Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam nadzieję, że temat nie jest założony w złym dziale. Mam problem, bardzo wkurzający problem. Mianowicie internet przez wifi coś nie domaga. Po kablu prędkość jest nawet większa niż mam na umowie i żadnych problemów, ale przez wifi, albo strony się wolno ładują albo wcale, czasem rozłącza wifi lub nie może nawiązać połączenia. Zaczynam się zastanawiać czy to nie jest jakiś problem związany z routerem (modem jakiś Huawei a router to tenda AC6, internet to światłowód 250mbps) bo jeszcze jakiś czas temu nie było takiego problemu. Przerabiał ktoś takie coś może i sobie z tym jakoś poradził? Proszę o pomoc ;)

Edytowane przez cyderyk
Link to post
Share on other sites

Zawsze się zastanawiam , jaki jest sens mieć w domu światłowód i korzystać z łącza przez wifi...!

 

Wifi to jest dobra w wyjątkowych sytuacjach ( posiedzenia na kiblu :))) ) a nie przy innych zastosowaniach czy już o grach nie wspomnę.

 

Wifi - złożony problem bo wifi to 2,4 ghz i 5 ghz...

 

Wifi to kanały które mogą być zapchane...

 

Wifi to też zasięg który może być przekroczony i wtedy sygnał jest mizerny...

 

Porada - wifi 2,4 ghz jest lepsze na większe odległości i gdy jest więcej ścian na drodze...

 

Porada - wifi 5 ghz jest dobra gdy jesteśmy blisko routera ...

 

Jeśli naprawdę nie możesz połączyć kompa skrętką komputerową, to na początek przeskanuj kanały i ustaw ten najmniej zajęty.

 

Sprawdz tez zasięg i moc bo jak masz jedną kreskę to nawet lepszy kanał nie pomoże...!

 

Na początek przeskanuj też kompa na wirusy i trojany - one lubią zamulać kompa ...

Link to post
Share on other sites

Wifi używamy tylko z telefonów, a reszta tj. pc czy konsola są podłączone kablem. Odległość przy działaniu wifi nie ma znaczenia, tak samo jest do du*y przy 0,5m jak i w drugim pokoju. A i nie wiem czy ma to znaczenie ale często YouTube na konsoli nie uruchamia sie od razu, ale dopiero za 5-6 razem. Kanały skanowalem i wybrałem niby ten najmniej zatłoczony ale nic to nie dało.

Link to post
Share on other sites

Jest modem podpięty do światłowodu, do modemu podpięty jest router a od routera idą kable do konsoli i pc. Co mam więcej napisać? Jakie to może mieć znaczenie skoro jakiś czas temu było wszystko dobrze i nie było problemów a teraz nagle coś się powaliło a nic nie zmieniałem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...