Skocz do zawartości

Drukarka do domu ze skanerem 800zł.


Recommended Posts

Witam,

 

szukam drukarki domu, która używana będzie sporadycznie.

 

Zależy mi na:

- Tanich zamiennikach 

- Wysokiej jakości (np. wydruk zdjęcia)

- Żeby można było używać od czasu do czasu i tusz/głowice nie zasychały (będzie mało drukowane)

- WIFI

 

Brother DCP-T510W - Na razie myślałem wstępnie o tym modelu.

 

Z góry dziękuje za jakieś propozycje.

Link to post
Share on other sites

Nikt Ci nie da gwarancji ze używając atramenta sporadycznie Ci nie pozasycha, jest to wygoda albo masz albo latasz do punktu xero. Jedyne co to nie możesz jej wyłączać żeby mogła sobie wykonywać automatyczne czyszczenia. Alternatywa (laser-kolor) jest niestety droższa w zakupie ale przy małym nakładzie dalej nie opłacalna.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Brother, Epson tak było jeszcze kilka lat tamu jeśli chodzi o koszty eksploatacji - zakup zamienników. Jak jest teraz...?  Nie śledzę tematu. Mam już kilka ładnych lat nieprodukowaną już Brodher DCP -J125 . Tanie zamienniki, bezawaryjność. Dobrze co jakiś czas zrobić też wydruk testowy(jeśli wymagane -czyszczenie)  i niema mowy o zasychaniu tuszu. Zasychanie tuszu w drukarkach atramentowych to trochę "straszenie dzieci kominiarzem".

Link to post
Share on other sites

 

 

Zasychanie tuszu w drukarkach atramentowych to trochę "straszenie dzieci kominiarzem".

Odłącz ją od prądu na pół roku  2-3 miesiące i spróbuj później coś wydrukować. Życzę powodzenia :D Mi ostatnio znowu zasechł stary Epson, używany od święta. Raz już udało mi się strzykawką udrożnić głowicę ale teraz pomimo 2 prób nie udało się jej odratować. Zostawiłem sobie tylko ze względu na działający skaner. Tak jak wyżej napisał Teshi, do sporadycznego drukowania zdecydowanie najlepszy i najbardziej opłacalny jest punkt ksero. Kolorowy laser to min. 1k pln, nie wiem czy do końca życia się zwróci przy rzadkim używaniu.

Link to post
Share on other sites

@up.

Jak byk chłopaki piszą, żeby od prądu nie odłączać. Chciałeś za prąd zaoszczędzić to masz :D. Mam drukarkę chyba od 6 lat ( ciężko powiedzieć bo czas szybko leci) ale nie znam czegoś takiego jak: zaschnięty tusz. Sam drukuje sporadycznie ale nie wyobrażam sobie z każdym pierdołem biegać do punktu ksero.


Aż mnie natchnąłeś aby zrobić wydruk testowy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak byk chłopaki piszą, żeby od prądu nie odłączać. Chciałeś za prąd zaoszczędzić to masz

Bardziej chodziło o to że potrzebowałem coś wydrukować na szybko a tu się okazuje że tuszu nie ma bo na automatyczne czyszczenie poszedł   :rotfl: Kupiłem ją na studia i wtedy była faktycznie regularnie w użyciu, problemy się zaczęły jak się studia skończyły.

 

 

Aż mnie natchnąłeś aby zrobić wydruk testowy.

Proponuję bardziej jakąś kolorową grafikę albo zdjęcie na całe A4 wydrukować. Dopóki tak robiłem minimum raz w miesiącu to było OK ale potem wyleciało mi z głowy. W sumie to 2 kolory działają dalej i na własny użytek mogę sobie coś tam w domu wydrukować, oficjalne dokumenty drukuję w pracy za darmo :D Testowy u mnie to tylko parę kresek na krzyż, raczej nie ufałbym że to coś zmienia pod względem drożności głowicy.

Link to post
Share on other sites

No to powiem Ci, że u mnie nie jest to kilka kresek. Są cztery kolorowe prostokąty (podstawowe kolory tuszy) z wieloma mini prostokącikami w każdym. Jeśli wszystkie są widoczne jest OK. Drukarka "pyta" czy wydruk testowy jest dobry. Jeśli choć jeden  z tych mini się nie wydrukuje to wciskam, że nie i drukarka sama się czyści. Pewnego razu musiałem puścić chyba 3 razy.

Link to post
Share on other sites

Polecę serię epson ecotank używał L3050 od grudnia 2019 i powiem ze spisuje się świetnie, drukuje różnie ja zazwyczaj dok. Dzieciaki malowanki, kolorowe obrazki/tapety.

Jadę jeszcze na oryginalnych tuszach.

Koszt pełnego zestawu tuszy oryginalnych 100zl

Link to post
Share on other sites

 

 

Odłącz ją od prądu na pół roku 2-3 miesiące i spróbuj później coś wydrukować. Życzę powodzenia

No u mnie czasem drukarka Canon pół roku nic nie drukowała, bo jest stara i druga w domu. Mam ją, bo działa i drukuję bardzo sporadycznie sam tekst, bo kolor się skończył. Napełniam tylko czarny tusz, bo mam go jeszcze dużo w buteleczce. Po ok. 10 latach wyskoczył błąd pełnego "pampersa" (ink absorber).

 

No nie, nie może tak być, że dobrą drukarkę wyrzucę. Rozebrałem ją, co było bardzo pracochłonne, wyprałem tą gąbkę pochłaniającą, zresetowałem błąd i teraz na 20 lat mam spokój. Jak na swoje lata nie była w środku jakaś brudna od starego tuszu. Drukarka kosztowała 40€ i jak bym miał komuś ten ink absorber czyścić, to nie dziwię się, że nie opłaca się naprawiać tanich drukarek.

 

W internetach jeszcze wyczytałem, że niektórzy w tym modelu wyprowadzali rurkę zużytego atramentu na zewnątrz, montowali buteleczkę (z tyłu jest idealne miejsce, że nic nie wystaje). Nawet myślałem nad taka modyfikacją, ale stwierdziłem, że po 20 latach kolejny błąd pełnego pampersa wystąpi, bo przecież rzadko na niej drukuję.

 

 

 

Polecę serię epson ecotank używał L3050 od grudnia 2019

A ja mam Epsona EcoTank już 5 lat. Ciągle na tuszach w zestawie.

Link to post
Share on other sites

 

 

A ja mam Epsona EcoTank już 5 lat. Ciągle na tuszach w zestawie.

Jeśli musiałbym coś wybrać i byłaby mi faktycznie potrzebna to też brałbym ecotanka. Opłacalność tych urządzeń jest wręcz legendarna, co potwierdzają takie wpisy jak twój.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up.

Jak byk chłopaki piszą, żeby od prądu nie odłączać. Chciałeś za prąd zaoszczędzić to masz :D. Mam drukarkę chyba od 6 lat ( ciężko powiedzieć bo czas szybko leci) ale nie znam czegoś takiego jak: zaschnięty tusz. Sam drukuje sporadycznie ale nie wyobrażam sobie z każdym pierdołem biegać do punktu ksero.

Aż mnie natchnąłeś aby zrobić wydruk testowy.

 

Trzymanie "pod napięciem" niestety nie pomaga, przynajmniej Epsonom. Mój Ecotank L3150, na którym sporadycznie drukowałem w kolorze niestety zasechł mimo, że cały czas był włączony. O ile pamiętam to trzy moje ostatnie atramentowe urządzenia wielofunkcyjne tak skończyły żywot. Zmieniłem na laser, nawet jeśli tonery wyjdą mnie drożej to i tak sumaryczny koszt druku będzie niższy, bo nie będę musiał co dwa lata kupować nowej drukarki.

 

Dlatego - w tym budżecie nic lepszego niż Ecotank L3150 chyba autor tematu nie kupi, ale niestety musi pamiętać o puszczeniu jakiegoś wydruku raz na tydzień-dwa.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zmieniłem na laser, nawet jeśli tonery wyjdą mnie drożej to i tak sumaryczny koszt druku będzie niższy, bo nie będę musiał co dwa lata kupować nowej drukarki.

No i wszystko wraca do punktu wyjścia że do taniego, sporadycznego drukowania/kserowania najtańsza jest praca/punkt ksero :D Ecotank co 2 lata to ok. 1zł/dzień, matematykę zostawiam autorowi. Chyba że "sporadycznie" to dla kogoś oznacza raz na tydzień/dwa w kolorze to OK.

Link to post
Share on other sites

U mnie drukowanie "prywaty" w pracy odpada (korpo, logi, centralny system druku - nie warto ryzykować). Poza tym trochę źle się wyraziłem - drukuję w kolorze dużo, ale rzadko, w czerni częściej, dlatego zawsze miałem problem z zaschniętymi kolorami. Laser to też pewien kompromis, bo jak żona zechce nową fotkę do ramki wydrukować to jakość na laserze jest taka... gazetowa. Niestety nie ma rozwiązania idealnego, zwłaszcza przy ograniczonym budżecie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...