Skocz do zawartości

Ciągłe spadki FPS w CoD Warzone na i3 9100f GTX1050Ti oraz 8GB RAM DDR4, które pojawiły się z dnia na dzień.


Recommended Posts

Witam użytkowników forum.

 

Mam problem z grą Call of Duty: Warzone, mianowicie gram od dłuższego czasu i jeszcze 2 dni temu wszystko działało bez zarzutu, oczywiście nie licząc co jakiś czas spadków FPS, spowodowanych nie najmocniejszym sprzętem do tej gry, lecz mimo tego dało się grać. Gdy odpaliłem grę dzisiaj, myślałem, że coś mnie trafi. Nie zmieniałem żadnych ustawień ani w grze, ani w Nvidia Control Panel, a Warzone nagle zaczęło być niegrywalne. Jak wcześniej były dropy FPS-ów co jakiś czas to teraz są praktycznie nie ustające i nasilają się w najważniejszych momentach rozgrywki (walka, podnoszenie uzbrojenia, itp.). Czy ktoś ma podobny problem albo zna rozwiązanie tego problemu :?:

 

Ustawienia gry:

Full HD 1920x1080

Skalowanie rozdzielczości: 100

Jakość tekstur: Normalne

Anti-Aliasing: SMAA 2x

Reszta ustawień najniższe lub wyłączone

 

Specyfikacja komputera:

i3 - 9100f

GTX 1050 Ti

MSI MAG B365M Mortar

HyperX Fury  DDR4 2x4GB 2400MHz

Windows 10 Home

 

Dodam jeszcze, że gra znajduje się na dysku twardym TOSHIBA MQ01ABD100H i zmienianie ustawień graficznych (również zmniejszanie skalowania rozdzielczości) nic nie pomaga. Wszystkie sterowniki najnowsze. Temperatury nie rosną przy spadkach FPS.

 

Link to post
Share on other sites

Nie bylo przypadkiem jakis aktualizacji tego CODa albo aktualizacji Windowsa?  W innych grach jest ten sam problem ?

Daj screena  z programu CrystalDiskInfo - przyjrzymy sie parametrom SMART dysku HDD.

Link to post
Share on other sites

Nie bylo przypadkiem jakis aktualizacji tego CODa albo aktualizacji Windowsa?  W innych grach jest ten sam problem ?

Daj screena  z programu CrystalDiskInfo - przyjrzymy sie parametrom SMART dysku HDD.

107455064_666856037505121_23938413397508

Aktualizacji nie było w trakcie tych 2 dni ani Windowsa ani CoDa, w innych grach problemu nie ma

(dysk mocno używany bo miałem go jeszcze w poprzednim komputerze).

Dodając jeszcze, po uruchomieniu w pierwszej rozgrywce spadki były nieznośne w drugiej było ich trochę mniej jednak potwornie nasilały się przy spotkaniu drugiego gracza oraz gra co jakiś czas pokazuje, że wraz ze spadkiem FPS-ów wzrasta PING, lecz wydaje mi się to być błędem, ponieważ nie odczuwam w grze spowolnień związanych z takowym wyższym pingiem, a także moje połączenie internetowe jest na kablu i jest stabilne.

Podaj markę i moc swojego zasilacza. Pokaż też screen z HWMonitora bądź HWInfo64 po ok 15 min gry.

107088290_648348855764175_31757324910671

107105399_3053812164654889_8538596619821

Zasilacz to bequiet! PURE POWER 600W

Screeny po około 15 minutach gry z grą nadal odpaloną w tle.

Link to post
Share on other sites

Masz na dysku dokladnie 1232 realokowane sektory + proby realokacji tych sektorow wiec to on moze byc problemem tych spadkow fps.

Dla pewnosci zrob jeszcze w HDTune "Error scan" koniecznie z ODZNACZONĄ opcją "Quick scan" - moze to troche potrwac.

Link to post
Share on other sites

Masz na dysku dokladnie 1232 realokowane sektory + proby realokacji tych sektorow wiec to on moze byc problemem tych spadkow fps.

Dla pewnosci zrob jeszcze w HDTune "Error scan" koniecznie z ODZNACZONĄ opcją "Quick scan" - moze to troche potrwac.

Dobra zaraz zrobię ten skan, a wiesz może jak rozwiązać problem tych realokowanych sektorów ?

Link to post
Share on other sites

Jest taki program MHDD ktorym sie robi zerowanie + remap (usuwa wszystkie dane z dysku) i  ktory moze pomoc naprawic te realokowane sektory ale tylko wtedy gdy sa to bledy logiczne a nie fizyczne.Moim zdaniem taka operacja ma sens gdy tych realokowanych sektorow jest stosunkowo niewiele a nie ponad 1000.

Widze ze posiadasz jeszcze jeden dysk SSd Patriot ktory jest zapelniony w 87% wedlug tego co pokazuje HWMonitor.

Z tymi tanszymi dyskami SSD niestety jest tak ze zwalniaja po zapelnieniu 50% wiec to moze tez miec jakis wplyw na te przyciecia.

Link to post
Share on other sites

Jest taki program MHDD ktorym sie robi zerowanie + remap (usuwa wszystkie dane z dysku) i  ktory moze pomoc naprawic te realokowane sektory ale tylko wtedy gdy sa to bledy logiczne a nie fizyczne.Moim zdaniem taka operacja ma sens gdy tych realokowanych sektorow jest stosunkowo niewiele a nie ponad 1000.

Widze ze posiadasz jeszcze jeden dysk SSd Patriot ktory jest zapelniony w 87% wedlug tego co pokazuje HWMonitor.

Z tymi tanszymi dyskami SSD niestety jest tak ze zwalniaja po zapelnieniu 50% wiec to moze tez miec jakis wplyw na te przyciecia.

Rozumiem a co do tego SSD to zakupiłem go głównie po to, aby Windows włączał się szybciej, bo ten HDD mnie już męczył jak musiałem czekać kilka minut na spokojne uruchomienie się wszystkiego, więc na nim jest Windows kilka programów, głównie do obsługi peryferii, przeglądarka i GTA V, a całego CoDa mam na HDD 

Najlepszym rozwiązaniem problemu relokowanych sektorów jest kupno nowego dysku.

Rozumiem, niestety budżet na to niezbyt pozwala w aktualnej chwili, ale będzie to jeden z pierwszych "upgrade-ów", który mam zamiar zrobić.

Link to post
Share on other sites

To zrob najpierw ten "Error scan" W HDTune z ODZNACZONĄ opcją  "Quick scan"  zeby wiedziec na czym sie stoi.

Jak skan W HDTune potwierdzi to co mowi SMART w CrystalDiskInfo to czeka Cie zakup nowego dysku bo raczej nic w tej materii nie zrobisz - tych realokowanych sektorow jest po prostu za duzo.

Potem mozesz zwolnic miejsce z tego SSD - odinstalowac troche programow , ewentualnie tego GTA i zobaczysz czy cos sie poprawi.

Link to post
Share on other sites

To zrob najpierw ten "Error scan" W HDTune z ODZNACZONĄ opcją  "Quick scan"  zeby wiedziec na czym sie stoi.

Jak skan W HDTune potwierdzi to co mowi SMART w CrystalDiskInfo to czeka Cie zakup nowego dysku bo raczej nic w tej materii nie zrobisz - tych realokowanych sektorow jest po prostu za duzo.

Potem mozesz zwolnic miejsce z tego SSD - odinstalowac troche programow , ewentualnie tego GTA i zobaczysz czy cos sie poprawi.

W trakcie jak robi się skan HDD zrobiłem test SSD 

107098818_560759907948424_69290610189207

Czy to już bardzo słaby wynik ?

Dysk "fabrycznie" ma odczyt: 555 mb/s zapis: 500mb/s

Kolega wyzej dobrze pisze - jak masz na tym HDD jakies wazne dane to skopiuj je na inny nosnik (chyba ze masz tam tylko samego CODa zainstalowanego).

Na razie nic bardzo ważnego tam nie trzymam, bo oprócz CoDa to CSa, MC no i te programy, co teraz zainstalowałem do mierzenia i sprawdzania, ale jak najszybciej wyposażę się w nowy dysk HDD

Link to post
Share on other sites

Zapis troche zanizony ale tragedii nie ma - ale to tak jak pisalem wczesniej ze tansze dyski po zapelnieniu zwalniaja.

Ok dzięki za odpowiedź, dam znać jak skończy robić skan HDD.

To zrob najpierw ten "Error scan" W HDTune z ODZNACZONĄ opcją  "Quick scan"  zeby wiedziec na czym sie stoi.

Jak skan W HDTune potwierdzi to co mowi SMART w CrystalDiskInfo to czeka Cie zakup nowego dysku bo raczej nic w tej materii nie zrobisz - tych realokowanych sektorow jest po prostu za duzo.

Potem mozesz zwolnic miejsce z tego SSD - odinstalowac troche programow , ewentualnie tego GTA i zobaczysz czy cos sie poprawi.

HD Tune pokazał, że wszystko jest Ok

107239326_201518927861856_15078313373932

Link to post
Share on other sites

Jednym slowem troche dziwne te wyniki.A co pokazuje HDTune jesli chodzi o sama tabelke parametrow SMART ?

Jedyne co mozesz jeszcze zrobic to przetestowac dysk przy uruchomieniu  systemu z poziomu dosa programem MHDD.

Link to post
Share on other sites

Jednym slowem troche dziwne te wyniki.A co pokazuje HDTune jesli chodzi o sama tabelke parametrow SMART ?

Jedyne co mozesz jeszcze zrobic to przetestowac dysk przy uruchomieniu  systemu z poziomu dosa programem MHDD.

Też pokazuje relokowane sektory

107397566_603627580259407_53809180492736

A może te spadki to jednak przez coś innego niż dysk ?

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisalem wyzej mozesz jeszcze sie pobawic tym MHDD (w sieci masz poradniki jak go uruchomic), ewentualnie zrobic jeszcze raz "Error scan" najnowsza wersja HDTune Pro ktora dziala chyba 14 dni jako free trial.

Nie mam juz pomyslow od czego sa te spadki - moze ktos inny cos wymysli :)

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisalem wyzej mozesz jeszcze sie pobawic tym MHDD (w sieci masz poradniki jak go uruchomic), ewentualnie zrobic jeszcze raz "Error scan" najnowsza wersja HDTune Pro ktora dziala chyba 14 dni jako free trial.

Nie mam juz pomyslow od czego sa te spadki - moze ktos inny cos wymysli :)

Dobra i tak dzięki za poświęcony czas, żeby mi pomóc  :)

Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie wiem co może być przyczyną tych spadków, może to jest problem samej gry i tego co robią z nią wydawcy a nie mojego sprzętu, ponieważ cały czas gdy występują spadki gra wyświetla ikony sygnalizujące słabe połączenie, utraty pakietów i gubienie się łącza, jednak nawet kiedy robię w trakcie gry test łącza na SpeedTest wyświetla mi najwyższe możliwe wartości, nie ma spadków szybkości łącza. Teraz jest to nierozłączne zawsze wyświetla skok opóźnienia, wcześniej wspomniane ikonki i występuje ostry spadek FPS i tak cały czas.

107117675_1148339568881122_8231041490581

Link to post
Share on other sites

no cóż zrobić słąby masz komp do tej gry. Ta gra potrafi pociągnąc 7-8gb ram. procek masz tak na średnie ustawienia. a karta to wiadomo że to już dziadek. 40klatek średnio na tej karcie ale z dobrym prockiem.  :). no ale mniejsza o to. Nowy dysk może dać rade. sprawdz też czy np masz ciągle dobry ping 

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Aktualizacje w CODzie wychodzą co najmniej jedna dziennie. Są to jakieś drobne poprawki i listy gier.

 

Rwanie łącza jest powiązane ze spadkami. Masz bardzo słabego kompa pod ta grę. Spróbuj uruchomić gre na najniższych ustawieniach graficznych. 

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...