
 
RAM
RAM napewno będzie kompatybilny, ale jak już coś to DDR3, od 1333MHz. Nie ma co się zbytnio zastanawiać, byle był DDR3
ZASILACZ
Tu też spokojnie.
KARTA GRAFICZNA
Tutaj też znów spokojnie xD. Na słabym MS7728 przyjmuje się GT1030, więc też będzie kompatybilna.
 
CHIPSET
LGA1155
DYSKI
No to wiadomo, SATA
 
A TUTAJ JESZCZE, NA DODATEK SCREENY Z CPU-Z

https://zapodaj.net/a8f2a186f507f.png.html

https://zapodaj.net/5aad38638d2c4.png.html

https://zapodaj.net/cab511d7e5bcb.png.html

https://zapodaj.net/0c953719ff057.png.html

 

Link to post
Share on other sites

Dziwne to wyglada, płyta OEM i nie mogę znaleźć na pierwszy rzut oka skąd pobrać aktualizacje biosu (najprawdopodobniej takowej potrzebujesz jeżeli to w ogóle ma działać)

Znalazłem informacje takie

, ROM ID = E7728209, filename - E7728MLN.209, ME version = 7.0.10.1203, Ivy Bridge support - no, 4MB BIOS chip with 2MB BIOS region

bio7728v3.exe

, ROM ID = 1APTC018, filename - E7728MLN.30G, ME version = 8.x.x.x, Ivy Bridge support - yes, 8MB BIOS chip with 3MB BIOS region

bio7728w8.exe

, ROM ID = M7728023, filename - M7728W08.40E, ME version = 8.x.x.x, Ivy Bridge support - yes, 8MB BIOS chip 3MB BIOS region

 

Wiec teoretycznie by to zadziałało z nowym biosem, ale są tez doniesienia ze oni nie mieli jednego standardu budując te płyty i niektóre maja mniejsza pamięć na bios wiec się nie da wgrac. Póki nie spróbujesz to się nie dowiesz. Lepsza opcja byłby xeon sandy bridge przynajmniej byś wiedział ze działa a tutaj upgrade i tak mały i nieopłacalny. Po co Ci K jak nie podkręcasz?

 

A.. poczekaj ty szukasz płyty. No to tutaj loteria musisz poszukać które płyty były dobre bo rozumiem ze chcesz podkręcać i takich właśnie szukać na Allegro/olx ale ciężka będzie to zabawa bo te płyty są za drogie na ich mozliwosci

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

Dziwne to wyglada, płyta OEM i nie mogę znaleźć na pierwszy rzut oka skąd pobrać aktualizacje biosu (najprawdopodobniej takowej potrzebujesz jeżeli to w ogóle ma działać)

Znalazłem informacje takie

, ROM ID = E7728209, filename - E7728MLN.209, ME version = 7.0.10.1203, Ivy Bridge support - no, 4MB BIOS chip with 2MB BIOS region

bio7728v3.exe

, ROM ID = 1APTC018, filename - E7728MLN.30G, ME version = 8.x.x.x, Ivy Bridge support - yes, 8MB BIOS chip with 3MB BIOS region

bio7728w8.exe

, ROM ID = M7728023, filename - M7728W08.40E, ME version = 8.x.x.x, Ivy Bridge support - yes, 8MB BIOS chip 3MB BIOS region

 

Wiec teoretycznie by to zadziałało z nowym biosem, ale są tez doniesienia ze oni nie mieli jednego standardu budując te płyty i niektóre maja mniejsza pamięć na bios wiec się nie da wgrac. Póki nie spróbujesz to się nie dowiesz. Lepsza opcja byłby xeon sandy bridge przynajmniej byś wiedział ze działa a tutaj upgrade i tak mały i nieopłacalny. Po co Ci K jak nie podkręcasz?

 

Hej, problem w tym że już spędziłem kiedyś z 2 noce nad aktualizowaniem BIOS'u, szukanie wersji które wspierały by Ivy Support, nawet powiedzmy... szukałem nie całkiem bezpiecznych aktualizacji. Mam na myśli nieoficjalne, stworzone przez społeczność (bez certyfikatów, skanów itd.) i... zawsze dostaje podczas aktualizacji błąd: ,,file size does not match existing BIOS size'', więc nie ma tu niestety mowy o biosie innym niż .209.

 

A tak to poszukuje po prostu płyty głównej do kupienia, z obsługą IVY BRIDGE, i kompatybilną z moimi podzespołami.

Zależy mi tutaj bardziej na pomocy w wybraniu z internetu płyty, do zakupu.

 

Dziękuje za pofatygowanie się, widzę że odwiedziłeś te same forum co ja (z updatami bios'a) haha

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...