Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, mam pytanie. Planuję kupić nowy procesor do mojego komputera, gdyż zauważam że mój obecny procesor bardzo ogranicza kartę graficzną. Czy moglibyście mi podpowiedzieć jaki procesor byłby odpowiedni do mojego zestawu, tak żeby nie bottleneck'ował za bardzo karty graficznej? 


Mój zestaw:


Cpu: AMD A8-9600


Gpu: Msi GTX 1050ti 4gb OC 


Płyta główna: Asrock A320M-HDV


Ram: Patriot Viper 3000mhz 2x8gb 


Zasilacz Akyga 500W


Link to post
Share on other sites

Cześć, mam pytanie. Planuję kupić nowy procesor do mojego komputera, gdyż zauważam że mój obecny procesor bardzo ogranicza kartę graficzną. Czy moglibyście mi podpowiedzieć jaki procesor byłby odpowiedni do mojego zestawu, tak żeby nie bottleneck'ował za bardzo karty graficznej? 

Mój zestaw:

Cpu: AMD A8-9600

Gpu: Msi GTX 1050ti 4gb OC 

Płyta główna: Asrock A320M-HDV

Ram: Patriot Viper 3000mhz 2x8gb 

Zasilacz Akyga 500W

Naczytałeś sie w internetach o jakichś bottleneckach.

Kup chłopie coś porządnego a nie pod tego szrota jakim jest gtx_1050

Kupowanie CPU pod GPU jest słabe.

Jeszcze żeby to jakieś mocne GPU było to OK.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz pograć w zadowalającej ilości klatek na sekundę to wymiana procesora na lepszy.Nic ci nie da takiego kopa do fps,jak właśnie procek.

Kwestia ile chcesz na to przeznaczyć,wraz z zmianą zasilacza.Już ci z góry mówię że stara płyta główna i procesor do sprzedania,bądź na półkę.Nic tam lepszego już nie wsadzisz,musisz postawić na nową platformę.

Pamięć RAM się przyda,dobre taktowanie oraz pojemność.Idealnie się sprawdzi z procesorem Ryzen.

Link to post
Share on other sites

jak chcesz coś mocniejszego tam wsadzić, najpierw wymiana zasilacza, aczkolwiek to Twoja kasa ...

 

jako procka to:  ryzy 3 1200 lub trochę mocniejszy ryzy 5 1400 - ten czy ten będzie wystarczający (nie będzie się aż tak bardzo nudził przy tej grafice)

 

a przed wymianą procka zaktualizuj bios 

 

ps

nie podałeś jaki monitor ( a to ważne) i w co (jeśli?) grasz - to troszkę też istotne :)

Link to post
Share on other sites

Procesory Ryzen pierwszej generacji? Jak brać to wersję z dopiskiem af,czyli generacja 2.

R5 1400 jak i R3 1200 będą w złych cenach i nie warto ich brać.. Są nowsze i tańsze procesory Ryzen niż te.Chyba że budżet bardzo,ale to bardzo kapryśny to może,może ta pierwsza generacja.

Link to post
Share on other sites

Cześć. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Macie rację, że mój zasilacz to syf. Chyba zamówię IBox Cube 2 500W, i zamontuję go zanim Akyga cokolwiek spali. Jeśli chodzi o mój budżet w kwestii procesora byłoby to około 700zł. 


Czy Ryzen 5 1600 af nadawałby się do zestawu?

Edytowane przez Firek
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki. A co z zasilaczem? Czy iBox Cube 2 500W jest w porządku, i nie muszę się martwić że wybuchnie jak Akyga? Czy lepiej zainwestować w Silentium PC Elementum E2?

Edytowane przez Firek
Link to post
Share on other sites

Ibox nie lepszy :D Nie kupuj takich jednostek,gdyż szkoda pieniędzy na taki sprzęt krzak.Jaki masz budżet na zasilacz? SilentiumPC,a Akyga/IBox to różnica kolosalna.Popatrz sobie na czarną listę,masz tam listę marek,na które warto uważać,oczywiście nie każda marka zasilaczy na tej liście jest zła,kwestia niedoskonałości tejże listy :/ 

Tak Ryzen 5 1600af się nada i jest to najlepszy wybór w swej cenie.Kwestia jaki masz budżet na całą modernizację sprzętu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...