Skocz do zawartości

Restarty komputera podczas grania i nie tylko


Recommended Posts

Witam

 

Zakupiłem ostatnio nową płytę główną oraz procesor, gdy już wszystko zamontowałem chciałem przetestować nowy procesor w grach ale nastąpił restart :(

Mój problem polega na tym że komputer resetuje się podczas grania w różne gry

gdy robie test POWER SUPPLY w OCCT komputer też się resetuje :/

myślałem że jest to wina zasilacza więc kupiłem nowy ale problem nadal występuje

 

Moje podzespoły:

karta graficzna: Nvidia Geforce GT 1030

procesor: Intel I3-9100F ( nowy )

płyta główna: Msi H310M PRO-M2 PLUS ( nowa )

zasilacz: SilentiumPC Vero L3 600W  ( nowy )

 

 

Więcej chyba nie ma co pisać dodam jeszcze że procesor oraz karta graficzna przechodzi test w OCCT

lecz resetuje się przy tescie POWER SUPPLY

w czym może być problem? licze na pomoc! :)

Link to post
Share on other sites

Nie pytam czy podpiołeś zasilanie bo ta karta nie potrzebuje dodatkowego zasilania.

 

Pytanie czy napewno wsadziłeś w złącze pci 3.0 x 16 ???

 

Może wsadziłeś z zwykłe pci to karta nie dostaje prawidłowego zasilania ze złącza.

 

Jeśli jednak wsadziłeś w prawidłowe pci to prawdopodobnie karta jest uszkodzona.

Link to post
Share on other sites

Pamięci mam stare DDR4 1x8gb też działają. A więc myślę że coś jest nie tak z płytą, albo może system? w dzienniku zdarzeń widnieje 

błąd krytyczny: Kernel-Power

System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.

Link to post
Share on other sites

Nie, system ten sam

poprzedni zasilacz: Modecom FEEL 2 400W

No to już wiemy co mu dolega, po pierwsze po zmianie płyty głównej trzeba koniecznie postawić system na nowo. A Modecom Feel to seryjny zabójca kompów. Prawdopodobnie uszkodził Ci, któryś z podzespołów dając niestabilne napięcie, całkiem możliwe, że dostało się i grafie i wydajniejszemu prockowi. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...