Skocz do zawartości

Jaka prędkość internetu do 1080p na youtube.com


Recommended Posts

Chciałem się zapytać jaka jest taka minimalna (na za duże to sobie pozwolić niestety nie mogę bo jedyny internet jaki mogę mieć to radiowy w lokalnej firmie) prędkość internetu aby móc płynnie oglądać filmy 1080p (proszę mi tutaj nie robić wywodów że między 1080p a 720p nie ma różnicy że, to wszystko pic na wodę itp. itd. - nie w tym temacie) na youtube.com? Chodzi mi o to aby działały tak jak teraz na moim łączu 4MB/s działają mi filmiki 480p i 720p - klikam i bez nawet sekundy czekania ładnie mi lecą.

Link to post
Share on other sites

Mozesz miec i pierdyliard Mbps, to serwery Youtube sa przeladowane, dlatego trzeba dlugo czekac.

Ogolem 8 Mbps powinno starczac, ale nigdy nie dostaniesz gwarancji na ciaglosc takiego polaczenia.

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak, że nawet możesz mieć 20 Mb internet, a jeśli serwery będą zapchane to i tak będzie problem. Osobiście mam 6 Mb teraz i problemu z Full HD nie ma najmniejszego, więc myślę, że to jest ta dolna granica komfortowego oglądania.

Link to post
Share on other sites

Mam 10MB/s i jest bardzo różnie. Materiał 1080p występuje w różnej kompresji. Czasami buforuje mi szybciej niż się odtwarza, czasami ledwo nadąża. By pisać o komforcie (wykluczając mulenie serwerów you tube pojawiające się od około 16) to potrzeba z 8MB/s. Sądzę że przy 6MB/s czasami będzie internet wyrabiać ale to jest jednak trochę mało do strumienia FHD.

 

Lepiej się nie rozdrabniać bo już teraz pojawiają się materiały o rozdzielczości wyższej niż 1080p:

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to aby działały tak jak teraz na moim łączu 4MB/s działają mi filmiki 480p i 720p - klikam i bez nawet sekundy czekania ładnie mi lecą.

 

Raz lecą raz nie lecą - to nie zależy do szybkości twojego łącza tylko od oglądalności filmików, czyli od aktualnego zapchania łącza serwera YouTube przez oglądaczy. :menda:

 

Nawet przy łączu 100 MB/s filmy mogą wolno się ładować bo akurat w tej chwili o 2 miliony więcej jest oglądaczy jest na serwerze YouTube niż było to 10 sekund wcześniej.

 

Tak to właśnie działa.

 

I to zawsze serwer jest tym co blokuje szybkość a nie twoje łącze. Tak to jest odkąd powstał na świecie internet. :wariat:

Link to post
Share on other sites
  • 9 lat później...

To wszystko zależy od bitrate'u. Czyli w skrócie: ilości mb/s wyświetlanych szczegółów na ekranie. I o tyle o ile np. grę można ściśle określić, o tyle nie zawsze da się określić jaki bitrate występuje w nagraniu z kamery, jeśli ktoś posługuje się jedynie prostym edytorem lub nie używa wcale.
W Adobe Premiere można określić bitrate wyjścia, nie jestem pewien co do vegasa.
i teraz rozbija się o to co chcesz z tym zrobić.
np. 15,5 mb/s (6mb/s wystarczy do wczytania takiego filmiku)  nadaje się idealnie do statycznego klipu.
https://www.youtube.com/watch?v=dM_yoEzCTOc&feature=youtu.be
jednakże jeśli nagrasz w tym samym bitrate filmik z bardzo aktywnej gry efekt nie jest już taki piękny.

https://www.youtube.com/watch?v=NmWvsBRPOVc&feature=youtu.be
taki bitrate jest standardowy dla jakości fhd. Jednakże osobiście efekt mi się nie podoba i wolę nagrywać w 24 mb/s, bo taki bitrate pozwala odzwierciedlić dokładnie to co ja widzę na swoim ekranie.

Można to nazwać full full hd xD.

Ale aby komfortowo oglądać plik nagrany w bitrate 24mb/s potrzebowałbyś prędkości około 15mb/s.

Link to post
Share on other sites

......

Nawet przy łączu 100 MB/s filmy mogą wolno się ładować bo akurat w tej chwili o 2 miliony więcej jest oglądaczy jest na serwerze YouTube niż było to 10 sekund wcześniej.

 

....

 

I to zawsze serwer jest tym co blokuje szybkość a nie twoje łącze. Tak to jest odkąd powstał na świecie internet. :wariat:

 

Youtube wolno działa bo serwery Gogole nie wyrabiają a nie dlatego, że Janusz na radiolinku z lokalnej remizy podepnie dwie gminy?

Bajki opowiadasz............

 

Serwery mulą po 16 nie dlatego, że serwery są za słabe, ale dlatego, że ludzie wracają do domu i zaczynają siedzieć non stop na necie.

 

Priorytet to stabilne i w miarę szybkie łącze a nie serwery. Wymagania Google są następujące:

​Internet download speeds

Below are internet speed recommendations for watching programs on YouTube TV. 
Download speed What you can do on YouTube TV 13 Mbps + Reliably stream HD video, even with other devices using the same network. 7 Mbps +

Stream one-HD video. If multiple devices are streaming videos or using the network at the same time, you may run into some buffering issues.

3 Mbps + Stream standard definition video. Under 3 Mbps YouTube TV may load slowly or rebuffer.
Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Należy wziąć pod uwagę rodzaj rozdzielczości, jaką ma Twoje urządzenie i czy jest ono podłączone za pomocą kabla sieciowego lub sygnału Wi-Fi, aby wziąć pod uwagę, aby nie mieć problemów z jakością. Innym aspektem jest to, ile urządzeń jest podłączonych do sieci internetowej w domu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...