Skocz do zawartości

Dopasowanie karty graficznej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez brando,

Recommended Posts

Witam,

 

Mój sprzęt:

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME 4GB GDDR5(256bit)

RAM: HyperX Savage, DDR3, 16 GB, 2400MHz, CL11 (HX324C11SRK2/16)

Płyta główna: MSI Z97S SLI KRAIT EDITION

Procesor: Intel i7-4790K

Zasilacz: Corsair RM Series 750W Modular 80Plus GOLD

 

Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej, ponieważ powoli aktualna zaczyna mieć problemy w nowszych grach (mniej niż 60 fpsów w wyższych detalach). Która karta graficzna będzie najlepsza dla mojego sprzętu, aby nie było bottleneck? Nie zależy mi na Ray Tracing. Myślałem nad GTX 1660 Ti. Czy kupować teraz, a może lepiej poczekać, bo może będzie taniej?

Link to post
Share on other sites

To Ci mogą teraz powiedzieć jak się będą ceny kształtować: między 1660S a Ti POZOSTANIE nadal różnica ~100 pln średnio, bo te karty były i będą sprzedawane po różnicy cenach. Lepsza 1660S typu Strix kosztuje praktycznie porównywalne pieniądze co podstawowa wersja 1660 Ti.

Link to post
Share on other sites

Przy czym obecne ceny są tragiczne, a im wyżej wydajnościowo tym gorzej cenowo. 1660 Ti wypada już totalnie blado na tle 1660S, bo za 1-2% wydajności więcej dopłacasz 150-200 pln.

No troszkę przesadziłeś, ale ogólnie super jest przeważnie bardziej opłacalna.

Link to post
Share on other sites

@Up straszne suszary @ stock, bo z wentylem na stałe 40-50% (MSI Afterburner) temperatury są bardzo przyzwoite a karty praktycznie nie słychać. Ale wtedy tracimy Zero_RPM mode w iddle :/

Miałem 1660 od Gigabita i nie miałem żadnych zastrzeżeń co do kultury pracy. Na pewno nie była głośniejsza od Fortisa 3

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeszcze zastanawiam się nad jednym problemem. Moja płyta główna ma dwa gniazda PCIe x16, przy czym, gdy jest uzupełnione jedno to pracuje w trybie x16, a jak oba są uzupełnione to oba pracują w trybie x8. Specyfikacja: https://pl.msi.com/Motherboard/Z97S-SLI-Krait-Edition/Specification Niestety używam obu gniazd w jednym mam GTX 970, a w drugim dysk NVMe, czyli maksymalnie wyciągnę PCI-Express x8 3.0 Czy w przypadku np. GTX 1660 Super będzie to problemem? Tzn. nie będzie to ograniczało karty graficznej?

Edytowane przez brando
Link to post
Share on other sites

Jeszcze zastanawiam się nad jednym problemem. Moja płyta główna ma dwa gniazda PCIe x16, przy czym, gdy jest uzupełnione jedno to pracuje w trybie x16, a jak oba są uzupełnione to oba pracują w trybie x8. Specyfikacja: https://pl.msi.com/Motherboard/Z97S-SLI-Krait-Edition/Specification Niestety używam obu gniazd w jednym mam GTX 970, a w drugim dysk NVMe, czyli maksymalnie wyciągnę PCI-Express x8 3.0 Czy w przypadku np. GTX 1660 Super będzie to problemem? Tzn. nie będzie to ograniczało karty graficznej?

pcie-lanes-blops-4k.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Myślę jeszcze nad podkręceniem procesora, zobaczymy ile wyciągnę. W związku z tym co myślicie o GTX 1070 TI? Mam możliwość kupna nowej za 1128 zł. Warto? Duża jest różnica pomiędzy GDDR5 a GDDR6?

Edytowane przez brando
Link to post
Share on other sites

Nie ma nowych 1070Ti. One przestały być produkowane albo rok albo 2 lata temu, nie pamiętam dokładnie końca produkcji. A opłacać się opłaca, nie ma lepszej w tych cenach.

Tak samo, nie da się porównać konkretnie czy lepsze GDDR5 czy 6, bo może być tak że 6 może mieć słabsza karta graficzna, np. mniejsze taktowania, niż ta z piątkami. Jeśli chce się porównywać to konkretne karty graficzne do siebie, a nie tylko pewne ich komponenty.

Ze sprzętem trochę jak z ludźmi. Ktoś Cię spyta czy kobieta 170cm wzrostu czy 165, którą wolisz. No nie wiadomo, bo nie wiadomo co tam ma w głowie i inne cechy ;)

Edytowane przez korzychxp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...