Skocz do zawartości

Nowa karta i takie coś !!!?


Recommended Posts

Witam wszystkich zainteresowanych moim małym problemem. Mianowicie chodzi o kartę MSI Armor GTX 1660Ti. Karta ma niecały rok, nigdy jej nie podkręcałem ani nic z tych rzeczy. Sporadycznie ta sytuacja ma miejsce gdy uruchamiam komputer z win10 64bit  po uruchomieniu systemu na ekranie nie ma normalnego pulpitu tylko pionowe pomarańczowo białe pasy. Sprawę zawsze rozwiązuje naciśnięcie przycisku power w obudowie i wszystko działa jak trzeba. Dodam że innych problemów z kartą nie mam, działa wzorowo. Może ktoś z was spotkał się z podobnym przypadkiem i wie co jest z kartą. Wykluczam wadę monitora ( na różnych występuje ta sama przypadłość ). Kable HDMI czy DP też przerabiałem. Gwarancji na grafę mam jeszcze sporo ale postanowiłem Was o to zapytać.

 

https://imgur.com/hK3ADFl

Link to post
Share on other sites

Zasilacze dwa SP 500 Vero L2 I SP Elementum E2 550 obydwa nowe i sprawne ( posiadam 2 podobne komputery i wiem że to nie wina zasilaczy czy płyt głównych ). Co do sterowników to aktualizuję je na bieżąco, a powrotu do starych to raczej nie ma sensu. A co z tymi stanami oszczędzania energii da się temu jakoś zaradzić ?

Link to post
Share on other sites

Jak się nie boisz to możesz bios wgrać z innej karty, lub może jest jakiś nowszy do Twojej.

 

Tutaj lista

https://www.techpowerup.com/vgabios/

 

Najlepiej wgrywać biosy od tych samych producentów i z tym samym PCB (np. ten sam rozstaw wejść). Dla przykładu możesz sobie sprawdzić bios od Ventus albo Gaming.

 

Tyle, że traci się gwarancję gdyby oni do tego doszli, a i czasem wgrywanie biosu się nie udaje, choć mi się nie zdarzyło. Z 30 razy bios zmieniałem i było ok, byle windows był stabilny, żadnych programów zakłócających w tle.

Link to post
Share on other sites

Mam Msi 1070 i jakiś czas temu, ok.2 lata było coś podobnego. Nie takie paski, tylko jakieś dziwne artefakty. Sterowniki były nowe na ten czas. Po wgraniu sterowników sporo starszych (z czasu ukazania się karty na rynku) problem minął. Jakiś czas później wyszła jakaś aktualizacja win10, która podobno likwidowała takie problemy z grafiką. Teraz, jadąc na nowych sterownikach długo nie było problemu, ale raz się pojawił. Odpinam zasilanie od karty, podpinam i po problemie...

Link to post
Share on other sites

Jak ci się chce bawić w reklamacje, to możesz przyjanuszować, może nie będą mieli na stanie Ti (bo obecnie ta karta słabo wyceniona jest i kiepsko schodzi) i wyrwiesz coś odrobinę lepszego. A jak nie chcesz być Januszem i się bawić w takie pierdoły to olej temat, może jak radzi jarrino problem rozwiąże jakaś aktualizacja windy lub sterów do grafiki.

Link to post
Share on other sites

@up: Januszem w kontekście zwrotu karty z nadzieją, że z powodu braku identycznego modelu na stanie sklep zaproponuje coś odrobinę lepszego, nie sugeruję, że zwrot wadliwego towaru to "januszowanie", także spokojnie janek, weź tabletki i się połóż.

Link to post
Share on other sites

Ok jarrino zrobię co napisałeś przy najbliższym zepsutym ekranie. To wyjaśni czy nie wina kabli będzie. A dodatkowo co zauważyłem coś dziwnego zaczeło się robić z wiatrakami na karcie. W spoczynku albo mało wymagających grach ( lub włączonej synchronizacji klatek ) karta nawet nie uruchamiała wiatraków temperatury były poniżej 60 stopni. Teraz temperatury są identyczne jak wcześniej ale wiatraki non stop pracują. Ehh poczekam na nową kartę którą kiedyś kupię a ta poleci na serwis :)

Link to post
Share on other sites

akurat ta karta dopiero chyba od 60 stopni wącza wentylatory. posprawdzaj wszystkie kable z monitora i karty graf ktore ida do monitora. jesli dzieje sie to sporadycznie i od razu niknie to moze cos z kablami i monitorem. zrob test w furmark asus rog edition i tam pokaze ci ile masz artefaktów

Link to post
Share on other sites

A co do temperatur zauważyłem że MSI Afterburner pokazuje faktycznie pona 60 stopni ale co zabawniejsze karta działa na pełnych obrotach zegarów GPU bez zbijania jak było wcześniej do minimum. No chyba coraz bardziej jestem pewien że karta zaczyna wariować :D


Asus Furmark zaliczony ale żadnych artefaktów nie ma i nigdy w grach ich nie miałem.

Link to post
Share on other sites

Stery odinstalowalem przez DDU pomogło na chwilę, teraz nadal jest jak było karta nie zbija zegarów. Co do temperatury karty przy pulpicie bez żadnego obciążenia jest jaką podaje MSIAB to 70 :( Wentyle dla ciszy i spokoju ustawiłem samemu na minimalne obroty. Ale zaraz to wycofam i sprawdzę czy spadną temperatury.

 

Może to coś wyjaśni

https://imgur.com/pv8JPqy

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...