Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam 2 komputery z tą płytą i w obu jest dokładnie ten sam problem. Prędkość internetu na wi-fi jest słaba i co jakiś czas traci internet.

 

Jeśli chodzi o prędkość to w testach pokazuje mi od 7 do 25 Mb/s podczas gdy telefony czy tablet pokazują na tych samych testach około 150 Mb/s. Raczej nie jest to sprawka internetu bo tv idzie na 4k bez przycinki (netflix). Co do utraty internetu to, co jakiś czas wszystko staje (przez chwilę jeszcze pokazuje zasięg sieci ale jej nie ma) dopiero rozłączenie i ponowne połączenie rozwiązuje problem (na jakiś czas).

 

Próbowałem już nowych sterowników, aktualizacji BIOS, restartu jakiś ustawień związanych IP (porada od pomocy windows).

 

Gdy pada sieć i wcisnę rozwiązywanie problemów po chwili jest wszystko ok ale komunikat jest:

 

Znalezione problemy

Brama domyślna jest niedostępna                         naprawiono

 

Myślę że to kwestia jakiś ustawień ale co, gdzie?

Proszę pomocy.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że to może na początek głupia porada, ale spróbuj wbić PC na sztywno jakiś dalszy adres IP z puli. Miałem taki problem przy MSI B250 Mortar, że podczas podbierania adresu IP z routera, już po autentykacji, moja płyta odrzucała dalsze pakiety.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiem, że to może na początek głupia porada, ale spróbuj wbić PC na sztywno jakiś dalszy adres IP z puli. Miałem taki problem przy MSI B250 Mortar, że podczas podbierania adresu IP z routera, już po autentykacji, moja płyta odrzucała dalsze pakiety.  

Porada wcale nie głupia, sam zrobiłem podobnie z jakąś starą kartą na PCI - ni w ząb nie chciało to działać stabilnie, dopóki nie wbiłem adresów "na sztywno".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@mltk12

 

Drugi test możesz zrobić odpalając Wifi Hot Spot z telefonu i podłączając się do niego. Zobacz, czy nadal masz taką niska prędkość pobierania, bo nawet po 3G nie powinno być tak wolno jak wspominasz.

Link to post
Share on other sites

W sensie bez zmian? Zgaduję zatem, że tj jednak coś z Twoją kartą Wifi, ale dopóki nie sprawdzisz tego po kablu nie można odrzucić możliwości, że coś z poziomu systemu spowalnia Ci trans.

Link to post
Share on other sites

Raz jeszcze przeinstalowałem windows i teraz lata na 100 Mb/s więc nie jest źle, ale dalej rozłącza. Tym razem sprawdzałem bez instalacji innych programów nie instalowałem np. antywirusa. Czy to możliwe że płatna wersja McAfee tak zwalniała łączność? no i najważniejsze co powoduje rozłączanie?

Link to post
Share on other sites

Napisałem do pomocy technicznej MSI zobaczymy co oni powiedzą. Teraz na nowo zainstalowanym systemie chodzi jakoś szybciej ale wciąż przerywa.


Napisałem do pomocy technicznej MSI zobaczymy co oni powiedzą. Teraz na nowo zainstalowanym systemie chodzi jakoś szybciej ale wciąż przerywa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...