Skocz do zawartości

ram 3000mhz a wchodzi maks 2133mhz


Recommended Posts

Witam posiadam 4 Pamieci  4x8GB   

 

G skillz 3000mhz cl 16

Goodram iridium 3000mhz cl 16

 

gdy ustawiam profil xmp wstaje bezproblemu tylko na taktowaniu 2133mhz nawet gdy dam Voltage DRAM na 1.37 

 

w tej chwili mam 1.35  kazda proba podbicia  konczy sie obnizeniem taktowania  do 933mhz w CPU Z

 

Plyta ASROCK AB350 Pro4  Bios Aktualny 

 

 

timingi 16 18 18 38

Edytowane przez Sundia
Link to post
Share on other sites

A jak zainstalujesz tylko 2x4 i tylko jednego producenta to działa na 3000? Typowy objaw mieszania ram. Tak nie powinno się robić, ponieważ drugorzędne timmingi lubią się gryźć. I to jeszcze na tak wybrednej platformie jak B350.

Link to post
Share on other sites

podane przez producenta opoznienia sa takie same 16-18-18 wiec nie powinno byc problemu ze zgodnoscia ale moge sprawdzic dla pewnosci 


Sprawdzilem rzeczywiscie na 2x8 weszlo na 2667MHZ za pierwszym razem Timingi jakie mi wybralo to 19-19-43-62

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Niestety ryśki musza miec odpowiedni ramki a goodramy na 99% nie sa wspierane dla tych płyt. dlatego max 2133mhz 

. niestety

 

https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350%20Pro4/index.asp#Support

 

kumpel na b450 z 3600 nie wstawały vipery 4 powyzej 2400mhz 

mam goodramy ird pro 3600 mhz i mam Vipery Steel 3733mhz i jedne i drugie ida od strzała na nominalne wartości jakie mają przez profil XMP na B450 z ryzenem 3600, Vipery nawet poszły na 3800 z synchronicznym IF .

tak ze u kolegi raczej problemem jest mieszanie kości . Może ma też jakiś stary bios i powinien zrobić jego aktualizację, a podejrzewam że jest na to duże prawdopodobieństwo .

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja mam Vipery 3200 16cl na b450 i działały od razu na takim xmp, udało mi się je ustawić na 3400 16-19-19-37-57, spróbuj może ustawić jedne na xmp i drugie jak oba wejdą na 3000 to porównaj i weź wyższe timingj z dwóch i ustaw tak dla 4 w biosie, jak nie zadziała to próbuj od wyższych wystartować, np od 18-20-20-43 jak nie zadziała to lepiej sprzedaj/ wymień żeby mieć 2x16 takie same kości, lub ewentualnie 4x8 ale takich samych

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...