Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Nowa Klawiatura bez limitu.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rustycamper

Rustycamper
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 09:39

Siemka, szukam dla siebie nowej klawiatury, bo z moją pomocą razer blackwidow chroma powoli umiera. Stricte do grania, ew. żeby nie przeszkadzała w codziennym pisaniu.
Gry:
-MOBA
-FPS
-Single
Cena:
- cena nie ma limitu, ale chciałbym poznać zalety i wady najlepiej od użytkowników danej klawy. Dziękuję za komentarze "czytałem o tym/kolega ma". 
Termin:
- mniej więcej do końca miesiąca jeśli coś ciekawego ma wyjść, bądź ceny spaść.

Dodatkowy warunek:

- Polski sklep, wiem że jest dużo ciekawych firm ala Ducky czy Leopold, ale nie są sensownie dostępne w PL. 
W razie pytań, z chęcią odpowiem i liczę na waszą pomoc.

• 0

#2 PabloSanto

PabloSanto
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 12:19

Plecam taką. Wymienne switche - można wymienić a wybór na rynku jest ogromny. Układ klawiszy jest standardowy - nie ma problemu przy ew. zmianie keycapsów. Ma Ładane podświetlenie. 2 gniazda usb-c - jedno się podłącza do drugiego można coś podpiąć. Solidna konstrukcja.

https://drop.com/buy...anical-keyboard

Użytkownik PabloSanto edytował ten post 06 lipiec 2020 - 12:19

• 0

#3 Leminairre

Leminairre
  • Idest Melancholia

• 1576 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 13:41

Drop CTRL, to parter cenowy klawiatur "customowych", które dyskredytują jakością niemalże każdą klawiaturę fabrykowaną seryjnie.

Przeciętne "keycapsy", będące najprawdopodobniej gotowym "kitem" licencji ODM, jak i nierzadko skrzeczące stabilizatory, które wymagają przesmarowania.

"Hot-swap" wspiera wyłącznie przełączniki "plate-mount" - wszelakie konstrukcje Gaterona, oraz produkowane przez niego przełączniki Zealios, wymuszają dodatkową obróbkę - usunięcie niepotrzebnych kontaktów.

Nie jest to górnolotna propozycja w kategorii jakości, a nietrafne dla kogoś "ficzery", powodują zupełna utratę zainteresowania tym modelem.

Przede wszystkim, ustało na "pre-orderze", który przedrzeć musi się przez ocean, a więc finalnie kwota może przybrać, co przy możliwości zakupu klawiatur Leopold z EU, jest wyjątkowo nieatrakcyjne.

Przede, przede, przede wszystkim - brak dostępności w kraju.

@Rustycamper

Dlaczego stronisz od zakupów pozakrajowych?

Klawiatury głównego nurtu, prezentują fatalny stosunek ceny do jakości, jak i niezadowalające wykonanie.

• 0

Recenzje i tematyka peryferii: test-gear.pl

Ekspert działu:  Klawiatury, myszki i kontrolery

WMO 1.1A [PMW3360]

#4 Rustycamper

Rustycamper
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 12 postów

Napisano 06 lipiec 2020 - 17:57

Dzięki, za odpowiedzi. Muszę dodać, że zależy mi też żeby była pełnowymiarowa:) Stronię od nich przez sprawy dostawy i ew. gwarancji. Wolę mieć sklep pod nosem w razie czego. Nie zależy mi na wymiennych switchach, a na ich szybkości i dokładności. Miło byłby mieć też port USB. 

Użytkownik Rustycamper edytował ten post 06 lipiec 2020 - 17:58

• 0

#5 Leminairre

Leminairre
  • Idest Melancholia

• 1576 postów

Napisano 12 lipiec 2020 - 21:44

Możliwości jest doprawdy niewiele, nie wybrałbym żadnej klawiatury dostępnej w krajowych sklepach.

Pod przymusem, przystać mogę na zalecenie K70 MK.2 SE - Cherry MX Speed, opis.

Otrzymujesz wyczekiwane tworzywo PBT dla klawiszy, czcionka została wykonana w procesie "double-shot" - wtłoczona w klawisz, nieścieralna.

PBT jest niewrażliwe na wiele czynników, w tym na promieniowanie UV, co w przypadku koloru białego, jest remedium na paskudne żółknięcie, które jest nieodłączną wadą tworzywa ABS.

Wszelakie klawiatury z rodzimego rynku, posiadają zestawy klawiszy wykonany z sensytywnego tworzywa ABS - podstawowy zarzut recenzentów oraz pasjonatów, PBT występuje już w klawiaturach za ~70 dolarów.

"Keycapsy" z PBT versus ABS.

Stabilizatory na wzór Cherry zalecałbym przesmarować, zapewnią płynną pracę.

Diody SMD, ze względu na otwarty "float-design", rozlewają barwę tworząc nieprzyjemny "bleeding", jednakże dla fanów RGB, nie jest to żadna wada.

Problematyczna jest wymiana "keycapsów", która jest zmorą klawiatur Corsaira - niestandardowy, dolny rząd klawiszy, ogranicza wybór zastępczego zestawu, których wraz z rozrostem społeczności, powstało cholernie dużo, zaleta PBT - żywotność, w takiej sytuacji jest kluczowa.

Przyznać muszę, iż design jest fenomenalny, jedna z najładniejszych klawiatur dostępnych od ręki.

• 0

Recenzje i tematyka peryferii: test-gear.pl

Ekspert działu:  Klawiatury, myszki i kontrolery

WMO 1.1A [PMW3360]

#6 amiczi

amiczi
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 22 sierpień 2020 - 13:57

Ja szukałem podświetlanej i polecili mi ta Thor THOR 420 RGB konkret dla gracza. Zadowolony jestem z wyboru. Az 22 tryby podświetlania, aluminiowa solidna obudowa, Wybór dobry

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych