Skocz do zawartości

Komputer ze śmietnika + GT 1030


Recommended Posts

Witam, znalazłem na śmietniku taki komputer

CPU core2duo e8400

GPU radeon 5570 1gb

Ram 2gb w 2 kościach

Płyta gigabyte ep43 ds3l

 

Docelowo chciałem wrzucić tam xeona ale na ten moment mi się to nie opłaca. Używam linuxa antix - działa świetnie tylko youtube przycina w 720p i trzeba kombinować zewnętrznymi programami. Moje pytanie gdybym wrzucił tam gt1030, bądź coś innego budżetowego, mógłbym liczyć na poprawę przy oglądaniu filmów docelowo w 1080p i przeglądaniu internetu czy raczej sobie odpuścić? Pozdrawiam.

Edytowane przez misiek998
Link to post
Share on other sites

Umie ktoś wyjaśnić dlaczego taki You Tube przycina i w ogóle komputer chodzi wolno kiedy takich problemów te komputery nie miały jak były nowe?

 

Oprócz karty, która sobie poradzi z filmami to przydałby się jakiś SSD po taniości. CPU można sporo podkręcić i RAM też. W sumie nie wiem czy przypadkiem do filmów i internetu jakikolwiek laptop, albo i tablet by się lepiej nie sprawdził, ale szanuję entuzjastę złomu. Tylko nie zapomnij zainstalować Dooma.

Edytowane przez Kamil369
Link to post
Share on other sites

YouTube zmienia kodowania video co jakiś czas , no i niestety trzeba coraz lepszego sprzętu aby oglądać płynnie materiał .

Testowałem ostatnio laptopa z i5 2520m i sobie dawał radę z YT 4k , ale proc był bardzo mocno obciążony . Taki gt1030 ma kodeki sprzętowe i bardzo mocno odciąża procesor .

Link to post
Share on other sites

YouTube kilka lat temu zmieniło API czyli interfejs programowania aplikacji. Wymagania sprzętowe wzrosły.

 

Edit:

Przez to np. starsze smart TV straciły dostęp do YT, bo przecież aktualizacje nie wychodzą na stare sprzęty.

Edytowane przez wodego
Link to post
Share on other sites

Umie ktoś wyjaśnić dlaczego taki You Tube przycina i w ogóle komputer chodzi wolno kiedy takich problemów te komputery nie miały jak były nowe?

 

Oprócz karty, która sobie poradzi z filmami to przydałby się jakiś SSD po taniości. CPU można sporo podkręcić i RAM też. W sumie nie wiem czy przypadkiem do filmów i internetu jakikolwiek laptop, albo i tablet by się lepiej nie sprawdził, ale szanuję entuzjastę złomu. Tylko nie zapomnij zainstalować Dooma.

jak e8400 były nowością to o technologii hd (720p) mogłeś sobie pomarzyć , youtube był w powijakach a ludzie grali w 1024x768 (albo w 1280x1024)

Link to post
Share on other sites
jak e8400 były nowością to o technologii hd (720p) mogłeś sobie pomarzyć , youtube był w powijakach a ludzie grali w 1024x768 (albo w 1280x1024)
Nie no bez przesady! Sam miałem zestaw na e8400 i pamiętam, że śmigało się na 1680x1050. A zestaw składałem niedługo po premierze, jak tylko ceny się ustabilizowały.

 

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

YouTube zmienia kodowania video co jakiś czas , no i niestety trzeba coraz lepszego sprzętu aby oglądać płynnie materiał .

Testowałem ostatnio laptopa z i5 2520m i sobie dawał radę z YT 4k , ale proc był bardzo mocno obciążony . Taki gt1030 ma kodeki sprzętowe i bardzo mocno odciąża procesor .

YT nie porzuca starych kodeków. Po prostu sam sprzęt jest za słaby do tego co używają.

Link to post
Share on other sites

Nie no bez przesady! Sam miałem zestaw na e8400 i pamiętam, że śmigało się na 1680x1050. A zestaw składałem niedługo po premierze, jak tylko ceny się ustabilizowały.

no to zerknij w jakich rozdzielczościach wtedy portale gry testowały, ja nie mówię, ze nie było wyższych,ale chodzi mi o to co było popularne na ten czas 

https://pclab.pl/art30991-5.html

Link to post
Share on other sites

no to zerknij w jakich rozdzielczościach wtedy portale gry testowały, ja nie mówię, ze nie było wyższych,ale chodzi mi o to co było popularne na ten czas 

https://pclab.pl/art30991-5.html

Racja, pomyliłem się. Zapomniałem, że na początku przygody z C2D korzystałem dalej z wysłużonego Samsunga 753DF. Dopiero kilka lat później, po awarii grafiki i inwestycji w nową, kupiłem przy okazji  jakąś iiyamę 1680x1050, żeby "być na bieżąco".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...