Skocz do zawartości

Kilkusekundowe freeze'y podczas grania


Recommended Posts

Cześć, mam pewien problem z dosyć częstymi freeze'ami podczas grania w AC: syndicate lub origins w rozdzielczości 1440p. Wcześniej były zauważalne spadki klatek w zależności od lokacji, ale teraz to kilkusekundowe zawieszanie się obrazu. Temperatury podczas grania dla CPU: ok.60°C, a dla GPU: ok. 70°C. Zauważyłem też, że podczas tych kilkusekundowych zacięć, użycie CPU osiąga 100% podczas gdy zużycie GPU 0%. Dodam też, że gry od początku zainstalowane są na HDD.

Specyfikacja:
CPU: i5-6500 (box'owe chłodzenie)
GPU: msi 1070 gaming X
RAM: HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14

HDD: Dysk Western Digital Caviar Blue 1 TB

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

lub origins w rozdzielczości 1440p. Wcześniej były zauważalne spadki klatek w zależności od lokacji, ale teraz to kilkusekundowe zawieszanie się obrazu. Temperatury podczas grania dla CPU: ok.60°C, a dla GPU: ok. 70°C. Zauważyłem też, że podczas tych kilkusekundowych zacięć, użycie CPU osiąga 100% podczas gdy zużycie GPU 0%. Dodam też, że gry od początku zainstalowane są na HDD.

Specyfikacja:

CPU: i5-6500 (box'owe chłodzenie)

Ten cpu w najnowsze asasiny ledwo zipie

 

 

Co do win najnowszy 2004 nie ma wielkich problemów na procesorze , moze to i nie 1709 ale źle nie jest obecnie

Próbowałeś grac na geforcenow ?

 

 

tez sa przycięcia :P

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Wiem, że są przycięcia natomiast w moim przypadku dopiero teraz (kilka miesiecy nie ruszałem tych gier) zaczęły występować kilkusekundowe zacięcia gdzie FPS= 0 i to nawet podczas benchmarka z ac:origins. 

Zdjęcie benchmarka z gry i filmik:

https://ibb.co/bg84bBB


Przeczytaj drugi podpunkt i sprawdź czy też nie masz tego problemu: https://android.com.pl/artykuly/332899-bledy-windows-10-may-2020-update-internet-gry/

 

Sprawdziłem też podgląd zdarzeń i też pojawiają się u mnie ostrzeżenia ESENT 642


Nie wiem od czego to zależy, ale teraz zaczął się nawet zawieszać na chwile system podczas gry, gdzie wcześniej tylko(i aż) fps spadały do 0 :/ 

Edytowane przez Adam19
Link to post
Share on other sites

Masz możliwość przerzucenia gry na tego SSDka, żeby wykluczyć dysk HDD? Gdybać można, ale trzeba zacząć wykluczać możliwe przyczyny :)

 

Edit:

 

A najlepiej jakbyś przerzucił tego Assasyna na SSD i całkowicie odpiął HDD.

Edytowane przez bartekmustach
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...