Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,


poszukuje komptuera przenośnego (rozmiar bez znaczenia, stacjonarnie mam drugi monitor 24 cale).


Uruchamiany na nim będzie Tia Portal V16, PLCSIM, oraz FactoryIO


 


Podczas uruchamiania tych programów na moim komputerze generuje się pokaz slajdów, a chciałbym, żeby praca na komptuerze nie była mordownią ;)


 


Laptop jaki obecnie posiadam to HP 8470p z Core i7 3520qm oraz 8gb pamięci ram.


Szukam laptopa w dobrej korelacji cena/jakość, budżetu nie mam określonego, ale wolałbym jak najtańszym kosztem to zrobić. Sprzęt może być używany. Może ten mój komputer warto jakoś upgradeować?


 


Polecicie coś? ;) 


 


Budżet powiedzmy do około 3 - 3.5 tysięcy.


 


Jeśli chodzi o te programy w których pracuje - wymagany jest dobry procesor i minimum 16gb ram.


 


Karta graficzna dla mnie bez róznicy. Fajnie jeszcze jakby laptop nie chodził jak odrzutowiec ;) 


Link to post
Share on other sites

To może taki Vivobook? https://www.x-kom.pl/p/575017-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s15-m533ia-r7-4700u-16gb-512-w10.html jest na nowym ryzenie 8 rdzeni / 8 wątków, 16 gb ramu i oczywiście dysk ssd. W tej cenie nie znajdzie sie nic mocniejszego ;) dodatkowo masz zintegrowany układ GPU, więc nie będzie dodatkowego źródła ciepła. 

Link to post
Share on other sites

Ale czego się obawiasz? Jak chcesz laptopa z desktopowym CPU to szukaj w "gamingowych", tyle że cena będzie znacznie wyższa. Te Ryzeny to naprawdę szybkie procesory i bez problemu powinny obsłużyć soft, którego używasz. W sumie to nie wiem dlaczego na obecnym i7 z 8GB nie jest dobrze - zwykły dysk HDD, problemy z chłodzeniem/throttling, brak RAM/swapping, czy słabo zoptymalizowane oprogramowanie? Trochę dłubałem w automatyce (ale raczej niskopoziomowo - C/Assembler) i soft (nawet do symulacji) nie miał jakichś kosmicznych wymagań, ruszyłby nawet na pralce ;) OK, to było dawno i trochę mogło się zmienić, ale chyba nie aż tak.

Link to post
Share on other sites

Ale ten 3520qm to właśnie 2 rdzenie/4 wątki. W sumie faktycznie, człowiek się przyzwyczaił, że i7 to potęga, a tu lipa. O ile soft wykorzysta wielowątkowość to ten polecany wyżej vivobook z ośmioma gołymi rdzeniami będzie rakietą w porównaniu z tym co masz teraz.

Link to post
Share on other sites

Ale ten 3520qm to właśnie 2 rdzenie/4 wątki. W sumie faktycznie, człowiek się przyzwyczaił, że i7 to potęga, a tu lipa. O ile soft wykorzysta wielowątkowość to ten polecany wyżej vivobook z ośmioma gołymi rdzeniami będzie rakietą w porównaniu z tym co masz teraz.

 

 

A proszę powiedz mi czy lepszym rozwiązaniem od tego Vivobooka będzie ten laptop:

 

 

https://allegro.pl/oferta/hp-zbook-g3-i7-6820hq-16-256-fhd-ips-m1000m-gw-fv-9189088368

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...