Skocz do zawartości

Radeon RX 480 - monitor na Standby


Recommended Posts

Witajcie!

 

Zamontowałem jak w opisie kartę XFX RX 480 RS 8GB na płytę Asusa F2A55-M. Wyłączyłem zintegorwaną grafikę w Biosie. uruchomiłem komputer i zainstalowałem sterowniki ze strony AMD

 

(https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-400-series/radeon-rx-400-series/radeon-rx-480).

 

Podczas instalacji monitor przeszedł w Standby (komputer dalej chdził).

Reset... na monitorze widać logo powitalne, później pokazuje się znaczek W10 i... Standup!

 

Wszedłem w tryb awaryjny, preinstalowałem sterowniki... dalej to samo.

Sprawdzałem poprawność zainstalowanych sterowników... dalej to samo.

Odinstalowałem sterowniki za pomocą programu Display Driver Uninstaller zainstalowałem ponownie i dalej Standup.

W końcu preinstalowałem W10 z formatem dysku... podczas instalacji windowsa znowu Standup monitora (a komputer działa normalnie).

 

co może być? jakieś pomysły?

 

Sprzęt:

System W10
Płyta Asus F2A55-M/M11BB/DB_MB
Procesor AMD A10-6700 APU z Radeon HD8670D
Ram 64GB DDR3

 

Edytowane przez spich
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze wróć do ustawień standardowych biosu. Nie wyłączaj żadnej integry. Ona sam się wyłączy po wykryciu karty w PCIe.

dobra

albo zasilacz ciut przy słaby

jest nadwyżka mocy w stosunku do zalecanego z 550 na 800

gpu uszkodzone

ale na biosie chodzi... jak mogę to sprawdzić? na karcie blisko gniazda zasilania jest "przełącznik" do czego służy?

Link to post
Share on other sites

Raczej padnięta karta, miałem już doczynienia z identycznym przypadkiem w Radeonie, karta działała dopóki nie zainstalowało się sterowników, całe szczęście była jeszcze na gwarancji i naprawili. Jeżeli kupiłeś używaną może sprzedawca w pośpiechu zmienił bios z pokoparkowego na błędny bios do wersji z inną pamięcią. Spróbuj jeszcze przełączyć na drugi bios jak koledzy radzą ew wgraj nowy, sprawdź po numerze seryjnym jaka to wersja i jakiej firmy masz pamięci w tej karcie i ściągnij odpowiedni z TechPowerUp.

Edytowane przez RBX100
Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem W7. Karta chodzi na jakiś sterownikach W7. Umiem zwiększyć rozdzielczość radość nie ma końca, ale...

Instaluje Adrenalinę i 2x mam komunikat System nie może zweryfikować wydawcy tego oprogramowania

Klikam mimo to

 

Instalacji idzie dalej, ale pod koniec..

 

Error 1603 instalacja napotkała ogólny błąd i nie można jej kontynuować

 

Po restarcie znów wchodzi w standby :/

Edytowane przez spich
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...