Skocz do zawartości

Czy warto teraz kupić rtx 2070 super ze strony nvidi


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez subcio,

Recommended Posts

Poparłeś kolejnego "wujka dobra rada", który wciska stary towar na ostatniej prostej przed premierą nowego! Wyjdzie Amper i sporo ludzi będzie kupować najnowszą generację, wyprzedając starą - będzie zatem spadek cen tych drugich na rynku (zarówno wtórnym, jak i pierwotnym). I nie jest tu mowa o nie wiadomo jak długim czekaniu, bo NVidia już potwierdziła datę eventa z Amperem we wrześniu.

 

Dalej, polecałeś koledze zostawić i5-7600, podczas gdy już najbliższa duża gra AAA, Cyberpunk, zarżnie mu tego 2070S - i to w 1080p!!!

 

https://www.purepc.pl/gralem-w-cyberpunk-2077-wymagania-sprzetowe-i-jakosc-grafiki

 

Siedział na tym 1070 ile, dwa lata? Trzy? To dwa miesiące by go nie zbawiły :/

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Ja nie ruszałbym w ogóle procesora i przypierdzieliłbym mocną kartę. Zamieniłem ostatnio Z97 + i5-4690K (cztery rdzenie) z DDR3 na Z390 + i5-9600K (6 rdzeni) + DDR4. W grach nie przybyła ani jedna klatka. GPU miałem wtedy GTX 1080. Jest na forum gdzieś ten temat...

Co ? Ja się męczę z i5 4690K @4,5, 4/4 i RX5700XT w wielu grach karta nie pracuje z pełną mocą przez zatykanie cepa ale tez prawda jest ze sporo da się jeszcze pograć( starsze tytuły) co nie zmienia faktu ,że dość słaby pomysł,  no chyba ,że mamy świadomość w jakie gry gramy i co wymagają, bo to nic fajnego gdy obciążenie cpu sięga 90-99% ,a karty 50-60 ,z mocnymi dropami FPS na poziomie 35-45 w wielu tytułach. Nawet CS tnie :hahaha:

Edytowane przez adivxv
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Rebel Ustaw sie w kolejce za kolegami.

 

 

 

@bonus ci dobrze radzi bo tamci naciągają cię na koszta nie potrzebnie. Zmień grafikę a do tej platformy jak będzie mało zmienisz procek na K albo tanio wyrwiesz i7 a rozdzielczość monitora sobie nie podnoś jak wystarczy ci ta co masz.Przez takie wydziwianie będziesz musiał wydać więcej niż zakładałeś.

 

 

 

Zapomnij o RTX 30XX to będzie przerost formy nad treścią i kupią je tylko lanserzy. RTX 2070 SUPER ta karta pozwoli ci,cieszyć się długo grami w 1440p i nie rzadko w 2160p a do tego jak będzie trafiał DLSS 2.0 do nowych gier to tylko wydłuży wydajność tej karty. Wybierz sobie teraz 2070 SUPER bo ceny są już prawie identyczne z tym co było przed wilusiem.

 

 

 

 

 

Najlepiej jak wy,proponować kupić Ampere 3060/70 w dniu premiery do FHD a nóż,może i monitor zmieni + reszta.

To bądźcie tacy mili,złóżcie się i dajcie mu te różnicę pieniędzy.

W doradzaniu tego co lepsze i droższe to każdy potrafi.Swoją drogą co chcecie od 2070SUPER? na zniżkę wielką nie liczcie,dlatego nie ma sensu czekać.Już nie jednego zbałamuciliście tym czekaniem i tylko stracił czas a nic nie zyskał.Jak wejdą w sprzedaż nowe karty to zobaczymy kto miał rację.Póki co szkoda mojego cennego czasu na dywagacje bezsensowne z wami.

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Raz - kolega już kupił więc strzępimy klawiaturę po próżnicy. Ale moim zdaniem warto temat zachować dla potomnych i ku przestrodze.

 

Dwa - NIKT w wątku słowem się nie zająknął, żeby w ciemno brać Ampere, tylko żeby >>POCZEKAĆ<< i zobaczyć (ceny, testy, dostępność), bo tylko na tym by zyskał (w sensie minimalizacji kosztów, bo że ceny starszych kart pójdą w dół to pewnik).

 

A dobre rady z wizytą u lekarza czy leczeniem sobie daruj, to nie to forum.

Link to post
Share on other sites

Aż mnie poniosło :D

 

FPxsD4s.png

 

Z Twojego filmiku porównań procesorów zrobiłem tabeleczkę.

Pamiętaj, że mamy tutaj wszystkie procesory z K przetaktowane na 4,6GHz, a CPU autora to 7600 non K, więc 4,1GHz.

Spodziewam się po tym, że różnice będą w takim wypadku spokojnie na poziomie 15-20%, skoro taktowanie niższe o ponad 10% względem 7600K.

 

1070 to już wystarczająca karta do 1080p, szczególnie przy tym procesorze, a kupowanie niedługo przed premierą obecnej generacji GPU zazwyczaj prowadzi do strat.

 

Edit:

Trzeba pamiętać, że wraz ze wzrostem rozdzielczości powyższe różnice będą maleć, ponieważ większy narzut będzie na GPU. Przy rozdzielczościach 4K i max ustawieniach graficznych właściwie wąskim gardłem staje się GPU. Jednak przy rozdzielczościach rzędu 1080p CPU ma sporo do powiedzenia.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Marekpe już nie pierwszy raz widzę jak swoimi postami działasz na szkodę osobom, które chcą się poradzić.

 

Ale wydaje mi się, że raczej ostatni, albo prawie ostatni ;) 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pomijając "fachowość" porad, typ jest przede wszystkim strasznie bucowaty i piszę to ja :D Dostał więc urlop i prośbę, o zmianę zachowania. Polecanie zakupu karty na moment przed premierą nowych modeli, niezależnie od tego, czy ktoś nowości w ogóle bierze pod uwagę, to skrajna głupota i nie ma tutaj raczej miejsca na żadne dyskusje.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

No proszę Cię, jak widzę coś takiego:

 

 

 

Póki co szkoda mojego cennego czasu na dywagacje bezsensowne z wami.
 

 

w połączeniu z tak srogą fachowością, to mnie naprawdę krew zalewa :D

 

Sam po nocach tabelki robisz ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Wygrałeś...

Witam po parodniowej przerwie.. Coś na  demną  czuwało :) :) . Okazało się ze kasę mi porało od razu z konta za karte... a za 2 dni cos mam na koncie za dużo.... coś chyba przekroczył termin weryfikacji... czy coś... tak że karta nie kupiona. Kupuje ile by nie kosztowała nowa seria rtx 3070.... a po powrocie z urlopu ;) ;) kupuję i7 10700k plus jakaś płyta na z490 prawdopodobie msi... bo to już moja trzecia i jestem zadowolony...

 

ps. jak by co o amd nie chcę słyszeć.. i tyle w tym temacie ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@subcio

 

Czyli podsumujmy: do grania w 1080p (bo nie zamierzasz zmienić monitora) chcesz kupić RTX 3070 (~3000 pln zgaduję minimum, bo wydajność powinna być co najmniej na poziomie 2080S) w parze z 10700k?

 

Cóż, szykuje się fajny zestaw. Mam nadzieję, że jako tester Ampera nie wyłapiesz żadnych ficzerów typu Space Invaders oraz kiedyś jednak przejdziesz w wyższą rozdzielczość ;)

Link to post
Share on other sites

@subcio

 

Czyli podsumujmy: do grania w 1080p (bo nie zamierzasz zmienić monitora) chcesz kupić RTX 3070 (~3000 pln zgaduję minimum, bo wydajność powinna być co najmniej na poziomie 2080S) w parze z 10700k?

 

Cóż, szykuje się fajny zestaw. Mam nadzieję, że jako tester Ampera nie wyłapiesz żadnych ficzerów typu Space Invaders oraz kiedyś jednak przejdziesz w wyższą rozdzielczość ;)

Zmiana monitora oczywiście niewykluczona.... na razie chciałbym pograć w te tytuły z RT.... ale jak dopiero wyjdzie ampere.. :)

 

ps. tak temat  można bezapelacyjnie zamknąć :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...