Skocz do zawartości

Androidowa alternatywa dla iPhona


Recommended Posts

Witam. Od kilku lat jestem zadowolonym użytkownikiem smartfonów od Apple'a. Najpierw rok korzystałem z iphona 6s, obecnie od prawie trzech lat użytkuję iphona 8. Swoją przygodę ze smartfonami zaczynałem od androida, niemniej jednak niezbyt mile wspominam ten system. O ile w przypadku budżetowych urządzeń byłbym w stanie zrozumieć wszelkie niedoskonałości, tak w przypadku flagowców już nie. Kluczowym momentem, który przesądził o przesiadce na ios-a była sytuacja, gdy w moim ówczesnym flagowcu (Samsung Galaxy Note 4) ujrzałem następujący komunikat: "aplikacja kalkulator.apk przestała działać" (bądź coś w tym stylu). Oczywiście prawdą jest, że przez pierwszy rok z niniejszego urządzenia korzystało mi się znakomicie. Mniej więcej po roku od zakupu zaczynały się pierwsze problemy z użytkowaniem (które wzbierały na sile w raz z każdą kolejną aktualizacją). Po dwóch latach z telefonu nie dało się już korzystać (problemy z wydajnością, częste bugi etc) i ostatecznie skończył jako zabawka dla kota mojej dziewczyny (btw. zwierzakowi bardzo przypadła do gustu gierka "fruit ninja"). Dla kontrastu: z mojego pierwszego iphona korzysta teraz mój kolega, a sam smartfon do tej pory sprawuje się całkiem przyzwoicie (a pragnę przypomnieć, że swoją premierę miał prawie 5 lat temu!). Ciężko mi jest sobie wyobrazić, aby podobną żywotnością mogło się wykazać urządzenie z androidem. Z iphona 8 korzystam już 3 rok i również przez ten okres nie uświadczyłem większych problemów (nie licząc oczywiście kilku (sic!) drobnych zawieszeń systemu). Wyjątkiem od reguły jest co najwyżej sytuacja (nie pamiętam, to był chyba wrzesień 2018), kiedy Apple wypuściło felerną aktualizację systemu, ale po kilku tygodniach problem skutecznie zażegnano.

Konkludując: z sprzętu od Apple'a jestem bardzo zadowolony, wszystko funkcjonuje bez większych zarzutów. Dodatkowym atutem jest applowski ekosystem - posiadam już kilka urządzeń od tego producenta - ich współpraca stoi na bardzo wysokim poziomie. Niemniej jednak, najzwyczajniej w świecie Apple zaczyna mi się powoli nudzić. Za kilka miesięcy planuję zmianę telefonu, a obecne najnowsze smartfony od Apple'a kompletnie mi się nie podobają. Jeżeli miałbym na kolejne lata pozostać przy jabłku to najprawdopodobniej zdecydowałbym się jedynie na ip se 2020, ewentualnie wymienił baterię w swoim obecnym ip8 i korzystał z niego przez kolejne lata.

Pytanie jest zatem następujące: czy obecnie są na rynku jakieś smartfony z andoridem na pokładzie, które mogą konkurować pod względem żywotności oraz niezawodności ze sprzętem od Apple'a? Chętnie spróbowałbym czegoś nowego, ale po poprzednich przygodach z androidem trochę się obawiam już do niego wracać.

Proszę mi wybaczyć zbyt rozległy wpis, ale chciałem nim zainicjować dyskusję na ten temat, ponieważ wydaje mi się on bardzo ciekawy. Jestem nastawiony na wymianę poglądów pomiędzy pozostałymi użytkownikami.

Edytowane przez Extisy
Link to post
Share on other sites

Jeżeli dla ciebie cena nie gra roli to OnePlus 8pro ma wszystko na topowym poziomie ale jeżeli zależy ci na najbardziej kompletnym telefonie to dalej Samsung wiedzie prym tylko że cenami obydwie te firmy zrównały się z Apple a Samsung w Europie sprzedaje swoje flagowce z procesorem gorszym w wydajności od wersji amerykańskiej o 30% więc ciężko mi rekomendować Samsunga przez to że z nami w kulki leci. Wymieniłem Samsung bo ma wszystkie aplikacje od razu zainstalowane dla jednych to plus dla mnie osobiście minus wolę podejście OnePlus jak najmniej aplikacji a użytkownik niech sobie zainstaluje co chce później. One plus też częściej i szybciej wypuszcza aktualizacje dla swoich telefonów. Jak ci się nie spieszy poczekaj na premierę iPhone 12 może Apple pozytywnie zaskoczy bo jak już pisałem cena już praktycznie taka sama jedyna różnica to ekosystem zamknięty Apple albo robisz co chcesz android

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie lubisz grzebać przy telefonach i mieć po prostu sprawne urządzenie to pozostań przy 8. Nie ma sensu też wymieniać na SE które jest delikatnie szybsze. Nawet tego nie odczujesz. Czy po przesiadce z 6S na 8 odczułeś jakieś mega przyspieszenie? 

 

Oneplusy i inne chiństwo jest dobre dla entuzjastów. Do póki działa to jest cudownie. Bajer. Mając jednak jakiś problem pozostajesz na lodzie nawet przez wiele miesięcy. Ostatnio w takim telefonie ekran działam mi w 30Hz, więc wchodzę na forum (anglojęzyczne) a tam ludzie z takim samym problemem od miesięcy czekają na łatkę. Dodam, że w miedzy czasie wychodziły poprawki, ale żadna nie naprawiała tego problemu. Jestem tak zniesmaczony, że rozważam powrót do 6S. Który mimo, że 5 letni nadal ma najnowsze oprogramowanie i wszystko na nim zapier. . . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...