Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z dziwnymi artefaktami, wyskakują one po uruchomieniu gier, włączaniu komputera i przy zmianie rozdzielczości w grach, pojawiają się tylko na krótki czas ok 10sek po czym znikają i pojawiają się z powrotem na chwilę po np. zminimalizowaniu i zmaksymalizowaniu gry.

Sterowniki są najnowsze i reinstal nie pomaga.

Dodam że kartę mam podpiętą do monitora przez adapter hdmi > vga monitor, adapter wymieniałem i też nie pomaga.

Sprawdzałem pod hdmi na zintegrowanej karcie i tam problemu nie ma

Karta Graficzna - Gigabyte GeForce GTX 1060 WindForce OC 3GB

Zasilacz - SilentiumPC Elementum E2 SI 450W

Płyta głowna: MSI B75A-G43

 

 

Link do filmiku z tymi artefaktami: 

Z góry dzięki za pomoc

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Dodam że kartę mam podpiętą do monitora przez adapter hdmi > vga monitor, adapter wymieniałem i też nie pomaga.

Podepnij gdzieś przez hdmi bezpośrednio, np. pod telewizor jakiś. Jeśli będzie tak samo to karta pomału umiera.

Link to post
Share on other sites

Narazie nie mam jak sprawdzć, jak tylko będę miógł podłączę i zobaczę

Sprawa wygląda tak, postanowiłem sprawdzić jeszcze kości ram, ponieważ jak chciałem dziś z rana odpalić komputer pojawiał się czarny ekran i po teście biosu komputer się restartował i tak w kółko, wyjmowałem kości ram po kolei i przy wyjęciu jednej komputer odpalił i artefakty zniknęły, również w grach przy odpalaniu i zmienianiu rozdzielczości, dziwny i niespotykany przypadek ale po testuję jeszcze w tym układzie i zobaczę, ma ktoś może jakieś pomysły czy może to być wina ramu?

Dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna poza swoją wbudowaną pamięcią (dedykowaną) korzysta także z pamięci ram (dynamicznej) także problemy z tą drugą mogą powodować artefakty jak najbardziej i nic w tym dziwnego.

E: Karty zintegrowane korzystają w całości (lub w zdecydowanej większości) z pamięci ram.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Niestety pod dłuższym graniu dalej to samo, zajrzałem do karty aby wymienić pastę, chociaż temperatury nie były duże w spoczynku 50 stopni i w stresie 60, po zmianie jest ok 10 stopni mniej, ale zdziwił mnie jeden fakt chodzi tutaj o jeden z elementów na karcie który ma wyblakłe napisy i po przyjrzeniu się bliżej jedna noga jest tak jakby urwana w 3/4 długości bądź upalona.

https://imgur.com/a/WU43xZk

 

Teraz pytanie czy to może być przyczyna tych artefaktów i jaki był by koszt naprawy ?

Link to post
Share on other sites

Tak wyglądający element sekcji zasilania może wskazywać, że się on przegrzewa i w niedalekiej przyszłości doprowadzi do awarii, gdzie paść może GPU.

 

Dobrze byłoby, że ktoś na tyle ogarnięty jak Forest (najbardziej oczywisty przykład) zajrzał do karty, bo może da się odratować.

Bo jak padnie GPU to już można kartę wyrzucić. Naprawa sekcji zasilania jeszcze się opłaca o ile już tam nie ma szkód patrząc na to co ci się dzieje.

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...