Skocz do zawartości

Recommended Posts

Stworzyłem sobie zestaw z karty graficznej geforce gtx 760, zasilacza 400W, adaptera exp gdc v8 i wszystko podłączyłem do laptopa lenovo yoga 520. Karta graficzna jest wpięta w miejsce karty sieciowej. Problem polega na tym, że po załadowaniu systemu karta natychmiast się wyłącza. Sytuacja wygląda następująco. Naciskam przycisk zasilania na laptopie. Ładuje się bios, karta pracuje, na adapterze jest kolor zielony, zasilacz też pracuje. Kiedy dochodzi do momentu kiedy pojawia mi sie pulpit na laptopie, to karta natychmiast się wyłącza, razem z adapterem i zasilaczem. Laptop sie zawiesza i wyświetla się bluescreen z napisem DPC_WATCHDOG_VIOLATION. Po automatycznym resecie, jak już się włączy po bluescreenie odpala się bez karty graficznej i wszystko działa. Po restarcie manualnym karta się załącza i pracuje, ale natychmiast po załadowaniu biosu się wyłącza a laptop już działa bez bluescreena.

Dodam też, że grafika ma dwa złącza zasilające, jedno 6 pinowe drugie 8 pinowe. Kiedy odpale karte na jednym 6 pinowym to problemu nie ma. Komputer wykrywa prawidłowo karte, jednak w menedżerze urządzeń pokazuje się błąd 43.

Link to post
Share on other sites

Chyba gorzej wybrać nie mogłeś, te zasilacze mają niejeden komputer na sumieniu, dają niestabilne napięcie do podzespołów i je uszkadzają. Szczególnie karta graficzna jest na to czuła.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wymieniłem zasilacz na bequiet system power 9 400W. Problem z bluescreenem minął ale pojawił się kolejny. Komputer się zawiesza. Przy wielu czynnościach na raz lub jednej wymagającej, najczęściej zwykle pobieranie plików potrafi zawiesić cały system. Zawieszenie wyglada tak, ze obraz zamarza. Nie da się nic zrobić totalnie, komputer nie reaguje. Dopiero po dłuższym czasie, (około 5 minut) się odwiesza i działa normalne aż do momentu kolejnego zawieszenia. Używam zewnetrznego monitora. Czasami potrafi się zawiesić kiedy nic na nim nie robię a wyświetla mi się pulpit. Nie miałem takiego problemu nigdy. 8gb ramu na pokładzie wiec mysle ze to nie wina pamięci.

Link to post
Share on other sites

Cóż, możliwe, że ten Feel uszkodził Ci grafę, zwłaszcza, że od początku miałeś problemy. Masz możliwość podmiany grafy na inną? Jeżeli będą problemy z inną to mogło się dostać tej podstawce eGPU a jeżeli nie to twojej grafie.

Link to post
Share on other sites

https://a.aliexpress.com/_BSURIR Z tej aukcji zamówiłem, model z tego co podają to PCI-E EXP GDC External v8.0

Zauważyłem, ze problem z zawieszeniem systemu mam wtedy kiedy korzystam z internetu. bez połączenia internetowego system wyglada na stabilny. Kiedy podłączam laptop do internetu, przez wifi na USB albo przejściówkę z USB typu c na ethernet dostaje zawieszenia co chwile. Karta graficzna jest wpięta w port gdzie wcześniej była karta sieciowa.

Link to post
Share on other sites

Na szczęście nic w laptopie się nie stało. Sprawdziłem bez podłączenia zewnętrznej karty i wszystko działa bez zarzutu. Czy jest to możliwe ze laptop kiedy korzysta z internetu może mylić gniazdo? Mam na myśli ze w systemie domyślnie źródło internetu czyli ta karta sieciowa była wpięta w miejsce gdzie jest teraz karta graficzna i mimo zmian dalej system uważa ze moja karta graficzna może być „źródłem internetu” i przez to się zawiesza? Nie znam się na tym za bardzo bo dla mnie to dziwne ze eGPU działa jak nie używam internetu. Może gdzieś w menedzerze urządzeń trzeba pogrzebać?

Edytowane przez Felicjanov
Link to post
Share on other sites

Wymieniłem kartę graficzną i wszystko działa tak jak powinno. Rzeczywiście ten feel mi uszkodził tego gtxa 760. I jeszcze moje pytanie z ciekawości, czy opłaca się oddać do naprawy uszkodzoną kartę? Nie kosztowała dużo i czy cena ewentualnej naprawy będzie opłacalna? o ile da się naprawić

Link to post
Share on other sites

biorąc pod uwagę ceny używek.... to jakikolwiek serwis tej karty będzie nieopłacalny, chyba że tylko poszedł jakiś bezpiecznik na pcb.

 

Przydałaby się jakaś akcja społeczna w stylu "wygrzebałeś starego feela I lub II z szafy? zutylizuj go już dziś!"  :P  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...