Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka, posiadam zestaw głośników Logitech Z906 przy telewizorze ale kable do tylnych głośników są za krótkie i chciałbym je wymienić, pytanie jakie kable zastosować i czy mogę wymienić tylko z tych dwóch co będą najdalej czy muszę we wszystkich to robić? 

Z góry dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Jakie kable? Wystarczy, żeby były z czystej miedzi, np. wystarczy już 2x1,5mm2 lub 2x2,5mm2 jeśli możesz dorzucić parę zł. Cena to 3-4zł za mb.

 

Możesz wymienić już wszystkie, bo pewnie te fabryczne mają małe przekroje znając życie. Jeśli nie ma tragedii możesz zostawić. Różnicy zapewne nie odczujesz żadnej.

 

https://sklep.rms.pl/przewod-glosnikowy-2x-2-5mm2-miedz-99-9-czystosci-pg225

 

Link poglądowy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znając życie to kable są tam grubości mniejszej niż te od lampki nocnej. Kluczowe jest jak one są podłączone, z jednej strony do głośników a z drugiej do wzmacniacza w subie. Gdybyś autorze uraczył nas zdjęciem byłoby zdecydowanie łatwiej. Sugerując się tym: https://www.amazon.com/Original-Logitech-Speaker-Cables-Surround/dp/B0753S1BNG to kabelki są cieniutkie i pewnie dużo większej średnicy terminale nie przyjmą (a już z pewnoscią nie 2,5mm2, stawiam, że max 0,75mm2). Czuj się ostrzeżony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do tych głośników naprawdę nie ma sensu dawać czegokolwiek > 1,5mm2. Nawet nie ma pewności że taki przewód się zmieści. Te oryginalne na bank nie mają nawet 0,5mm2. Do przymiarki możesz użyć zwykłego elektrycznego 1,5mm.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP
mnie tam bardzo zadowala jakość dźwięku w tych Logitech'ach Z906 w połączeniu z Creative AE-5,

co do minusów tego zestawu to bym powiedział gorący subwoofer, czy brak jego chłodzenia, co może negatywnie wpłynąć na żywotność tej elektroniki.

 
Też myślałem o zmianie kabli, z tego czytałem na różnych forach to polecali kupno markowych np. z tych tańszych PROCABY, ale słabo jest z ich dostępnością. 
 
póki co znalazłem takie kable niemieckiej marki KLOTZ, mają dobre opinie i myślę czy nie zakupić:

i tu masz rozmiary zmierzyłem suwmiarką:
2ZBrDZz.jpg
adsXmyB.jpg

  • czyli fabryczne kable od Logitecha mają 1,0mm
  • a do gniazda maksymalnie wejdą 2,5mm
Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

 

@UP

mnie tam bardzo zadowala jakość dźwięku w tych Logitech'ach Z906 w połączeniu z Creative AE-5,

co do minusów tego zestawu to bym powiedział gorący subwoofer, czy brak jego chłodzenia, co może negatywnie wpłynąć na żywotność tej elektroniki.

 

Też myślałem o zmianie kabli, z tego czytałem na różnych forach to polecali kupno markowych np. z tych tańszych PROCABY, ale słabo jest z ich dostępnością. 

 

póki co znalazłem takie kable niemieckiej marki KLOTZ, mają dobre opinie i myślę czy nie zakupić:

i tu masz rozmiary zmierzyłem suwmiarką:

2ZBrDZz.jpg

adsXmyB.jpg

  • czyli fabryczne kable od Logitecha mają 1,0mm
  • a do gniazda maksymalnie wejdą 2,5mm

 

Będziesz wymieniał wszystkie kable do głośników? A czemu np nie te kable https://sklep.rms.pl/przewod-glosnikowy-2x-1-5mm2-miedz-99-9-czystosci-pg215 ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...